Oidsalu versus Marran ehk pilk välisluureameti klaaslaele läbi arveteõienduse

Arvamus,
©Uued Uudised
Välisluureameti juht põgenes sõna otseses mõttes riigimetsa, nii et porijutt taga. Pilt on illustratiivne.

Sotsiaalmeedias leiab elavat vastukaja Meelis Oidsalu artikkel välisluureameti juhi Mikk Marrani ametivahetuse tagapõhjast, mille tõeliseks väärtuseks on mõistagi Eesti süva/püsiriigi sisemiste vastuolude harvaesinev paljastamine – aga ilmselt on ka sellel oma põhjus, niisama need asjad ei juhtu.

Uued Uudised ei hakka seda lugu vahendama, igaüks saab seda ise lugeda, küll aga tasub vahendada Varro Vooglaiu kommentaari.

“Seda ei juhtu just tihti, et üks endine kõrge riigiametnik kritiseerib avalikult ja teravas toonis teist kõrget riigiametnikku, lastes sedasi valgusel paista bürokraatlike võrgustike (või koguni luureringkondade) sisestele suhetele, mis tavaliselt jäävad avalikkuse eest varjatuks. Siin on aga kaitseministeeriumi endine asekantsler Meelis Oidsalu andnud varem kaitseministeeriumi kantslerina töötanud, ent nüüd välisluureameti juhi kohalt RMK juhiks siirduva Mikk Marrani suunal turmtuld.

Täiesti võimalik, et artikli taustaks on mingit laadi pikema juurega isiklik tüli või antipaatia ning et artikkel kujutab endast olulises osas nende suhete õiendamist, aga sellegi poolest nähtub kirjutatust, et sageli toimub poliitilistes ja bürokraatlikes ringkondades kulisside taga väga palju niisugust, millest avalikkusele ei näidata mitte midagi.

Ühtlasi harmoneerub Oidsalu artiklis esile toodu temaatiliste tähelepanekutega, millest rääkisin möödaminnes oma reedeses saates, täpsemalt sellega, et avalikkusele serveeritud pilt on ilmselgelt midagi hoopis muud kui see, mis tegelikult toimub. Kahtlemata vääriks see temaatika oluliselt teravamat tähelepanu, aga rääkima peaks ennekõike need, kel on varjatud protsesside ja suhete kohta lähemat infot.”

Muuhulgas paljastab Oidsalu ka peaminister Kaja Kallase põrumisi: “Kaja Kallas rikkus seda reeglit ning kukkus Marranile kaissu, ilmselt teadmatusest.”

Kas RMK ikka tahab veel Marranit enda juurde?

Uued Uudised

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused