Paul Puustusmaa: riigikohtu värske otsus välismaal sõlmitud homoabielu kohta tõestab vajadust määratleda põhiseaduses perekond mehe ja naise liiduna

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Abielu

Kuna riigikohus on päevapoliitiliste huvide lahendamiseks asunud kasutama põhiseaduse mõtet moonutaval moel meie riigi konstitutsioonilist alust, siis ei jää muud üle, kui asuda tugevamalt ja intensiivsemalt tööle selle nimel, et sätestada põhiseadus perekond naise ja mehe liiduna, kirjutab jurist ja Riigikogu liige (EKRE) Paul Puustusmaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Riigikohtu üldkogu tunnistas eelmisel nädalal põhiseadusvastaseks ja kehtetuks välismaalaste seaduse selle osa, mis välistab tähtajalise elamisloa andmise Eesti kodaniku samast soost registreeritud elukaaslasele Eestis pereelu elamiseks. (Loe SIIT!)

Viimase Riigikohtu lahendi põhjal saab teha selge ja ühese järelduse, et meie kehtiv perekonnaregulatsioon, s.t perekonnaseadus, mis määratleb perekonnana mehe ja naise kooselu, ei suuda enam kaitsta traditsioonilist perekonnamudelit Eestis.

Riigikohtunikud tuginevad põhiseadusele ja järeldavad, et kuna Euroopa Inimõiguste Kohus on korduvalt leidnud, et samast soost paarid võivad sarnaselt erinevast soost paaridega elada suhtes, siis on samasooliste paaride näol tegemist faktilise partnerlusega ja neil on samamoodi õigus perekonnaelu kaitsele.

Ühelt poolt on nüüd selge, et jätkuvalt kirjutatakse seksuaalpuue seaduste abil normaalsuseks, et traditsioonilise peremudeli lammutamine käib üha kiirenevas tempos.
Kõige arusaamatum, ebameeldivam ja kummalisem on veel see, kuidas 1992. aasta rahva poolt vastu võetud põhiseadust tõlgendatakse kõrgeima kohtu poolt päevapoliitiliselt, ühiskonnavaenulikult, lõhestavalt ja lühinägelikult.

Eesti põhiseadus võeti vastu ajal ja teadmistes, kui seksuaalpuuded ning samasoolised armusuhted polnud veel riiklik probleem ega üldse probleem. Põhiseaduse koostamise ajal sellele teemale ei mõeldud ega olnud see teema ka põhiseaduse mõtte kohaselt reguleerimise esemeks.

Kuna perekonnaseadus traditsioonilist peremudelit kaitsta ei suuda ja kuna riigikohus oma päevapoliitiliste huvide lahendamiseks on asunud taas kasutama selgelt põhiseaduse mõtet moonutaval moel meie riigi konstitutsioonilist alust, siis ei jää muud üle, kui tuleb asuda tugevamalt ning intensiivsemalt tööle selle nimel, et põhiseadusse sisse viia üks selge ja ümberlükkamatu norm perekonna kui ühe naise ja mehe koosluse kohta.

Teisisõnu on riigikohus tõestanud vajaduse määratleda põhiseaduses perekond kui mehe ja naise kooslus. Ühtlasi on selge, et sama möödapääsmatu on ka kooseluseaduse tühistamine ehk enne kooseluseaduse kehtestamist eksisteerinud õiguskorra ennistamine.

Paul Puustusmaa
jurist, Riigikogu liige (EKRE)

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused