Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Noorele Eesti kahesajatajale Marek Karmile: miks sa ei taha, miks sa ei viitsi?

-
29.08.2019
Pensionireformi vastu ei protesteeri mitte lihtinimesed, vaid ennast kodanikuühendusteks pidavad poliitvastalised. Pilt on illustratiivne.
© UU

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab vastuse poliitprojekti Eesti 200 noorteorganisatsiooni juhatuse liikme Marek Karmi loole EPL-is.

„Lugesin taas ühe nooremapoolse inimese nõretavat artiklit sellest, kuidas planeeritav pensionireform temalt ja tema eakaaslastelt väärika vanaduspõlve ära võtab.

Ja taas ei saanud ma aru, mille üle Noor Eesti 200 juhatuse liige muretseb.

Ta esitab muuhulgas küsimuse-vastuse – „Kuid mis saab inimestest, kes ei taha koguda pensioniraha? Arvata võib, et nad ei ela pensionipõlves kuigi mesimagusat elu, sest nad hakkavad saama pensioni asemel hädist toimetulekutoetust …“

Ma ei mõista mitte kuidagi, miks peab ühiskond muretsema inimeste pärast, kes EI TAHA vanaduspõlveks varusid koguda. Millal enne on ühiskond ja riik meeleheitlikult muretsenud nende pärast, kes ei taha, ei viitsi, ei oska.

Juhan ei viitsinud koolis käia. Kas me nüüd kollektiivselt nutame, et tema sissetulek on kehvem kui magistrikraadiga spetsialistil? Ja püüame kuidagi talle lisaraha nipitada?

Mis vahet seal on, kas sa oled noor, keskealine, küpses eas või vanur – kui sa ei taha, ei viitsi, ei oska, siis eladki kehvemini kui need, kes tahavad, viitsivad ja oskavad. Kas see on midagi uut? Kas see on midagi kummalist?

Kas riik peaks kuidagi tasandama minu ja mõne investeerimispankuri sissetulekuid lihtsalt sel põhjusel, et mina ei viitsi ega oska investeerida, aga tema viitsib ja oskab? Tulgem nüüd mõistusele!

Kulla nooreestikahasajalane – Sul ei ole mingit põhjust jääda nende hulka, kes ei taha ja ei viitsi. Keegi ei sunni Sind mistahes sammastest lahkuma või sealt raha välja võtma. Jätka samamoodi ja eladki 40 aasta pärast nagu kuninga kass.

Sa tunned, et „Eesti noorte tulevikule sülitatakse pika-pika kaarega“. Kes sülitab? Kui Sina ise oma tulevikule ei sülita, kogud usinalt vanaduspõlveks, investeerid ise või jätad selle sammaste ja fondide hooleks – no kes ja kuidas Sinu tuleviku pihta siis sülitada saab?

Meil on täiesti piisavalt, isegi rohkem kui piisavalt inimesi, kes ise EI SUUDA. Muretsegem nende pärast. Aga mitte selliste pärast, kes ise ei taha ega viitsi. Need las virelevad, praegu ja pensionipõlves.“