Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Puustusmaa: meediavale algab valest määratlemisest

09.12.2022
Paul Puustusmaa.
© UU

Sekundeerin Uutes Uudistes avaldatud loole ja lisan, et avalikkust eksitatakse tugevalt juba “Reichsbürger” liikumise poliitika määratlemisega.

Esiteks pole see parempoolne. Väide, et tegemist on äärmusparempoolse liikumisega on juba sügav vale.

Sellesse liikumisse kuulub väga lai kiht poliitilisi vaateid ja neid esindavaid inimesi. Seal osalevad intelligentsi esindajad nagu ka töölisi, põllumehi ja ametnikke. Sinna kuulub nii vasak- kui parempoolseid inimesi, konservatiive, monarhiste, kristlasi, antisemiite nagu ka nimetatute sümbioose.

Õigem on nimetada neid revisjonistideks, keda Maarjamaa inimene saab paremini mõista, kui teab sellise meie kohaliku poliitilise liikumise või institutsiooni tausta nagu NÕMME VALITSUS. Seda mitte niivõrd poliitika suhtes, vaid selles, et need inimesed (juristid, poliitikud, põllumehed…) ei pea õigeks eksisteeriva riigi juriidilisi aluseid. (vt. https://et.wikipedia.org/wiki/N%C3%B5mme_valitsus)

Nii nagu meie NÕMME VALITSUS hoiab leeki üleval mõttest, et Eesti riik peab tuginema ainult ja ainult 1938. a. põhiseadusjärgse riigi alustele (mida nende väitel tänane Eesti Vabariik ei tee ega ole), nii ka sakslaste “Reichsbürger” liikumine pole mingi terroriorganisatsioon, vaid vastustab praeguse liberaalse Saksa LV legitiimsust.

Reichsbürgerid on veendumusel, et 1945. aastal loodud uus Saksa riik on juriidiliselt vale ja ajalooliselt ebakorrektne. Nende jaoks eksisteerib Saksa Riik, milline sündis 1871. aastal, kui killustatud saksa riigikesed liideti ühtseks Saksa Riigiks (German Reich) ning milline formaalselt eksisteeris läbi kolme perioodi (nn. kolm riiki) kuni 1945. aastani.

See on nüüd siis päris taust Reichsbürgerite liikumisele, millisele tänane liberaalne Saksa valitsus soovib teha jõulise lõpu. Kuid vaevalt see nii lihtne saab olema.

Küll saab see olema aga selgelt poliitiliselt motiveeritud, räige ja proportsioonidelt selgete ülereageeringutega.”

Paul Puustusmaa, EKRE poliitik