Odavat Ukraina tööjõudu sisse vedavad ettevõtjad unustavad, et nad on Euroopa klubis

Arvamus,
- Updated
Erinevalt Eesti põllumeestest kasutavad saksa farmerid Euroopa Liidu tööjõudu, näiteks Rumeeniast. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste kaasautor Kaspar Arro nendib, et ukrainlasi sisse toovad Eesti ärimehed reedavad ka Euroopat, kes otsib töölisi liidu-siseselt, mitte kolmandatest riikidest.

“Euroopa vaevleb alles koroonaviirusest tuleneva epideemia käes, Eesti on napilt viiruse seljatanud ja Ukrainas hakkab viirus alles hoogu koguma.. Selline on olukord, kus ahnusest hullunud ärimehed tahavad oma maasikamaid koristama tuua ukrainlasi! Inimeste elud neile ahnetele ärikatele ei loe, nemad näevad oma silme ees vaid kasuminumbreid iseendale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestis on tööpuudus kasvamas, inimesed on meeleheitel, valmis tegema ükskõik millist tööd palga eest, mis aitaks neil maksud maksta ja sööki Eesti jaehindade kiuste laste jaoks lauale panna. Kuid ärimees, kes maasikad maha lasknud panna, räuskab: “Ma tahan orjatööjõudu kasutada, ma ei soovi makse maksta!” Avalikult.

Ukraina viirust levitavaid maasikanoppijaid koheldakse sisuliselt orjadena

On avalik saladus, et orjadena imporditavaid ukrainlasi peetakse sageli karjakaupa ehitussoojakutes või muudes elamiseks mittemõeldud hoonetes, nende pealt ei maksta kas üldse makse või optimeeritakse maksud miinimumini ning neid sunnitakse töötama seitse päeva nädalas 10-12 tundi päevas.

Tumedam pool loos on veel see, et enamikele ukrainlastele ei maksta ära ka algselt lubatud närust palkagi, kuna see kooritakse tagasi peremeeste poolt ise välja leiutatud trahvide kaudu, nagu trahvid “praagi eest” või “kadumaläinud töötundide eest”.

Ukraina ei kuulu ka Euroopa Liitu, seega tuuakse uusorjasid liitu hallide skeemide kaudu  – liidu põhimõtete vastaselt. Euroopa Liidu tööjõu vaba ränne on mõeldud Euroopa kodanike väärikaks töörändeks üle liidusiseste riigipiiride, integreerimaks Euroopa kodanikkonda.

Vaba tööjõu liikumise põhimõte ei ole rakendatud orjatööjõu toomiseks kolmandatest riikidest väljastpoolt liitu – olgu see siis “lähedane” Ukraina või “kauge” Tansaania. Seega teevad Eesti maasikapõldudele ja ehitusobjektidele orje importivad ärimehed Reformierakonna mahitusel paradoksaalselt Euroopa Liidule kahju, samas kui EKRE selles küsimuses tahtlikult või tahtmatult kaitseb meie rahvusriigi kõrval ka ühtse majandusruumi, Euroopa Liidu, terviklikkust!

Praegu on käivitatud järjekordne meediakampaania valitsuse poliitika vastu, mida tehakse lausa inimeste elude arvelt – kuna on selge, et Ukraina on see maa, kust praegusel hetkel viirust siia juurde imporditakse. Eriti kui võtta arvesse, et ukrainlased pakitakse tihedalt kokku elama. Sellistes tingimustes hakkab sisse toodud viirus kulutulena paljunema.

Sama juhtus näiteks Saksamaal, kus uued viirusekolded avastati pea eranditult tapamajade poolt organiseeritud Ida-Euroopa tööliskorteritest, kus õnnetukesed olid topitud pead-jalad koos kokku elama. Kas Eestil on vaja surmanakkuse levitamist maasikaperemeeste Hummerite remondiarvete kinnitagumise nimel?

Eesti peab hakkama mõtlema vastutustundlikult. Me peame mõtlema oma inimeste tervise peale. Kuid ka peale viiruseepideemia lõppu – me peame mõtlema selle peale, et Eesti inimestel oleks kodumaal väärilise tasu eest tööd. Odavtööjõu massiline kasutamine pole kusagil riigis õnne toonud selle riigi kodanikkonnale, vaid pisike klikk ettevõtjaid on kasumit saanud – seda ühiskonna terviklikkuse arvelt.

Eesti valitsus on võtnud vastutuse

Eesti valitsus on EKRE eestvedamisel võtmas kurssi illegaalse ja poolillegaalse tööjõu kasutamise maksimaalselt keeruliseks tegemise peale. Enamgi veel – tehakse aina konkreetsemaks seaduseparagrahve, millega lõpetatakse võimalused Euroopa Liidu direktiive ja kokkuleppeid eirates Eestisse tööjõudu kolmandatest riikidest importida.

Euroopa klubis olles peavad meie ärimehed aru saama, et töölisi saab värvata Rumeeniast, Poolast või Rootsist, kuid mitte blokivälistest riikidest nagu Ukrainast või Venemaalt. Loomulikult eelistame, kui Eesti ettevõtetes leiavad töö eesti inimesed.

Jõudu valitsusele puukärimeestega võitlemisel! Hoolimata jälle kiiva kiskuma kippuvast meediapildist saab seekord valitsus olla kindel, et nende tegevust on toetamas ka eetilised ettevõtjad, kes on otsustanud mängida mängu seaduslikult ja ei otsi igal võimalusel seaduses halle alasid ja auke, mida julmalt oma inimeste arvelt ära kasutama hakata. Ettevõtjad, kes on otsustanud oma ärimudeli sellele rajada, et kõik maksud saavad ausalt makstud. Sellised ettevõtjad on juba Eestis olemas! Valitsuse roll on nüüd teha elu võimalikult mugavaks sellistele tublidele ettevõtjatele, et nende turupositsioon saaks kaitstud ebaeetiliste ärikate vastu.

Enamgi veel – valitsuse karavan võib koerte haukumise kiuste vöörtööjõu ekspluateerimise lõpetamisel edasi liikuda. Töötajate vaikiv enamus on nende poolel, ehkki leidub ka palju äralollitatuid, kes täna räuskavad omaenese huvide vastu. Kuid enamik eestlasi saab tänases olukorras aru, et kui me ukrainlaste-venelaste odavtööjõu kraani täna otsustavalt kinni ei keera, siis me kaotame järgneva põlvkonna jooksul eesti noored, kes on sunnitud edasi liikuma Euroopa riikidesse, kus töö eest makstakse tasu ning töötajate õigused on tööandja omavoli eest kaitstud.

Valitsus loob aga tingimused ausalt makse maksvate ettevõtjate turupositsiooni kaitsmiseks ja võtab kõrvad pihku slikerdajatel. Praegune aeg annab selleks võimalusi. Maasikaärimees ja ehitusettevõtja peavad maksma eesti töötajatele konkurentsivõimelist palka ja selle pealt ka seaduslikud maksud maksma.

Praegustel aegadel võiks valitsuse abi ulatuda vaid ettevõtetele, kus on headel aegadel korralikult maksu makstud. Maksupettuste ja optimeerimistega vahele jäänud ettevõtted tuleks jätta aga turustiihia kätte ja maksumaksja raha nende toetamiseks raisata ei tohi.

Tulevastel aastatel aga tuleb seadusandlikult luua võimalikult head tingimused turul tegutsemiseks ausatele ettevõtjatele ja hiidtrahvide ning ettevõtluskeeldudega tegema tagumiku tuliseks skeemitajatel. Jõudu valitsusele!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused