Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nord Stream 2 tõestab, et Lääs hakkab majanduskasu silmas pidades liitlasi reetma

-
21.07.2021
Protestid Nord Stream 2 vastu ei huvita Läänes enam kedagi.
© Scanpix

Kolmapäeval levis Politico vahendatud uudis, mille põhjal käseb Bideni-Ameerika Ukrainal suu pidada, kuni nemad Saksamaaga gaasijuhtme Nord Stream 2 üle plaani peavad. Kommenteerib TÜ Orientalistikakeskuse vanemteadur, MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut juhataja Peeter Espak:

“Seda nimetatakse kokkuleppeks liitlaste selja taga, kahjustades teadlikult nende, kuid ka USA enda huve. Ühtlasi on see täielik kontrast Nord Streami peatanud ning sellega seotud ettevõtted ning isikud sanktsioneerinud Trumpi väga tugevale Venemaa vastasele reaalsele tegutsemisele (sh Ukraina relvastamisele).

Samuti ei lähe toimuv aga kokku võltsuudiste meedia ja globalistlik-progressiivse ajakirjanduse propagandanarratiiviga Putini poolt ära ostetud Trumpist ja suurest Kremli-vastasest Bidenist, mistõttu pole ka ideoloogilis-propagandistliku meedia esiuudistes üldjuhtumil toimuv eriti esil.

Kajastatakse teisi teemasid ja Nord Stream ning Ukraina surutakse väikeuudisena kuhugi taustale. Ei saa ju rahvale kuulutada, et reaalsus oli 100% vastupidine võltsnarratiivist, mida 5 aastat järjepanu maha müüdi.

Ühtlasi peaks Eesti hakkama üha rohkem vaatama koostöö poole vabariiklastega Kongressis ja muidugi paluma Taarat ja Ukut, et 2022 mõlemad kojad uuesti nende poolt tagasi võetakse. Väikse meenutusena lisan Ted Cruzi hoiatused selle aasta märtsist, mis maailmas toimuma hakkab – sisuliselt kõik on täide läinud. Eriti: “Kui Bideni administratsioon ei muuda kurssi, ärkame kuue kuu või aasta pärast olukorras, kus see juhe ehitatakse valmis, sest Bideni administratsioon ei suutnud tegutseda”.

Toimetus lisab, et kui Trumpi ajal oli Eesti julgeolek vene suunal enam-vähem kindel, siis nüüd tuleb iga päev karta Lääne uusi kokkuleppeid Putiniga.

Loe ka: Politico: USA soovitab Ukrainal Nord Streami asjus suu kinni pidada