Paul Puustusmaa: liberaalse ajakirjanduse arvates tagab riigijuhtimise edukuse stabiilne ja segamatu bürokraatia koos igipõlise ametnikeklassiga

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa kritiseerib teravalt Eesti ajakirjandust, kes on asunud kaitsma bürokraatiat ja nõudma rahva poolt valitud poliitikute allutamist ametnikkonna volile.

“KUKU-raadio Keskpäevatunnis tegid liberaalidest saatejuhid väga lihtsaks mõistmise, kuhu on meie riigi juhtimine jõudnud ja milles on meie riigijuhtimise SUUR PROBLEEM.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saatest nähtub, et me oleme jõudnud PRINTSIPIAALSE dilemmani. Jõujooned ja lahinguväli seisab positsioonis, kus liberaalid on arvamusel, et riiki ei pea juhtima poliitikud (keda valib rahvas), vaid ametnike klass, kes on tähtsamad kui demokraatlikult valitud poliitikud. Seadus toetabki siin ametnikke, mitte aga rahva tahet.

Saates selgitavad liberaalidkuulajatele, et valdkonna ministril (kes kannab oma valdkonna eest vastutust, keda pinnivad ajakirjanikud, opositsioon ning avalikkus) PUUDUB IGASUGUNE ÕIGUS uurida, mis tema allasutustes toimub.

Ajakirjanik seletab, et ministri huvitundmine misiganes küsimuses oma vastutusalas toimuva üle ongi VÄGA SELGE ja lubamatu sekkumine.

Ministri AINUKE ÕIGUS on väga delikaatselt (et mitte öelda vist alandlikult) pöörduda huvi korral oma kantsleri poole, et see uuriks mingit küsimust. See omakorda pöördub edasi valdkonna asekantsleri poole, kes omakorda pöördub allolevate ametnike poole kuni jõutakse asja juureni.

Sisuliselt toetavad (vasak)liberaalsed ajakirjanikud bürokraatia süvenemist ning on vastu rahva tahtele vastava poliitika tegemisele.

Ka varasemalt on ajakirjanikud kaitsnud sellist lähenemist riigijuhtimisele kuni selleni välja, et kõrgametnike rahulolematuse korral oma ministriga peavad need (soovitatavalt) pöörduma otse ajakirjandusse, et saada endale vajalikku tuge võitluseks poliitikutega. Sealhulgas olevat õigeks ja väärikaks meetmeks ministeeriumi sisemise kirjavahetuse levitamine meedias.

Liberaalid arvates tagab riigijuhtimise edukuse stabiilne ja segamatu bürokraatia koos vastava igipõlise ametnikuklassiga.

EKRE omakorda on veendumusel, et bürokraatia vajab ohjeldamist ning valimiste tähendus ongi selles, et teatud ajaperioodidel antakse võimutäius uutele (võibolla unustatud vanadele) mõtetele ja inimestele, kes aeg-ajalt Augeiase tallid ära puhastavad.

EKRE ei nõustu valitseva mõttelaadiga, et parim minister on see, kes midagi ei tee ja vaikselt piipu popsutades raha tasku topib, lastes asjadel voolata muutumatul kujul, väljakujunenud jõesängis.

Kuigi EKRE on evolutsioonierakond, mitte revolutsioonipartei nagu sotsialistid või Reformierakond, siiski ei saa leppida asjadega, mis ei tööta ega ka riigiga, kus rahva poolt valitud poliitikaid takistatakse ellu viimast tsementeeritud ja etableerunud ametnike poolt.

See on suur ja võimas lahinguväli, kus ühel pool on stagneerunud süsteem ning teisel pool võitlust pidav EKRE.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused