Paul Puustusmaa: nagu küla koerale, nii koer külale – Ekspress Grupp on ammu avalikult teatanud, et nad on EKRE suunas valinud teadlikult tauniva suuna

Arvamus,
Paul Puustusmaa

Riigikogu liige Paul Puustusmaa (EKRE) kirjutab kommenteerides erakonna esimehe Martin Helme keeldumist libaajakirjandust viljeleva Delfi ajakirjanikule vastamast, et nii nagu küla koerale, nii koer külale.

„Ekspress Grupi meediakanalid (Delfi, Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress…) on avalikult teatanud, et nad on EKRE suunas valinud teadlikult tauniva suuna. Seda juhatuse tasemel. Sellise avalduse tegi Krister Paris 2015. a. ühes raadiosaates,“ meenutab Puustsumaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisab, et tegelikult juba varasemalt oli see meediagrupp valinud positsiooni, kus EKRE-t kajastati oma uudistes nii vähe kui vähegi võimalik ja nii palju, kui see vaid hädavajalik. Kui ka kajastati, siis ilmtingimata negatiivses võtmes, halvustavalt ja tendentslikult. Selline käitumine iseloomustab seda meediagruppi juba aastaid.

Paul Puustusmaa: „Seepärast on mulle selgelt mõistetav Martin Helme seisukoht ja ma toetan seda. Enamgi veel. Juhul kui erakanalid (seega mitte ainult EkspressGrupi kanalid, vaid ka näiteks Postimehe kanalid, Äripäev, Õhtuleht jne…), kes teenivad inimeste tolakstegemise ja halvustamise pealt raha, siis on ka nende ohvritel õigus otsustada, kas nad soovivad olla halvustatud ja alandatud.“

Ta lisab, et ülalolevat saab laiendada selliselt, et erakanalitel pole mingit õigust isegi pretensioone esitada: „Kui tahavad inimeste pealt teenida, siis lähenegu neile viisakalt ja/või maksku ohvritele nendega mängimise eest tasu nagu see kohane äriettevõtetele.“

Puustsumaa sõnul on ainuke meediakanal, kellega suhtlemisest ei saa poliitik end eemaldada, rahvusringhääling. Seda põhjusel, et tegemist on maksumaksja rahaga ülalpeetava kanaliga.

„Kuid ERR omab teisi puudusi, mis põhjendatult paneb küsima, kas sellise avaliku meediamaja olemasolugi on meile vajalik, sest ta pakub ebamõistlikku ning ebanormaalset konkurentsi erakanalitele. Poliitiliselt on ta aga selgelt kallutatud, mistõttu tegutseb sellisel moel vastuoluliselt iseenda tegevust reguleeriva seadusega,“ tähendas Puustusmaa.

Lõpetuseks lisab ta, et meie komberuumis on sõna vaba – see tähendab, et ütlen mida tahan ja millal tahan ning vajadusel ei ütle midagi. See ongi vabadus. Muu kaasnev on lastetoa teema.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused