Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Peavooluerakonnad, miks te vaikite siis, kui Yana Toom käib ukrainlasi tapma kutsuvates Vene saadetes?

-
27.10.2022
Pesuehtne Putini reklaam Tallinnas ringi sõitmas.
© UU

Eesti liberaalist eurosaadik Yana Toom ahastas siis, kui Narvas pronksiööks ei läinud, ta külvab Eesti venekeelsetes saadetes vaenu Ukraina ja Eesti vastu ning käib Moskva meedia saadetes, kus nõutakse otseselt ukrainlaste tapmist – aga siis vaikivad häbelikult reform, keski, isamaalane ja sots…

Miks ei lähe Yana Toomi esinemiste järel marru kogu eestikeelne meedia, kelle vähesedki kajastused võtavad “Kremli ööbiku” tegemisi pigem kõmuna kui hukkamõistuga. Muidugi, Yana Toom on ALDE, liberaal ja Brüsseli-Kremli ristsugutis, seega pigem “oma”.

Isegi kui Mart Helmele omistatud ütlused oleks tõesed (mida nad ei ole), tekitaks need Eestile ja Euroopale sadu kordi vähem kahju kui Yana Toomi ütlused ja tegemised – aga Toomi hoitakse nagu … pilpa peal ja Jüri Ratas kinnitas sellise koguni oma paremale käele. Ei mäleta, et Kaja Kallas, Jürgen Ligi, Indrek Saar, Helir-Valdor Seeder või veel mõni peavoolupoliitikutest oleks valikult Yana Toomi kriitiliselt käsile võtnud.

“Eesti meedias on jälle uus punnitatud ja selge poliitilise kallutatusega skandaal(itsemine). Kas ikka panite tähele, kes hakkas Mart Helmet süüdistama? See on endine ustav fanaatiline noorkesik, kes Savisaare langemise järel toiduahelast väljakukkununa trügis sotsiks,” kirjutab poliitikavaatleja Erik Boltowski.

Ta kritiseerib ka ajakirjandust: “Elukutseliste ajakirjanike esimene reaktsioon oleks minna ja küsida Mart Helmelt endalt, et mida Sa tegelikult ütlesid? Napakalt kellegi jutust poolikuid tsitaate välja tirida ja sedasi vastaserakonna poliitikuid sinnivinni “kompromiteerida” on asi, mis minu silmis kompromiteerib endise(?) kõige venesõbralikuma(!) erakonna liiget ennast. Kompromiteerib sotsiaaldemokraatia mõtet. Ja kompromiteerib vaba ajakirjandust – väljaandeid, mis nii odava sööda alla neelasid ja seda pasu(a)ndades levitama hakkasid. Kusjuures ilma kohese vastulause võimalust laimu ohvrile andmata.”

Boltowski soovitab: “Seesamune noorkesikust sots ei reageerinud kevadel mitte kuidagi sellele, kui tema kumiir ja endine erakonnakaaslane kõige venesõbralikumast Eesti parteist osales naaberimpeeriumi kõige verejanulisemas telesabatis. Aga Mart Helme ebaõnnestunud sõnu oskas see so(r)ts kohe skandaaliks kiskuda. Soovitan vene keele oskajatel raisata 15 minutit, et kuulata, mida ilmselt maailma kõige neonatslikumas Kremli telesaates pläriseb teiste vene etalonfašistide(!) seas “meie” kesikust eurosaadik ja libera(li)stliku peavoolumeedia poolt ka Eestis mingiks arvamusliidriks upitatud Yana Toom. Toom kuulab südamerahuga ja nautides pealt, kuidas sellel sõjale ja vägivallale õhutaval sabatil ärgitatakse venelasi tapma kõiki ukrainlasi ja viima Putleri “võidukas” sõda Euroopasse (sh loomulikult ka Eestisse!). Y. Toom kuulub Keskerakonna juhatusse. Ta on Raimond Kaljulaidi endine parteikaaslane. Viige see video Riigikokku!!! Näidake seda saadikutele. Näidake seda Euroopa parlamendis! Ilmselt peaks näitama ka Kapole ja prokuratuurile.”

Yana Toomi olemine nii verejanulises saates ei pannud kedagi Eesti peavoolupoliitikutest kulmugi kergitama.

(Vene TV verejanuline saade äratas tähelepanu ka Kesk-Euroopa riikides – sestap võõrkeelsed subtiitrid).