Peaminister Kaja Kallas kasutab sisepoliitilise relvana Soome halvustamist

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Soome peaminister Sanna Marin (esiplaanil) ja Eesti peaminister Kaja Kallas rahvusvahelisel kohtumisel Ljubljanas mullu oktoobris.

Peaminister Kaja Kallasel olid olemas kõik eeldused hõimurahva ja põhjanaabriga head suhted luua, paraku on “empaatiline” poliitik Soomet just rünnanud ja negatiivse näitena kasutanud.

Kui Mart Helme Soome peaminister Sanna Marini müüjatüdrukuks nimetas, astusid tollal opositsioonis olnud Reformierakond ja eriti Kaja Kallas jõuliselt põhjanaabrite valitsusjuhi kaitseks välja. Kaja Kallas lubas naiste läbilöögivõime tõestamiseks lausa ise poekassasse minna, aga lubaduseks see jäigi. Kuidas Eesti populaarseima partei liider Kaja Kallas ennast täna lolliks tegi

Kuna Kaja Kallas sõsarpoliitikut nii vihaselt kaitses, siis tundus, et tema võimule pääsedes tuleb kahe peaministri ja riikide vahel sügav sõprus. Seda aga ei järgnenud, Kaja Kallas ei suutnud hoopiski tööjõu vaba liikumise probleemi Soome ja Eesti vahel poliitilisel tasemel ära klaarida ning pöördus Sanna Marini hurjutades hoopis Soome meedia poole, kaevates lisaks põhjanaabrite peale ka Euroopa Komisjonile. Komme riiklikke asju läbi meedia (eriti sotsiaalmeedia) ajada on Kallasel siiani alles.

Peaminister Sanna Marin nentis seepeale, et “Kaja Kallase avalik kiri tõukub osalt sisepoliitikast” ja eriliselt head läbisaamist nii kahe peaministri kui kahe riigi vahel ei paista siiani.

Kolmapäevases Riigikogu infotunnis kasutas peaminister Kaja Kallas taas Soomet negatiivse näitena, et õigustada PortoRollo valitsuse totalitarismihõngulist sisepoliitikat. Nimelt teatas ta kriitika peale, et valitsus kasutab politseid meeleavaldustel repressiivselt rahva vastu, et “Kui te vaatate teisi riike, siis teistes riikides, kas või siinsamas Soomes meeleavaldusel 50 inimest arreteeriti. Meil ei ole mitte midagi sellist.”

Eesti peaminister võttis seega enda õigustamisel negatiivseks näiteks põhjanaabrid, kes muidugi käitusidki meeleavaldajatega karmilt, aga teiste riikide näidete halvustav kasutamine enda naha päästmiseks on diplomaatias väga halb toon.

Kui EKRE oli valitsuses, rääkisid Reformierakond ja Kaja Kallas pidevalt, kuidas rahvuskonservatiivid Eesti maine rahvusvaheliselt alla viivat ja liitlastega head suhted ära rikkuvat. Vähemalt Soome osas on Kallas ise küll olnud suur suhete rikkuja ja oma riigi maine hävitaja.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused