Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: Aktuaalse Kaamera panus valimisvõitlusse

-
18.02.2023
ERR-i maine on kehv, sest rahvusringhääling kajastab sündmusi kallutatult. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Minul ei ole juurdepääsu mingitele erilistele infoallikatele. Neti soolikatest igasuguseid statistilisi andmeid ma välja otsida ei oska, tähtsate riigiasutuste kodulehti ka ei mõista lapata, ei teagi teisi õieti. Toetun sellele, mis avalikus ruumis liigub – peavoolumeedia ühelt poolt, nii palju kui see maksumüüri tagant kättesaadav või rahvusringhäälingu poolt tasuta pakutav on, teiselt poolt Uued Uudised, Objektiiv ja „Räägime asjast“.

Eile (17.02.) vaatasin hämmastunult AK uudiseid. EKRE poliitikute kirjutistest ja sõnavõttudest olin saanud pildi, et toimub massiline sisseränd, mille elementaarseks kontrollimiseks PPA-l puuduvad ressursid, riiki on juba tulnud rohkem slaavi rahvaste esindajaid kui nõukaajal kunagi, keegi ei tea, kui palju neid on, kui paljud on lahkunud, millega nad tegelevad…

AK seletas aga lahti, et meie piiridel on tihe kontroll, sadu riiki pürgijaid on valede andmete esitamise eest tagasi saadetud. Riiki saabunutest pooled on siit juba lahkunud, esitati täpseid andmeid saabunud ukrainlannade haridustaseme kohta ja teati sedagi, et suurem osa neist töötab oma haridusele mittevastavas ametis. Ka muidu jälgitakse saabunud immigrante pidevalt ja kui leitakse, et ned millegi kahtlasega tegelevad, siis võidakse neilt rahvusvaheline turvapaigaõigus ära võtta…

Niisugune jutt pani mõtlema. Kuidas on võimalik, et Riigikogu liikmetel on asjade seisust ühtmoodi informatsioon, ERRi ajakirjanikel aga hoopis vastupidine? Vastuolu on niivõrd räige, et ainus võimalus on järeldada: ÜKS OSAPOOL VALETAB.

Jääb küsimus: kumb? EKRE poliitikud on läbi aastate alati ausat ja sirget juttu rääkinud. ERR aga on läbi aastate esitanud modifitseeritud teavet tegelikkusest, üritanud mõjutada inimeste arvamusi ja meeleolusid etteantud suunas, või lihtsalt valetanud, sõnu või lausejupikesi kontekstist välja rebides ja vihameelselt tõlgendades.

Kui veel lisada asjaolu, et valimised on ukse ees ja Martin Helme valimiskoosolekute tuur näitab, et huvi refikate sõnumi vastu on rahva seas vähem kui leige, siis pole imestada, et selline sõnum uudistesaates välja pritsiti. Sõnumi ainus eesmärk tundub olevat tembeldada valelikeks ainsa erakonna poliitikuid, kes tõesti Eesti saatuse pärast mures on. Ainult otsese haukumise ja mõnitamise asemel on valitud sedapuhku pisut kavalam tee.

Ma ei imestaks, kui pärast valimisi ujuksid kusagilt välja andmed, mis tegelikku olukorda mõnevõrra teistsuguses valguses näitavad.

Inimesed, olge valvsad!

Paul Oja