Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

NordPooli kõrghinnad maksu- ja hinnatõusude ajastul tõestavad, et jõukas Eesti on vaid unistus

-
05.01.2024
Rahval napib raha.
© UU

Uuest aastast tõusid hinnad kõikides poodides ja kasvas maksukoorem ning samal hakkas inimesi uusi nöörima NordPooli elektribörs oma ülikõrgete hindadega – kõik see kokku näitab, et eestlaste unistus tõeliselt jõukast Eestist ei lähe enam kunagi täide. Kui just võimuvahetust ei tule.

Juba enne viimaseid Riigikogu valimisi juhtisid poliitikavaatlejad tähelepanu sellele, et peale EKRE ei rääkinud enam ükski erakond jõukast Eestist – üheks põhjuseks oli kliimahüsteeria, mis nõuab tarbimise piiramist ja maksustab seda. Ei saa ju rääkida jõukusest, kui autode kasutamine muudetakse vastava maksuga ülikalliks.

Kaja Kallase valedevalitsus alustas võimule tulles kärbetega ning oma kolmanda valitsusega algatas meeletud maksutõusud. Elektrihind tõusis taevasse juba poolteist kuud enne Ukraina sõda ning pikka aega oli Eesti euroala kõrgeima inflatsiooniga. Praegu lahkub ettevõtlus Eestist, Rail Baltic hakkab kokku jooksma ning elektrihind on taas NordPoolis kägistavates kõrgustes.

Mitte miski ei viita selles riigis võimalusele, et inimesed hakkavad veel jõukalt elama. Vastupidi, vaesus on isegi (kliima)ideoloogiasse sisse kirjutatud ning iga viimane kui sündmus Eestis näitab langust, langust ja veel kord langust.

Mis puutub NordPooli, siis see hukatus jääbki Eestit painama – meenutagem, et korra kargasid hinnad lakke lausa juulis, sest kusagil Norras olevat veehoidlad liiga tühjad olnud, Auvere ja Olkiluoto aga on alatasa remondis. Kaja Kallas räägib aga edasi, et eesti rahvas olevat kunagi madalaid elektrihindu nautinud ja pidavat selle eest nüüd täie rauaga maksma. Euroopa Liit aga kavandab uusi üleliidulisi makse, sest sel monstrumil pole lihtsalt enam raha.

Andrus Ansip lubas Eesti viie rikkaima riigi hulka viia. Kaja Kallas viis riigi euroala kõrgeima inflatsiooni ja kõrgeimate elektrihindadeni. Oma odava põlevkivielektri aga heitis ta kliimahüsteeria altarile. Samas lööb iga ilmamuutus Eesti Energia põlvili ja võtab osalt Eestist elektri.

BNS kirjutab küll, et Viljandimaal on ligi pooltuhat elamist vooluta, aga see-eest võttis Riigikogu esimees Lauri Hussar vastu õnnelikud abiellumisplaanidega homod.

Uued Uudised