Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Oravate loodud homunkulusel on sihikul eesti rahvusriik

08.03.2023

Seni kuni vaimselt samasoolised liberaalsed erakonnad sõlmivad oma abielu, peavoolumeedia jätkab valimistulemuste arutamist.

Kui raadio Kuku „Sihiku“ saate juht küsis täna kultuuriministri Piret Hartmani käest, et kuidas on see võimalik, et Ida-Virumaal hääletas üle 8 tuhande eesti passiga inimese sõjakate putinistide poolt, väljastas Hartman vastuseks mingit standardset sotsilikku kantseliiti „lõimumisest“, „sidususest“, „eesti kultuuri Ida-Virumaale viimisest“ ja „venekeelse meedia sisu arendamisest“.

Seni on venekeelse meedia „sisu arendamine“ väljendunud sellele miljonite maksumaksjate eurode eraldamises, kohalike ajakirjanike väljavahetamises Venemaalt tulnud propagandistide vastu, EKRE ja Isamaa lakkamatus venekeelses materdamises jne.

Hartman ei saa vist tõesti aru, et Eestiga aastaid kohut käinud ja Venemaa ajakirjanduses Eestit regulaarselt mustanud umbkeelse Venemaa näitleja Julia Augi saatmine Narva eesti kultuuri esindajana on lihtsalt rumal ja pahatahtlik anekdoot. Et Petersoni tsunft on reformierakonna poolt loodud homunkulused, kes pidid lõplikult hävitama oravate vana vastase keskerakonna kui suurerakonna positsiooni. EKRE jaoks oli välja mõeldud teine plaan – lakkamatu laimamine peavoolumeedias „kremli jutupunktide“ osas, provokatsioonid ja infooperatsioonid, nagu „Prigožini lugu“, mis oli täiesti ulmeline väljamõeldis Balti Kaitsekolledžis tegutsevalt FSB-ga ilmselgelt seotud isikult (nagu Peterson ei saanud külastada Donbassi ilma vene eriteenistuste abita, nii ei saa ka Veebel ilma selleta külastada Venemaal FSB kontrolli all olevaid „vene maailma“ konverentse ja kokkutulekuid).

Peterson aga võib osutuda pudelist väljalastud Putini džinniga, keda oma nimekirja võtnud vasakpartei on juba saanud riikliku rahastuse ja kelle häältesaak võib kasvada geomeetriliselt, nagu omal ajal Mihhail Kõlvarti oma. Selle vahega, et Kõlvart on tark ja seadusekuulekas Eestist hooliv inimene, kes oli näiteks kategooriliselt Stalnuhhini kandideerimise vastu keskerakonna nimekirjas.

Personaalselt reformierakonna huvides tegutsev KaPo oleks saanud küll ennetada „Koos/Vmeste“ taolist kerkimist, aga ei kasutatud selleks mitte ühtegi seaduslikku võimalust. Saadeti välja paar vana provokaatorit, kes on siin aastakümneid täiesti avalikult tegutsenud ja muutunud venelaste poolt mitte tõsiseltvõetavateks marginaalideks. Nüüd aga tuli peale „viienda kolonni“ värske veri. Nende propagandat ei ole mitte keegi ei takistanud ega kritiseerinud, nende kasutatavad ja erinevalt Kremli kanalitest kitsalt eestivastasusele spetsialiseerunud väljaanded tegutsevad Eestis ilma igasuguste piiranguteta, kuigi toetavad Venemaa agressiooni, mõnitavad eestlasi ja ukrainlasi ning ässitavad inimesi eesti riigi vastu.

Kui „Koos/Vmeste“ mängis oma miitingul Tallinna Raekoja platsil „Koitu“, siis ei ole mitte ükski väljaanne, v.a. Uued Uudised, pööranud tähelepanu sellele, et seda Eesti vabanemise hümni kasutavad autori loata (?) putinistid, samas kui EKRE üritusel kõlanud väike lõik Valter Ojakääru „Oma laulust“ tekitas Postimehes kõrvulukustavaid oigeid ja otsiti üles ning tiriti avalikkuse ette helilooja nutvad pärijad. Nii variserliku seltskonda annab otsida.

Kas reformierakond tuleb toime selle tema enda poolt surrogaatviljastatud ohuga meie julgeolekule ja riiklusele? Eestlasi fašistideks avalikult sõimavatest tegelastest on meil saanud legaalsed staarid, kes oleksid kindlasti pääsenud riigikokku, kui e-hääletus ei oleks siin oravatele appi tulnud. Näiteks kohtus istus täna, hambad irevil, tegelane, kes juhib lastestuudiot, reklaamiagentuuri ja on aastaid mõnitanud rahvuspõhiselt eestlasi ning kirjutanud ka eesti-soome hümnile ropud sõnad. Pärast esimest kohtuistungit nimetas ta eesti kohtunikke makaakideks.

Kõik need aastad on Eesti juhtide kõige „tõhusamaks“ integreerimisvõtteks olnud venemeelsetele „integreerijatele“ raha andmine ja veendunud putinistidele eesti passide kinkimine. Ja kõik nad hääletasidki Stalnuhhini ja Petersoni poolt.

Reformierakonna „Koos-afäär“ on Eesti kaitsepookimine kiiruga väljatöötatud saastavaktsiiniga, mis toob kaasa tüsistusi, mida ei anna tulevikus enam ravida.

Kui aga rääkida veel natuke saatest „Sihik“, siis seal esines täna telefoni vahendusel ka Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, kes näiteks ütles, et eesmärk oli see, et Kaja Kallas  jätkaks peaministrina ja et mitte mingil juhul ei saaks peaministriks Martin Helme.

Ei oska öelda, kas haledalt lömitav ja ainsana erakonnajuhtidest ETV valimisstuudios Prigožini jama korduvalt meelde tuletanud Seeder kehastab kogu oma hääbuva erakonna vaimset taset, aga oleks ime, kui sellist ülekaalu endale kindlustanud särav Kaja Kallas sooviks jätkata koalitsioonis koos sellise haleda isikuga.

Nii et liberaalide teenistuses olnud Isamaa esimees, kes võimaldas reformierakonnal valmistada ette selline ülekaalukas „võit“ valimistel, võib ju küll väita pealkirjades, et Isamaa mittekaasamise põhjuseks on tema vastuseis kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmisele, mis paistab olema Lauri Hussari elumõte.

Ilmselt on tegelikuks põhjuseks siiski kena naisterahva loomulik vastikustunne ja tema kui erakonnajuhi terve mõistus: kes on juba reetnud, reedab ka edaspidi.

Ivan Makarov