Opositsioon näib teadvat viiruseohu täpset lõppemist – miks nad seda kuupäeva kõigile ei ütle?

Arvamus,
©Uued Uudised
Viiruse levikut ja kulgu ei saa ajaliselt mõõta. Pilt on illustratiivne.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab opositsiooni nõudmistest anda täpselt teada, millal eriolukord lõpeb – justkui haiguse kulg oleks ette ennustatav.

„Miks ei ütle Eesti Energia avalikult ja ametlikult välja, milliseks kuupäevaks saavad järgmise suure tormi tagajärjed likvideeritud ja rahvale elekter majja? Miks hoitakse inimesi teadmatuses? Sellest sõltuvad ju mitte ainult eraisikute, vaid ka suurte ja väikeste ettevõtete plaanid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kedagi ei huvita udused selgitused põhjuste ja võimaluste ja muu kohta. Ma tahan TÄPSELT teada, millise kuupäeva milliseks kellaajaks on mul jälle elekter majas! On seda siis palju tahetud?

Mis? Ah et millal see torm tuleb? Kust krt mina seda teadma pean? Ja mind absoluutselt ei huvita, millal torm tuleb, kui kaua ta tormab, millised on kahjustused ja muu siuke pudru-mudru. Mind huvitab, millel elektri tagasi saab. Kuupäevaliselt. Hea oleks kellaajaliselt.

Kui nüüd kellelegi tundus eespoolne jutt pisut debiilsena, siis mõtisklege veidi viimaste päevade arutelude ja nurinate üle.

Priit Kuusk, Kaja Kallas (kui vaid mõnda nimetada) pressivad peaministrilt konkreetseid kuupäevi kriisimeetmete leevenduse kohta. Halavad sellest, kuidas rahvas on väsinud, rahvas tahab selgust, rahvas vajab konkreetsust, majandus nõuab kindlaid tärmineid ja nõnda edasi.

Kordagi ei ole ma kuulnud, et mõni kibelev opositsionäär või kannatamatu ajakirjanik oleks enesekindlalt välja öelnud selle kuupäeva, mil oht on möödas.

No näiteks hr Kuusk võiks ju peaministri poole pöörduda palju konstruktiivsema küsimusega –

„Reaalne viiruseoht on möödas 2. maiks. Millistel kuupäevadel millised piirangud lõpetatakse?“

Oleks ju mõistlik?

Mis viga oleks Ratasel sellisele küsimusele adekvaatne ja sama konstruktiivne vastus anda? Kui on selge ohu lõppemise kuupäev, siis pole probleemi ka leevenduste konkreetse ajakava väljaütlemisega.

Miks ometi hr Kuusk ja teised sellist mõistlikku lähenemist väldivad?

Kas ei ole isegi pisut kuritegelik, et opositsioon hoiab enda teada viiruseohu kadumise kuupäeva. Tundub kuidagi alatuna.

Sest ilmselgelt Ratas oma nõunikega ei tea, kuidas viirus käituda kavatseb ja millal täpselt arvestatav oht mööda saab. Mina talle seda küll ette ei heida. Eriti kuivõrd ka ülejäänud riikide juhid (ja nende nõunikud) seda ei tea. Ja kui ma ikka ei tea, millal mingi asi lõpeb, siis ma mitte kuidagi ei oska öelda, millal algavad selle lõppemisele järgnevad toimingud.

Maailmas on kliimavööndeid, kus vihmaperioodid algavad ja lõpevad praktiliselt minutilise täpsusega ja selle järgi võib kelle õigeks panna. Kas meil siin on keegi, kes hommikul aknast paduvihma vaadates julgeks öelda, et „pool kaks võid pesu õue kuivama viia“?

Mingi tegevuse alguse täpset aega saab öelda (või teistelt selle ütlemist nõuda) ainult see, kes teab, millal täpselt tekivad selle tegevuse jaoks vajalikud tingimused.

Ehk – praeguste piirangute lõpetamise täpset aega saab öelda (või teistelt selle ütlemist nõuda) ainult see, kes teab, millal viiruseoht kaob või piisavalt madalale langeb.

Ratas seda ei tea ja seepärast ka mingeid kuupäevi ei ütle.

Kallas, Kuusk ja teised nõuavad kuupäevi – järelikult PEAB neil olema teada, millal täpselt viiruseoht kaob. Miks nad seda siis ei avalikusta?“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused