Paul Puustusmaa: ei saa seista korraga kõigi inimeste huvide eest – meie riik on loodud seisma eesti rahva huvide eest

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

“Esimeses stuudios” seletas E200 juht lahti tänase nn päristeema (mäletate, E200 jaoks on alati olnud olulised mitte probleemid või teemad, vaid pärisprobleemid ja päristeemad…), mille olla käivitanud Mart Helme oma kuulsaks ajakirjutatud DW artikliga. Ja küsib proua Kallas eht E200-likult, mis on siis Eesti riigi pärismõte? Kinnitabki seejärel proua, et nii tema kui terve E200 arusaam on selles ja, et Eesti riigi mõte on “kaitsta kõikide oma inimeste õigusi”.

Kõlas kaunilt, jah?
Aga ei kõlanud. Kõlas hoopis võltsilt ja eksitavalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seda seetõttu, et Eesti riigi ülim mõte ja ainuke eesmärk on lahti kirjutatud meie põhiseaduses, mis küll on kohtute poolt ära nätsutatud, ent tema tähtsaim osa on veel säilitanud oma värskuse ja mõju. Nimelt on seal öeldud, et eesti rahvas on loonud RIIGI SELLEKS, et “kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril, mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade.”

Niisiis proua E200 juht, me võitleme SELLE riigi eest, mis peab baseeruma ENESEMÄÄRAMISELE, VABADUSELE, ÕIGLUSELE ja õigusele, VÄLISELE RAHULE, TULEVASTE PÕLVEDE JAOKS (keda muide homosuhe ei anna), mis TAGAB EESTI RAHVUSE ja KULTUURI SÄILIMISE (mida kontrollimatu migratsioon ei toeta) läbi aegade.

Ning lõpetuseks, et kui proua arvates on meie riigi mõte “kaitsta kõikide oma inimeste õigusi”, siis KES on need OMA inimesed? Räägime siis kodanikest, mittekodanikest, välismaalastest, residentidest, mitteresidentidest ja lõpuks ka vähemustest nagu muuhulgas kleptomaanid, koprofiilid või kasvõi … kuidas nad olid – soo … noh need, kellele Soodom ja Gomorra olla nime andnud ja kellele Urmas Reitelman viitas. Sain aru, et proua Kallas ei tee mingit vahet. Ei heal ega kurjal (nagu ütles üks laulusalm).

Lõpetuseks märgin, et kõikide inimeste õiguste eest seismine ei tohi omandada demagoogilist sisu – seista kõikide inimeste huvide eest. Ja korraga. See on võimatu ja loob ühiskonnas segaduse. Täpselt samasuguse nullseisu nagu nõuka ajal oli kõik rahva omand. Toona küsisid targemad, et kui kõik kuulub rahvale, siis kellele see kuulub? Proua Kallasele saab samuti esitada küsimuse.

Ka EKRE ja kogu meie fraktsioon ja erakond tervikuna seisabki kõikide inimeste võrdsete õiguste ja kohtlemise eest. Seda 100%. Kuid paraku arusaamad nendest mõistetest võivad olla erinevad ja siin algab poliitiku nagu ka filosoofi töömaa, mis ometigi ei tohi alguse saada sisuliselt valest ja samas demagoogiahõngulisest hämarväitest nagu oleks Eesti riigi mõtteks “kaitsta kõikide oma inimeste õigusi”.

E200 paat jälle põhjas…”

Paul Puustusmaa, EKRE Riigikogu saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused