Nn Priske skandaali lahendamiseks tuleb valitsusel vaadata oma koalitsioonilepet

Arvamus,
- Updated
Avalikkus näeb koalitsiooni tegelikust palgest ainult osakest. Pilt koalitsioonileppe allkirjastamiselt Kaja Kallase ja Jüri Ratase vahel on illustratiivne.

Mitmed nn eliitvaktsineerimised on juba uue valitsuse esimesel töönädalal oluliselt riivanud Eesti rahva õiglustunnet, seda enam, et need on aset leidnud eelmisest valitsusest üle toodud keskkonnas ehk tervise- ja tööministri (endise sotsiaalministri) Tanel Kiige haldusalas.

Kurioossemad juhtumid puudutavad sotsiaalministeeriumi kantslerit Marika Prisket, kelle on niigi korruptsioonikahtlustega minevik, reformierakondlasest Valga haigla juhi Margus Ulsti, kes korraldas kambajõmmidele eelisjärjekorras vaktsineerimist ja ka Venemaa konsulit Narvas Juri Gribkovi, kes sai sealses haiglas väljaspool järjekorda koroonasüsti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Korruptsioonikoalitsiooni uues valitsuses ei kipu keegi endiselt vastutust võtma, ei peaminister Kaja Kallas ega tervise- ja tööminister Tanel Kiik, ning kuulda pole ka kantsler Priske tagandamisest. Seega peab Kaja Kallase valitsusele meelde tuletama koalitsioonilepingu järgnevaid punkte.

Võtame vastu huvide konflikti vältimise juhised ministritele, nende nõunikele ja teistele kõrgematele riigiteenistujatele. Kehtestame ministri nõunikele huvide deklareerimise kohustuse ja täiendame huvide deklareerimise kohustust avalikus sektoris.

Koostöös Korruptsioonivaba Eestiga täiendame seadusi korruptsiooni ennetamiseks ja riigivalitsemise läbipaistvuse suurendamiseks.

Seisame tulevikku vaatava ja kõiki ühiskonnagruppe auväärselt kohtleva poliitilise kultuuri ning lugupidava riigivalitsemise eest, mis toetub meie põhiseaduse vaimule.

Lähtume Eesti riigi ja rahva ühisest parimast huvist ning õigluse ja õiguse põhimõtetest. Eesti on õigusriik, kus kõik ühiskondlikud otsustusprotsessid on võimalikult läbipaistvad.

Peame oluliseks sotsiaalse, majandusliku ja piirkondliku ebavõrdsuse vähendamist ning iga inimese tervise ja heaolu edendamist.

Pöörame pandeemia tingimustes erilist tähelepanu tervishoiuteenuste kättesaadavusele, inimeste füüsilise ja vaimse tervise hoidmisele ning kvaliteetse hariduse andmisele.

Nendes punktides on täiesti olemas see, kuidas valitsus peaks korruptiivsetes situatsioonides talitama. Nüüd sõltub kõik nende ees- ja tagatubade otsustajatest – kas üritatakse korruptiivset kuulsust vähendada või jätkatakse samas vaimus. Kantsler Priske tagandamine või mittetagandamine on lakmuspaberiks.

Mõistagi on noorukesel poisiohtu minister Tanel Kiigel raske üle olla süvariiklikust kantslerist ja oma ministeeriumi “lesbimaffiast” – Priske on varemgi sellistest olukordadest välja ujunud, ja karta on, et reaalsuses võtab pigem kantsler ministri kohalt maha, ja mitte vastupidi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused