Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Oja: Poliitilistest aruteludest Soome eestlaste seas

-
22.06.2021
Paul Oja
© UU

Soomes oli 13. juunil kohalike omavalitsuste valimise päev. Siinkohal kange palavuse sekka natuke järelkajasid ja mõtteid. Eduskunna valimistel eeldatakse Soome kodakondsust. Soome KOV valimistel annab aga hääleõiguse lihtsalt püsiv elukoht Soomes. Mõnelegi Soomes elavale eestlasele oli see uudis.

Siin avanes tööpõld EKRE Soome osakonnale. Soome eestlastel on mitmeid Facebooki rühmi, näiteks FinEst Eestlased Soomes, FinEst Eestlased Soomes II ja FinEst Arukad Eestlased Soomes. Liikmeid on neil palju, nii et need on heaks kanaliks nende liikmete juurde. Postitasime teavet valimiste kohta, linke valimiste eestikeelsete saitide juurde ega unustanud ka lisamast soovitusi hääletada Põlissoomlaste kandidaatide poolt.

Reaktsioon oli üllatavalt äge. Kui mina postitasin teate, et lähen kindlasti valimistele hääletama Põlissoomlaste poolt ning kutsusin teisigi sama tegema, hakkas sekundite vältel sadama emotikone ja kommentaare. Kommentaare oli seinast seina, ägedaid Põlissoomlaste vastaseid, nende kategoorilisi pooldajaid ja igasugust rahvast sealt vahepealt.

Põhiline järeldus minu jaoks on see, et vajadus arutleda poliitiliste teemade üle on nendes rühmades uskumatult suur. Kogu massis oli ainult üks või kaks kommenteerijat, kelle meelest sellistes rühmades ei tohiks poliitikat jutuaineks võtta.

Sellepärast kutsun üles: Soomes elavad või Soome vahet pendeldavad eestlased, kes seda lugu lugema juhtuvad – tõstatage Facebookis julgesti poliitilisi jututeemasid! On postitaja seisukohad või sellele järgnevad kommentaarid millised tahes, vajadus nende üle diskuteerida on selgesti olemas. Ja kui vestlusringi tõmmatakse keegi, kes seni ei ole poliitika vastu huvi tundnud – alati on ju parem taibata, mis ümberringi toimub, millises maailmas me elame, ning kujundada välja enda arvamus olulistest asjadest.

Minul on muidugi ka väike tagamõte. Kodumaal on EKRE toetus praegu tõusuteel. Sama protsessi võiks elavdada ka Soome eestlaste seas. Sest kui arukas inimene hakkab süvenema poliitikateemadesse, siis jõuab ta varem või hiljem tõdemuseni, et toetada tasub Eestis EKRE-t, Soomes aga Põlissoomlasi.

 

Paul Oja, EKRE Soome osakond