Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paul Puustusmaa: vasakliberaalid tahavad orwelliku uussõnastiku ka Eestis kinnistada

-
26.01.2023
Paul Puustusmaa.
© Scanpix

EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa juhib tähelepanu sellele, kuidas vasakpoolsed ja liberaalsed erakonnad on oma valimiskampaaniates lubanud “tühistamiskultuuri” importi Eestisse.

“Minu alljärgneva mõttevälgatuse ainsaks sisuks on üleskutse mõistlikkuse taastamisele. Selleks, et tagasi pöörata meie kultuur normaalsuse rööbastele, peatada läänemaailma sotsiaalne degradeerumine.

Ees ootavad Riigikogu valimised aitaksid sellele kaasa, tehes õigeid valikuid.

Lääne ühiskonna degradeerumise parimaks tõendiks on väärtuskonflikti teravnemine, mida saadavad jälgimisühiskonna ja tsensuuri rakendamine sõna- ning väljendusvabaduse piiramiseks ning orwelliku uussõnastiku üha laialdasem kasutuselevõtt sootsiumis. Nimetatutega koos ka üldine kultuuri väärastamine.

Esimesel juhul tähendab see nn vihakõne ja vaenuõhutamise piiramise loosungi all erinevate õigusnormide kasutuselevõtt ja rakendamine. Peatselt ees seisvate Riigikogu valimiste valguses tasub siin tähelepanu pöörata Eestis liberaalse koalitsiooni (Reformierakond, E200, sotsialistid e. SDE) poolt välja töötatud valimisprogramme, mis kõike seda sisaldavad.

Orwelliku uussõnastiku valguses tasub aga pöörata tähelepanu sõnade ja mõistete moonutamisele koos kultuuriväärtuste väänamisega, olgu selleks siis kirjandusteoste moonutamine, kust näiteks on kaotatud laste suure lemmiku Pipi neegrikuningast isa või Agatha Christie “Kümme väikest neegrit” kustutamine ajaloost e. asendamine pealkirjaga “Ja ei jäänud teda ka”.

Sama teema on traditsiooniliste mõistete sisu muutmine, olgu näiteks sellised nähtused nagu perekond ja abielu.

Viimaste näidetena liberaalide purustavast kultuuriväärastamisest tasub esile tuua sõnade “mustlane” halvustavaks tunnistamine või viimane pärl angloameerika kultuuri kihistusest lähtuv, kus on tehtud tõsine ettepanek keelata sõna “muumia” kui solvava ja väärikust alandava sõna kasutamine, asendades see mõistega “mumifitseeritud inimjäänused”.

Kujutame nüüd ette viimase viite valguses filmide pealkirjade muutmist poliitkorrektseks. 1932. a. film “Muumia” (The Mummy) oleks siis film “Mumifitseeritud inimjäänus”. Aga “Muumia tagasitulek” oleks siis “Mumifitseeritud inimjäänuse tagasitulek”.

Olgu lõpetuseks ära toodud viimane päris napakas asi siit Maarjamaalt.

Edaspidiseks kasutamiseks on keelu alla pandud OLIIVIÕLI tavapärane kasutamine. Kui varem oli eesti keeles kasutuses kaks erinevat oliiviõli nimetust – neitsioliiviõli ja külmpressitud oliiviõli, siis nüüd tõlgitakse nimetus „extra-virgin olive oil“ edaspidi „ekstra-väärisoliiviõliks“ ja „virgin olive oil“ „väärisoliiviõliks“. Seda nimetust peab kasutama ka oliiviõli sisaldavate toodete pakenditel.”

Uued Uudised