Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Delfi ajakirjanik tegi Mart Helme humoorikast repliigist pahatahtliku pseudouudise

-
09.04.2020

Kahjuks on see juba ammu muutunud normiks, et me peame võtma jutuks vasakäärmusliku väljaande Delfi käsitluste erapoolikuse, kui see kajastab poliitikauudiseid.

Nüüd aga on astutud samm edasi ning suures ekrevihas leitud uus hoob – lüüa hambad poliitiku vanusesse. Küsimus tekib aga siin, mis ajast on kuulmine ja mõistmine sünonüümid.

Iga intelligentse inimese lastetuppa peaks kuuluma tõdemus, et inimese välimust, tervist ega vanust ei arvustata, aga olekski liiga palju oodata, et Delfi ajakirjanike eetikaga ja moraaliga kõik korraks oleks.

Nüüd sepistasid sealsed kirjatsurad valmis nupukese, mis kandis pealkirja „Mart Helmel ealine eriolukord riigikogus: kustuva kuulmisega minister ei mõista küsimusi“.

Esiteks kõlab see pealkiri ise juba irvitavalt ning siit võib tabada toimetaja abitut püüet kalambuuritseda. Teiseks on siin viidatud justkui poliitiku vanusest tingitud puudele, et teda naeruvääristada. Kuid kõige olulisem – ühte patta on pandud kuulmine ja küsimusest arusaamine, mis ei lange kuidagi ühe kategooria alla.

Jutt käib infotunnist, kus vaenulike opositsiooniliikmete küsimused ongi pahatihti nii segased, et sellest ei saaks aru isegi kõige parema kõrvakuulmisega tegelane. Lisaks eelneb tavaliselt küsimusele pikk traktaat, kus küsija üritab vaimukalt ise särada ja küsitavale ära panna ilma, et ise küsimuseni ettenähtud aja jooksul jõuakski.

Kui Mart Helme selle jama peale, mida Ivari Padar, Jürgen Ligi jne killu viskas, et tal pole vist kuulmisega kõik korras, sest küsimus jäi arusaamatuks, meisterdab valitsuselt palgaraha nuiav Delfi žurnalist nupukese, kus saab järjekordselt valitsusse kuuluva poliitiku aadressil oma ilmset põlgust üles näidata.

„Ma pean tunnistama, et mul on alati siin infotunnis väga ebamugav, sellepärast, et vähe on rahvasaadikuid, kes räägiksid sellise selge, jõulise, tugeva häälega, nii et minu kustuv kõrvakuulmine sõna-sõnalt suudaks vastu võtta ja registreerida, mida siis ikkagi öeldi, mida küsiti. Mulle jäi praegu ka pool juttu ausalt öeldes selgusetuks,“ vastas Mart Helme naljaga pooleks sots Ivari Padari pomina peale.

Delfil piisas, et sellest surematu lugu teha.

Muide, seesama väljaanne, kes on Facebooki faktikontrolli ametlik partner (mida iganes see tähendab), asetas uudise valitsuskoalitsiooni kõrgest reitingust krimirubriiki.

Just-just, te kuulsite õigesti.