Paul Puustusmaa: sotsid ründavad otseselt Eesti põhiseaduslikku riigikorda

Arvamus,
- Updated
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.

Sotsialistid plaanivad teistkordselt Eesti moodsas ajaloos rünnata demokraatlikku otsustusprotsessi ning naeruvääristada põhiseaduslikku parlamentaarset korda tervikuna.

Seda soovitakse teha selliselt, et esitatakse ühele seadusele suures koguses (50 000, 500 000 …), arvuti abil genereeritud parandusettepanekuid, millega ummistatakse parlamendi tööprotsess ning muudetakse see organ töövõimetuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sellisel moel on tegemist otsese rünnakuga põhiseadusliku korra vastu.

Riigikogu tegevust reguleerib teatavasti Riigikogu kodu- ja töökorra seadus, mille eesmärgiks ja mõtteks on tagada otsuste vastuvõtmise selgus, läbipaistvus, mõistetavus, demokraatlik menetluskord ja lõplik õiguspärane otsustusprotsess. Lõpptulemiks peab olema riigi seaduspärane toimimine.

Kui keegi püüab selle seaduse mõtet eirata, rünnata ebakohaselt otsustusprotsesse ja demokraatiat, kasutades selleks nimetatud seaduses esinevaid võimalikke alaregulatsioone, siis:

a – ta rikub sisuliselt kodu- ja töökorra seadust, selle seaduse mõtet,
b – ta saavutab halvimal juhul uue absurditasandi, kus seda seadust ollakse sunnitud muutma enamushääletuse teel töökindlamaks.

Viimane tulemus on ERAKORDSELT halb, sest tänase päevani on eksisteerinud ülimalt demokraatlik põhimõte, parlamentaarne kokkulepe ja TAVA, et kodukorra seadust muudetakse ainult konsensuslikult, sest see puudutab kõikide olevaste ja tulevaste poliitikute huve, kes kunagi Riigikogus oma valijate poolt antud kohustusi täidavad. Selle seaduse puhul ei ole kasutatud koalitsiooni jõudu tema muutmiseks.

Sotsialistid panevad aga tänase koalitsiooni sundseisu ja sunnivad astuma inetut sammu (kasutama nn poliitilist teerulli), et päästa Eesti parlamentaarne süsteem ning tegelikult ka riik poliitilisest äkksurmast.

Või äkki see ongi sotsialistide unelm, et parlamentarism ei saaks Eestis edaspidi eluõigust?

Paul Puustusmaa
EKRE Riigikogu saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused