Peaminister süüdistas koroona osas vastamisega hätta jäädes kohe seaduse piires kavandatud tõrvikurongkäiku

Rubriik Arvamus On
Kaja Kallas

Esmaspäeval Riigikogu ees olematute koroonakriisist jagusaamise plaanidega esinenud peaminister Kaja Kallas sattus küsimusele vastates sageli hätta ja kasutas siis viimse relvana üleskutseid vastustundlikule käitumisele, tuues mängu tõrvikurongkäigu toimumise.

Peaministri rumalust näitab kasvõi seegi, et ta kasutas niivõrd nõrka argumenti – alles päev enne tema esinemist olid Tartu maratoni rajal tuhanded inimesed eesotsas president Kaljulaidiga ning esmapäeval kehtima hakanud piirangute järgi jääb EKRE tõrvikurongkäik lubatud osavõtjate arvu ja teiste reeglite osas seaduslikkuse piiridesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ometi tagus Kaja Kallas just seda teemat kogu aeg, kui hätta jäi – unustades ka selle, kuidas ta möödunud neljapäeval oma ebakompetentsuse (või valetamisega) vahele jäi. Nimelt tuletas üks ajakirjanik talle meelde, et lisaks EKRE ja Isamaa üritustele olid samasugused plaanis ka Reformierakonnal.

Üks näide stenogrammist. Mart Helme küsib: “Kui meil nakatumine jõuab tõepoolest paari tuhande juhtumini päevas, siis kas on olemas plaan, kas on olemas rahaline ressurss, arstide ümberpaigutamine, hingamisaparaadid ja kõik muu vajalik, et sellega toime tulla nii, et meil veresoonkonnahaigustesse suremine, vähki suremine jne samuti hüppeliselt ei kasvaks?”

Kaja Kallas vastab: “Kõigepealt ma tahaks teie jutu peale öelda, et kõigi nende hirmsate piltide ees, mis te maalite, selle kõige juures te ometi kutsute inimesi üles kogunema 24. veebruaril erinevatesse Eestimaa paikadesse suurtes hulkades. Miks te seda teete? Ärge tehke seda, siis on teie jutt usutav.”

Ka oma lõpukõnes osatas Kallas just tõrvikurongkäiku – “Kui ühelt poolt kuuled kõnepuldist peetud kurja kõnet ja tohutut muret justkui viiruse leviku pärast, aga teiselt poolt kutsutakse üles inimesi kogunema suurtes hulkades meeleavaldustele, siis seal on kerge vastuolu sõnade ja tegude vahel. Tundub täpselt, et tegelikult las keegi teine teeb. Minu meelest see ei ole hea eeskuju. Tunnustan igal juhul Isamaad, kes jättis oma rahvakogunemised ära ja seda 24-ndal ei plaani.”

Opositsioonis olles igast ministrite lausest valesid otsinud Kallas praegu täpsusest enam ei hooli – EKRE ei korralda üritusi “erinevates Eestimaa paikades suurtes hulkades”, vaid teeb üksikuid üritusi lubatavuse piirides.

Kui peaminister Riigikogus selliseid rumalusi räägib, siis pole ime, kui ka haridusminister Liina Kersna järsku haigeks jäi, kui sotsid ta parlamendi ette aru andma kutsusid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused