Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: kui enesealahoiugeen on mingil hetkel asendunud enesehävitusgeeniga

-
27.08.2019
Paul Oja.
© UU

EKRE liige Soomes ja Uute Uudiste kaasautor Paul Oja kirjutab sellest, kuidas vasakäärmusliku valitsuse saanud Soome juhmistub ja ennast hävitab.

“Inimese evolutsiooniprotsess liikus vääramatult edasi oma keerulisi radu. Põlvkonnad sündisid ja surid, tekkisid uued geenid ja kadusid taas, andes omakorda ruumi uutele, mille omadused suutsid paremini teenida kõrgeimat eesmärki – kindlustada liigi edasikestmine.

Mingil hetkel, mingil järsul arengukäänakul, läks mõne inimese pagasist kaduma geen, mis kandis hoolt enesealalhoiuvaistust. Loodus tühja kohta ei salli, ja nii astus selle asemele enesehävitusgeen. Ajapikku sai selliseid inimesi üha rohkem. Lõpuks asutasid nad Roheliste partei.

26.augusti Iltalehti avaldas intervjuu Soome Roheliste esimehe, siseminister Maria Ohisaloga. Ministri mõningaid seisukohti on võimalik seletada ainult ülalmainitud enesehävitusgeeni tugeva mõjuga. Oma kommentaare ma ei hakka lisama – algupärane tekst on piisavalt kõnekas.

Siseminister Maria Ohisalo, kui palju on Soomes praegusel hetkel neid, kes on riigis ebaseaduslikult?

Sisserännuameti viimase hinnangu järgi umbes 2000.

Kas dokumentideta isikud ja varjupaigaavaldusele eitava vastuse saanud isikud on oht kodanike julgeolekule?

Tähtsaim on, et siin ei tekiks varjuühiskondi, ehk et me teaksime võimalikult hästi, kes meil siin on. Humaanitaarkaitse äramuutmine eelmise valitsuse ajal on üks asi, mis on lisanud dokumentideta isikute arvu.

Kuid kas nad on ohuks julgeolekule?

Noh, oht julgeolekule tekib ikka siis, kui inimene on marginaalis, heitunud.

Oht julgeolekule, jah või ei?

Ülalmainitud heitumine põhjustab julgeolekuohtu sõltumata sellest, kas inimene on sündinud Soomes või ei. […]

Kriitikud väidavad, et igasugused hõlbustused varjupaigapoliitikas loovad uut tõmbejõudu tulla otsima varjupaika Soomest. Mida vastate?

Varjupaiga otsimine on ülemaailmne põhiõigus. Sellega seotud protseduurid peavad olema korras, et see põhiõigus teostuks. Muud mul selle kohta öelda ei ole.

Humanitaarse sisserände käigus Soome tulnud isikud panevad toime selgesti rohkem vägistamisi kui muud elanikud. Nende lõimumine ühiskonda on keskmiselt nõrk, samuti töö saamine. Kas seda tausta arvestades on mõistlik, et Soome võtab kogu aeg vastu uusi varjupaigaotsijaid?

Nagu öeldud, varjupaiga otsimine on põhiõigus. Mis on alternatiiv, kui inimesed ei saaks otsida Soomest varjupaika? Soome ei või rikkuda rahvusvahelisi lepinguid. […]

Põlissoomlaste aseesimehe Riikka Purra arvates on valitsus seadnud sihiks nii seadusandlust kui ka praktilisi protseduure muutes lihtsustada varjupaiga saamist selleks, et luua Soome odava tööjõu turg arengumaadest tulnud ja eitava vastuse saanud koolitamata inimestele.

„Tundub, et valitsuse plaanides on nimelt lisada Soomele kahjulikku sisserännet ja katta see tegevus moraalikõnede või tööjõupuuduse kõnede glasuurikihiga. Kumbki argument ei kannata kriitilist analüüsi. Valitsuse suund sisserännu alal on tegelikkusest täiesti lahti rebitud,“ sõnas Riika Puura.”

Täiendatud uudisega!

Soome rahvaarv moodustas juuli lõpus 5 522 848, ilmnes teisipäeval statistikaameti esialgsetest andmetest; aasta algusest kuni juuli lõpuni kasvas rahvaarv 5000 võrra. Kasvu hoidis ülal sisseränne, sest Soome kolis üle 10 000 inimese rohkem, kui sealt välja rändas.