Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Noortele kliimahüsteerikutele: ka meie oleme selle üle elanud – siis, kui räägiti elu Maal hävitavatest osooniaukudest

08.03.2023
Maad päästvad keskkonnaaktivistid on tänavatel vedelenud viimased 50 aastat, alates Greenpeace hiigelaegadest. Ja vedelevad veel 50 aastat.

Väidetavalt olevat Eesti noortel halvad lood vaimse tervisega, kuid paraku tundub, et selles on süüdi kliimahüsteeria, mis paneb nad liigmuretsema. Kohe meenub Trumpi valimisvõit, mil just USA ülikoolinoored lubasid akendest välja viskuda, sest elu tundus lootusetuna.

EPL-i “roheportaal” kirjutab loos “Mis tunne on õppida bioloogiks keset keskkonnakriise? „Loengu lõpuks tahaks lihtsalt nutta“”: “Annaleena tõi näiteks aine „Globaalmuutused, looduskeskkond ja inimene“, kus nad õppisid üksipulgi kliimamuutuste kohta. „Esimesed nädalad olid väga masendavad. Sa juba tead, et loengu lõpuks tahaks lihtsalt nutta. Pärast pidin pika jalutuskäigu tegema, et asjad selgeks mõelda,“ kirjeldas ta õppimisprotsessi.

Tõnis tundis negatiivseid emotsioone eriti just eelmisel semestril, kui ta võttis korraga kolme õppeainet: „Globaalmuutused, looduskeskkond ja inimene“, „Globaalökoloogia“ ja „Ökoloogia rakendusi“. Ta kirjeldas, et siis tuli korraga kolmest torust infot selle kohta, et kõik on halvasti: kliima soojeneb, loodus sureb ja inimkond kasvab.”

Paratamatult tekib küsimus: kas olukord on tõesti nii raske või on tegu ülepaisutatud hüsteeriaga? Tõene tundub pigem viimane variant.

Neile noortele tasub ära vanemate inimeste tarkus: ka meile räägiti vähemalt kahel korral, kuidas maailm on kohe-kohe kokku kukkumas. Esimene kord oli siis, kui ilmus AIDS – tollal tõmbasid väga paljud seksimise kokku, sest jutud käisid, et see levib peamiselt intiimeluliselt. Tänagi on HIV suur probleem, aga mitte inimkonna hukk.

Tükk maad päevakohasem meenutus on nn osooniaukudest ehk Maad kaitsva osoonikihi kahanemisest inimtegevuse ja CO2 tagajärjel – ka siis räägiti, kuidas osooniaugud on muutunud sedavõrd hõredaks, et ei pea varsti enam Päikese ultraviolettkiirgust kinni ja elu Maal on suures ohus, lausa hävinemas. Hüsteeria oli tollalgi laes.

Ilonale, Annaliisale ja Tõnisele võib julgelt öelda: ka meie olime tollal hullult pabinas. Aga siin me oleme… ja kasvatasime teie põlvkonna üles. Kliimapaniköörid aga on Lääne tänavatel olnud juba poolsada aastat, alates Greenpeace hiigelaegadest.

Noortele soovitakski üle vaadata “Simpsonite” see osa, kus Lisa peab kõne peatselt Springfieldi ja kogu Maad tabavatest kliimakatastroofidest – ja kuidas üks lastest seepeale läbi akna välja hüppab.

Mis aga puutub ülikoolidesse, siis nende kohta ütleb EKRE poliitik Anti Poolamets: “Ülikoolides toodetakse vasakäärmuslikele erakondadele täiendust – LGBT fanaatikuid, kliimahüsteerikuid, feministidest tuleharke ja kümmet sorti revolutsionääre…”

Uued Uudised