Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kalle Mälberg: Mis toimub avarilmas?

-
18.09.2016
FILES-US-RUSSIA-DIPLOMACY-G20

Igav ei ole! Pole vaja muretseda- uusi mõõtmeid, trolle ning zombisid lisandub jae ja hulgi. Poleemika toidab end ise –debatienergia kõlksub ja mulksub, kanaliseerumata tegusaks poliitikaks. Inimesed liiguvad kiirelt ja hulgakaupa –  naasevad koju ka siis kui toimikusse on kantud täht „S“ (suspect– kahtlusalune).

Virtuaalinimese ruumiline mõtlemine aheneb võrdeliselt hiigellinnu kõhus veedetud ajalõiguga – ajaline mõte küll kasvab, kuid ei arene. Inimeste teabeväli on saasta täis, tõsikindlaid teadmisi pole – vaid reklaam, pee-err, klišeed ja arvamused. Vanatestamentlik kulg „ kõik kordub, kõik läheb mööda“  ei pruugi hõlmata enam ümbritsevat kui Euroopa tsivilisatsioon olelusagoonias vabiseb. Sakslaste pikaleveninud enesesüüme moondub tahtmatult Euroopa majanduslikuks hegemooniaks, ülejäänud kontinendi vaesumise arvel. Idaeurooplased ajavad küll uhkelt nina püsti, ent puhverdumine kahe suurjõu vahel pole siiski kerge. Ameerikalik-lääneeuroopalik turuglobalistlik monstrum ühelt poolt ja Venemaa ründetahe teiselt ei näita vaibumise märke, pigem vastupidi. Ameerikas võitleb konservatiivne rahvuslus liberaalse ülemaailmse kõikelubavusega „Trump – Clinton“  teljel halastamatult, kuni viimase vereni.

Kus aga annab susserdada, lõikub sisse miljardeid loopiv kaval rebane George Soros, keda ungarlased eriti omaks ei taha tunnistada. Vett segades saab spekuleerida, teab vana kombinaator hästi. Hiljuti laskis Soros asutada kümmekond uut zombiliikumist,  igaühele neist annetas lahke rikkur pool miljonit dollarit.

Kes ei tahaks olla hästitasustatud progresiivse mõtte edendaja toredas, kõneka nimega organisatsioonis? 

Veel on kohti inimõiguste grupis „Color of Change“; naisteõiguste võitlusrühm „Ultra Violet“ ootab feministe; elukutseliste protestijate katusorganisatsioon „Centre for Popular Democracy“ ärgitab vihakõne vastaseid aktsiooniks „Move on“;  homode kurb saatus erutab „Code Pink“ kaklejaid;  fundamentaalne transformatsioon nimega „Community Organizing“ saadab  neegrite õiguste seletajaid uksetaguseid  tülitama; libateateid ja valevideosid üleslaadiv  „Brave New Films“ võtab pardale trollijaid filmimehi. Otsitakse kogenud spämmereid, klikimasinate käivitajaid ning kõiki hulkuvaid vabameelsuse terroriste…

Eestis on (õnneks/kahjuks?!) poliitiline võitlus suhteliselt tuiutav, igav lämin, hambutu küsimustepüstitus, vaid mõne üksiku rahvuskonservatiivse poliitiku poolt tõde ja õigust nõudev, pakub veidi teravust nukrasse hallusesse.„Avatud eestlased“ ja twitteri avangard oma valgete käekestega on süütu titepiuks – paras laulusaate, horoskoobi, kassipiltide. ekspresidendinaiste ja koogiretsepti jagajate ninnunännu.

Suur poliittaplus käib ikka Ameerikas ja Venemaal. Euroopa valitsejad peavad katkematult nõu endiselt kuskile jõudmata. Kõrbes aga kõnelevad kahurid aina edasi ning itaalia ning liibüa maffia koostöö tulemusena, käivad ajupestud ludrupüksid merel hulpivaid Saharataguseid süsimusti pseudopagulasi üles korjamas juba otse Aafrika rannalt, et EL ikka tõsiselt lõhki ajada. Kui miljon seda veel ei suutnud, tuleb aina hagu juurde anda, et Euroliidu lõpp lähemale tuua. Sealtki paistavad suurmängurite USA, Venemaa, Hiina, India ja Araabia naftakalifaadi (mitte segi ajada ISISega) ning globaalsete organistasioonide ÜRO, WTO, Pagulasabi agentuur, jt. kõrvad.