Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis toimub konservatiivist USA Ülemkohtu kandidaadi Brett Kavanaugh` ümber?

-
28.09.2018
USA Senati õiguskomitee istungil.
© AFP/Scanpix

Pole vist vähe inimesi, kes arvavad, et maailm meie ümber on hulluks läinud – ja ühe USA kohtunik suhtes algatatud nõiajaht suurendab seda tunnet veelgi.

USA senati õiguskomitee kiitis reedesel hääletusel president Donald Trumpi ülemkohtuniku kandidaadi Brett Kavanaughi ametissenimetamise heaks. Teda toetasid 11 vabariiklast ja vastu olid 10 demokraati. Hääletamine liigub nüüd edasi senati täiskogusse, kus vabariiklastel on napp 51-49 enamus. Sellele aga eelnes meeletu lahing kaheks lõhestunud Ameerika eri leeride vahel.

Laias laastus näeb lugu välja nii, et üks konservatiivist mees, 53-aastane, kandideerib Ülemkohtusse. Järsku ilmub välja üks naine, Christine Blasey Ford, kes väidab, et mees ei sobi ametisse, sest 36 aastat tagasi olevat ta teda ühel peol käperdanud. Siis ilmub välja teine naine, kes räägib, et Kavanaugh` käitus temaga ebasündsalt tudengipõlves, ja edasi veel ka kolmas, kes teatab, et noormees olevat üldse tüdrukuid sõpradele smugeldanud. Ja seda teevad 50. eluaastates inimesed, kes klaarivad arveid keskkooliaastatel toimunu pärast!

Esimene naine väitis, et ta teeb süüdistuse kodanikutunnetuse pärast, sest selline mees nii kõrgesse ametisse ei sobivat. Kui aga vaadata Kavanaugh` elulugu Vikipeedias, siis on mees kogu aeg kõrgetes ametites olnud, kuid varem ei pidanud naised oluliseks head kodanikud olla!

Huvitav on kogu loo juures see, et tunnistajaid pole kuskilt leida – kõik need Kavanaugh` ümber sel ajal olnud inimesed ei mäleta ei sellist pidu ega tollase noormehe flirtimisi. Esimene süüdistaja tunnistab, et olevat juhtunu ajal purjus olnud. Kommentaarid selle loo juurde aga ulatuvad sellest, et naised võivad kätte maksta omaaegse ärapõlgamise eest kuni selleni, et nad olid ise samuti peoloomad.

Väga palju viidatakse kommentaarides Hollywoodi klassikaks muutunud filmidele “Kuum pirukas”, “Seksiretk” ja “Eurotrip”, kus joonestub välja möödunud sajandi lõpu Ameerika noorte elu – ujedus suhete loomisel, sagedane ülepingutamine lähenemisel, alkohol ja peod, kus sellised asjad juhtuvad. See, et säärased filmid ülipopid olid, näitab, et tollal oli see nende noorte elus tavaline. Selle skandaali tegelased on sellest või pisut varasemast põlvest.

Siit aga jõuab välja tõsisemate teemadeni. Nimelt on Brett Kavanaugh` konservatiiv, kelle esitas Ülemkohtu kandidaadiks Trump. Vasakliberaalne Ameerika sellist meest nii kõrgesse ametisse lubada ei taha ja nii alustati tema vastu nõiajahti. Milline on hetkel popim süüdistus – mõistagi ahistamine, seda enam, et Bill Cosby samalaadsel asjal on tõsi taga! Nii võeti ka Kavanaugh` vastu ette sarnane süüdistus, sest seda on raske tõrjuda – “ahistatud” naisi usutakse rohkem kui “kaabakast” valget konservatiivset meest! Ilmselt teebki Cosby lugu ka Kavanaugh` olukorra sandimaks, sest seal oli tegu tõsiste vägistamistega.

Asja teeb läbinähtavamaks see, et Kavanaugh` seksuaalse ahistamise süüdistusele eelnesid rassismisüüdistused – ju siis need ei mõjunud. Edasi otsiti ilmselt välja paar naist mehe minevikust, ilmselt maksti neile hästi (või ka mitte, sest esimene süüdistaja on vasakpoolse ülikooli professor ja marksist) ning skandaal ongi olemas. Nüüd oleneb palju sellest, kuidas süüdistatava leer vastu peab ja kui läbinähtavad on süüdistused. Igal juhul on esimene naine juba korra tunnistuste andmisest keeldunud.

Ma ei tea, kui vasakpoolsusest läbi imbunud on Ameerika ühiskond, kuid vähemalt Eestis tundub kogu see lugu ääretult läbipaistva ja põlve otsas kokkuklopsitud loona. Kes tänastest pensionieelikutest üldse läheks nii vanu asju klaarima? Paraku esines meilgi ETV uudistesaates üks noor naine, kes avaldas lootust, et kui Kavanaugh` süü ka tõestust ei leia, siis rikutakse tema elu nii ära, et ta enam kunagi kõrgetesse ametitesse ei saa. Just see ongi vasakliberaalide taktika – rikkuda valesüüdistustega inimeste elu, nad hävitada, samuti ka nende lähedased, kes samuti kannatavad. Kavanaugh` tütred pidid kogu seda saasta raskelt üle elama. Ja huvitav, mida see noor eesti naine arvaks sellest, kui keegi puhtast õelusest tema elu ära rikuks?

Ma ei väida hetkekski, et tõsiseid naisteahistamisi ja vägistamisi pole olnud ja et see pole suur probleem. Paraku põimuvad tõsised süüdistused ja kuriteod väljamõeldute ja naeruväärsetega (mida 36 aastat tagasi toimunu väljatoomine tänasel päeval kahtlemata on), ning see devalveerib ka räigete kuritegude tõsiseltvõetavuse. Kui tuleb välja kasvõi üks ahistamissüüdistus, millel tegelikku tausta polnudki, vaadatakse iga järgneva peale: kas see ikka on tõsi? Eriti kui juhtunust on möödas aastakümneid.

Huvitav ongi, et naistel ilmneb nn kodanikujulgus aastaid pärast väidetavaid kuritegusid – oleks näiteks keegi Cosby ohvritest varem rääkima asunud, oleks vägistaja varem kinni mõistetud ja paljude naiste elusaatus hoopis teine olnud. Praegu aga satuvad ahistamis- ja vägistamissüüdistused kummaliselt kokku süüdistatava mingi eluetapiga, kus ta on kellelegi jalgu jäänud. Ning süüdistatavad on enamasti jõukad mehed, kellelt on ka valuraha oodata.

Kogu selle minevikusüüdistuste laine algatajad võiksid mõelda ka sellele, millise vihkamise tausta nad loovad – terve Lääs kõmab agressiivsete feministamatsoonide sõjakisast, kes nõuavad üha uut verd. Kõik see toimub kõrvuti sallivuskultusega – sadu ja tuhandeid moslemipagulaste vägistatud ja vägistatavaid Euroopa naisi ei kaitse keegi nii tuliselt, nagu 51-aastast ülikooli professorit, kellele keskkoolipoiss pistis 36 aasta eest korraks käe seeliku alla.

Nüüd on süüdistuse saanud ka maailma kuulsaim jalgpallur Cristiano Ronaldo – nimelt väidab ameeriklanna Kathryn Mayorga, et Ronaldo vägistas ta 2009. aastal Las Vegases ning maksis talle see järel vaikimise eest 375 000 dollarit. Võttis raha vastu, vaikis ja nüüd mõtles ümber… või on ahistamisskandaalid lihtsalt trend, mitte massiline probleem? Naised ise viivad selle küll trendi tasemele…

Kogu see ahistamiskampaania kinnitab poliitilist määratlust, et proletariaadis pettunud uus- ehk neomarksism on uuteks “päästetavateks” valinud vähemused, immigrandid ja naised. Seega elame uues Oktoobrirevolutsioonis…