Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nišiseltskondadel ei peagi lasteasutustesse asja olema

-
28.06.2021
Üks nišiseltskond nõuab endale eriõigusi. Pilt on illustratiivne.
© UU

„No tee mis tahad – ma endiselt ei suuda seda vikerkaarelist hala mõista!

Nüüd on kõik kambaga Ungari kallal, kuna madjarite valitsus ei luba homopropagandat koolidesse.

Ja endiselt käib see hala läbi terminite „seksuaalvähemuste survestamine“ ja teised samalaadsed.

Mis krdi survestamine see on, kui mistahes nö nišiseltskonda ei lubata lasteasutusse oma selgitus- ja reklaamijutte rääkima?

Kuidas üldse saab kellelegi pähe tulla, et mingeid äärmuslikke või siis tavapärasest tugevasti erinevaid seisukohti ja mõtteviise on VAJA kooli tarida?

Ma ei ole küll üle lugenud ega ka vastavaid loendusandmeid uurinud, kuid olen absoluutselt veendunud, et näiteks Eestis on kristlasi vähemalt kümme korda rohkem kui homoseksuaale. Kujutlege nüüd üht pedagoogi, kes sisustab oma klassijuhatajatunnid Piibli lugemisega lastele ja ühiselt Uue Testamendi aruteludega. Täiesti kindlalt järgneks vahva skandaalipomm ning pedagoog saaks kinga. Tõenäoliselt saaks ametist lahti ka tema direktor. Huvitav, miks küll?

Mäletate veel seda kunstnikku, kelle näitus koosnes junnidest purkides? Loomevabadus ja nii edasi, keegi teda ei takistanud, mõnele ehk isegi meeldis. Kuidas teile aga tunduks, kui algkooli kunstiõpetuse tundides ärgitaks õpetaja lapsi purki kakama?

Mingil juhul ei tohi tõkestada nudistide harrastust. Ja seda teadaolevalt ei tehtagi. Aga kuidas oleks nudistlike kehalise kasvatuse tundidega põhikoolis? Teeme ära?

Me küll naerame lameda maa uskujate üle, kuid me võimaldame neil sellesse uskuda ning ei kiusa ega ahista neid selle pärast. Kas salliksime ka sellist õpetust lasteaias, kus lapsi on võimalik mõjutada ja panna uskuma ükskõik mida?

Meie elu on täis kõikvõimalikke äärmusi ja marginaalsetele vähemustele huvi pakkuvaid mõtte- ning tegevuslaade. Puhtajaliselt ei oleks kõiki neid võimalik kooliprogrammidesse mahutada. Ja peamine – seda ei ole mitte mingil moel vaja. Enamgi veel – seda ei tohi teha. Kasvõi sel lihtsal põhjusel, et kui me külvame lapsed üle kõikvõimalike äärmuslike ideedega, mis üldjuhul üksteisele totaalselt vastanduvad, siis ei ole lapsed enam üldse suutelised infotulvas orienteeruma ning tulemuseks on täielik vaimne segadus.

Lapsed on oma loomult usaldavad ning pea olematu elukogemuse tõttu ääretult mõjutatavad. Kas tõesti leiab mõni mõtlemisvõimeline inimene, et tegemist on vähemuste ahistamisega, kui lasteasutustesse ei lubata „selgitustööd“ tegema nudiste, moslemeid, koprofiile, veganeid, MMS-lasi, vaktsiinivastaseid ja muid nö keskmisest oluliselt erinevaid seltskondi, kellele samas mitte keegi ei tee takistusi ISE oma mõtteviiside kohaselt elada?

Miks LGBT-kogukonnale on vaja eriõigusi võrreldes mistahes muude vähemustega? Miks neile ei piisa normaalsest põhimõttest – ela, ole ja toimeta vabalt ning segamatult oma soovide ja vajaduste järgi, kuid ära häiri ülejäänuid?

Ja endiselt ei taha vaibuda jutt „võrdsetest õigustest“, kuigi korduvalt on selgeks tehtud ja ära tõestatud, et ühtegi – MITTE ÜHTEGI! – sellist õigust ei eksisteeri, mis oleks keskmisel kodanikul olemas, kuid puuduks keskmisel LGBT-lasel. Kui mingeid eriõigusi ei ole antud maausulistele või koprofiilidele või mistahes muule vähemusgrupile, siis ma ei näe (ega ole ka keegi suutnud selgitada), miks selliseid eriõigusi oleks põhjust anda LGBT kogukonnale.

Mistahes vähemus on väärt, et neist peetaks lugu, et neid ei ahistataks ning et neile kohalduksid samad õigused, nagu tervele ühiskonnale. Kuid ükski vähemus ei vääri erilisi privileege, mis tõstaks neid kõrgemale enamusest ja muudest vähemustest.“

Priit Tali, kolumnist