Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mooramaa naine tegi Reformierakonna antud töö ära, las ta nüüd minna

-
09.02.2021
Mailis Repsi ja Kaja Kallase salasuhe töötas juba ammu, aga tundub, et see teda kuriteokahtlustusest ei päästa.

Üks käibefraas mooramaa mehest räägib sellest, et inimest hinnatakse kuni temast on kasu. Kui teda enam ei vajata, siis võib ta minna. Mooramaa naise rollis on nüüd suuresti Keskerakonna üks juhtpoliitikutest, endist valitsust lagundada ja korruptsioonikoalitsiooni kokku panna aidanud Mailis Reps.

Kui mullu novembris asus politsei endise haridusministri Mailis Repsi ametiauto kasutamise uurimist väärteomenetluses, siis nüüd on prokuratuur tõendeid hinnates leidnud, et selles võivad esineda kuriteotunnused, vahendab BNS.

Kui Mailis Reps väärteomenetluse kaela sai, oli Keskerakond valitsuses juhtpartei ja Repsi tegusid taunis seetõttu raevukalt ka opositsioonitruu peavoolumeedia. Tollal kuriteokahtlustust siiski ei tulnud, KE tiivaripsutamine reformaritega aga käis juba hooga, sest abielureferendum ei meeldinud kummalegi ALDE-lasele.

Mailis Reps on alati olnud sidepidaja Keskerakonna ja Reformierakonna vahel ning tema algatas ka pärast kaporatuuri jaanuarioperatsiooni kohe läbirääkimised Kaja Kallasega – oli juba peaaegu kindel, et see lõpeb kahe korruptsioonierakonna mõistusabieluga. Reps oli üks võimupöörde ideolooge ja läbiviijaid.

Paraku uude valitsusse ta ei sobinud, sest nagu Keskerakonnal oli kaelas Porto Franco, nii oli eksminister Repsil kaelas oma laste sõidutamine maksumaksja kulul. Reformierakond pidi rünnakute vältimiseks ministrikandidaatide seast välja praakima nii oma korruptandikuulsusega poliitikud (vaid Keit Pentus-Rosimannus oli liiga mõjuvõimas, et teda kõrvale heita) ja ka hullemad keskerakondlased, sealhulgas väärteomenetlusega Mailis Repsi, kelle karjääri jätkuvõimalused ahenesid seeläbi tunduvalt.

Repsi saatuseks on jäänud olla vaid Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees. Tagasiteid on talle vähe jäetud, sest pika poliitikukarjääri jooksul on ta teinud palju kaheldavaid asju ja valitsusse keegi teda enam ei tahaks – korruptsioonikoalitsioon eelistab sinna tuua väiksema taagaga poliitikuid.

Tõenäoliselt on Repsist saanud taak Reformierakonna kaelas – endise valitsuse aitas ta põhja lasta ja uue kokku panna, aga nüüd on “kõlbulik kuni” ka Reformierakonna jaoks käes. Reps oma kahtlase taustaga on “puhta” Kaja Kallase jaoks koorem kaelas.

Nii juhtuski, et süüdistusi Repsi suhtes karmistati. Reformierakonna jaoks oli ainutähtis võimule naasta ja nüüd hakkab ta vaikselt oma kaasosaliste ning tugevate konkurentide positsioone õõnestama. Reps on ju ka tugev isiksus ja Reformierakonna eneseimetlejad ei talu teisi endasuguseid läheduses. Mailis Reps lükati tahaplaanile – mooramaa naine on oma töö teinud, ta võib minna.

Tõenäoliselt ehitab Reformierakond taas oma toiduahelat üles, justiitsministriks on nende Maris Lauri ja siseministriks küll KE soosik, aga poliitikas siiski võhik Kristian Jaani – nüüd võib ka mooramaalasi tahaplaanile suruda. Reeturlikkus on poliitoravatel käpas ja seda saavad tunda kõik naiivitarid, kes arvavad, et Reformierakond lõppkokkuvõttes kellegi teisega peale iseenda arvestab. Ilmselt naaseb ka perlingute aeg ja kaporatuur jätkab “täiesti juhuslike kokkusattumistega”.

Teemat kommenteerib ka poliitikavaatleja Harri Kingo:

“Ehk säästeti Repsi, kuni uus koalitsioon oli valmis? Vastus saab olla vaid jaatav – säästeti. Kas asjale anti teine käik nüüd seepärast, et kogu sellest uue koalitsiooni valmimises oli Repsil liiga domineeriv roll ja Kaja Kallas jäi vaid tema kahvatuks varjuks? Ja on aeg nii tugev ja võimukas KE liige pildilt kõrvaldada, et olla Reformierakonnaga koalitsioonis ikka see nr. 1?

Võimalik. Kes neid paleepöördeid ja seal hämarates telgitagustes punutavaid intriige ikka kõiki läbi näeb ja teab. On ka võimalik, et Reps läks lihtsalt omadega kaugele üle piiri ja tema isik pole enam koalitsiooni nimekirjas soovitav. Ta on liiga must plekk Kaja Kallase rinnaesisel. Temaga samas meeskonnas valimistele vastu ei purjeta.

Ma arvan endiselt, et meie riiki ei juhi mitte KaPo ja Prokuratuur, vaid et see nn. Kaporatuur oma kogumis on siiski vaid reformarite tagatoa tööriist ja käepikendus, kelle kätega riigis vajalikke asju ära tehakse. Nende abil tehti ära paleepööre meie riigis, nende abil tehakse 10:0 ära ka Repsile. Vahetu tegija on Kaporatuur, tegelik mängujuht aga istub reffide tagatoa hämaruses. Ja seletab, et teda polegi olemas. Ja et süvariik (ehk siis reformarite loodud nn. ametnike partei) on vandenõuteooria. Väljamõeldis ja luul.”