Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nn Priske skandaali lahendamiseks tuleb valitsusel vaadata oma koalitsioonilepet

29.01.2021
Kõnealust krimiasja kasutati ära poliitiliselt, seega paistavad nüüd kulisside tagant välja nende kahe jalad – süüdistuse järel lõid poliitilise abielu Kaja Kallas ja Jüri Ratas.
© Uued Uudised

Mitmed nn eliitvaktsineerimised on juba uue valitsuse esimesel töönädalal oluliselt riivanud Eesti rahva õiglustunnet, seda enam, et need on aset leidnud eelmisest valitsusest üle toodud keskkonnas ehk tervise- ja tööministri (endise sotsiaalministri) Tanel Kiige haldusalas.

Kurioossemad juhtumid puudutavad sotsiaalministeeriumi kantslerit Marika Prisket, kelle on niigi korruptsioonikahtlustega minevik, reformierakondlasest Valga haigla juhi Margus Ulsti, kes korraldas kambajõmmidele eelisjärjekorras vaktsineerimist ja ka Venemaa konsulit Narvas Juri Gribkovi, kes sai sealses haiglas väljaspool järjekorda koroonasüsti.

Korruptsioonikoalitsiooni uues valitsuses ei kipu keegi endiselt vastutust võtma, ei peaminister Kaja Kallas ega tervise- ja tööminister Tanel Kiik, ning kuulda pole ka kantsler Priske tagandamisest. Seega peab Kaja Kallase valitsusele meelde tuletama koalitsioonilepingu järgnevaid punkte.

Võtame vastu huvide konflikti vältimise juhised ministritele, nende nõunikele ja teistele kõrgematele riigiteenistujatele. Kehtestame ministri nõunikele huvide deklareerimise kohustuse ja täiendame huvide deklareerimise kohustust avalikus sektoris.

Koostöös Korruptsioonivaba Eestiga täiendame seadusi korruptsiooni ennetamiseks ja riigivalitsemise läbipaistvuse suurendamiseks.

Seisame tulevikku vaatava ja kõiki ühiskonnagruppe auväärselt kohtleva poliitilise kultuuri ning lugupidava riigivalitsemise eest, mis toetub meie põhiseaduse vaimule.

Lähtume Eesti riigi ja rahva ühisest parimast huvist ning õigluse ja õiguse põhimõtetest. Eesti on õigusriik, kus kõik ühiskondlikud otsustusprotsessid on võimalikult läbipaistvad.

Peame oluliseks sotsiaalse, majandusliku ja piirkondliku ebavõrdsuse vähendamist ning iga inimese tervise ja heaolu edendamist.

Pöörame pandeemia tingimustes erilist tähelepanu tervishoiuteenuste kättesaadavusele, inimeste füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele ning kvaliteetse hariduse andmisele.

Nendes punktides on täiesti olemas see, kuidas valitsus peaks korruptiivsetes situatsioonides talitama. Nüüd sõltub kõik nende ees- ja tagatubade otsustajatest – kas üritatakse korruptiivset kuulsust vähendada või jätkatakse samas vaimus. Kantsler Priske tagandamine või mittetagandamine on lakmuspaberiks.

Mõistagi on noorukesel poisiohtu minister Tanel Kiigel raske üle olla süvariiklikust kantslerist ja oma ministeeriumi “lesbimaffiast” – Priske on varemgi sellistest olukordadest välja ujunud, ja karta on, et reaalsuses võtab pigem kantsler ministri kohalt maha, ja mitte vastupidi.