Peavoolumeedia sõnarelv on mahavaikimine

Arvamus,
©UU
Ajalehed.

Maikuu viimasel päeval saatsin Uute Uudiste toimetusele meediakriitilise artikli „Peavoolumeedia – ühiskonna dresseeritud ja suukorvistatud valvekoer“, mis leidis avaldamist toimetuse tava järgi samal päeval, kirjutab Jaak Uibu. Selle trükkisid ära ka mitmed väiksemad väljaanded. Järgmisel päeval saatsin loo hindamiseks ja arvustamiseks Eesti Päevalehe ajakirjanikule Kärt Anveldile, keda soovitati kui õiglast ja empaatilist inimest. Kas eksisin tema aadressi või isikuga ehk eksis soovitaja, igatahes vastust pole.

Paaripäevase ooteaja järel, mida sisustas hauavaikus kõikide meediakanalite poolt, astusin uue sammu. Saatsin valvekoera artikli otse peavoolumeedia pulbitsevatesse voogudesse. Kõigepealt Postimees Grupile, Rahvusringhäälingu meediategelastele, Ekspress Meediale ja Eesti Päevalehele, persooniti Urmo Soonvaldile; Priit Hõbemäele ja Toivo Tänavsuule. Viimasega istusin kõrvuti ühel Riigikogu palvehommikusöögil, niisiis on tegu kristlasega, kelle süda ei tohiks taluda ülekohut. Veel saatsin artikli Sirbis töötavatele  Kaarel Tarandile,  Valle-Sten Maistele ja Lea Larinile. Infoks  läkitasin artikli kümnele väiksemale väljaandele, keda ma oma klassifikatsiooni alusel peavoolu hulka ei arvanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pöördumiste kaaskirjad mõnevõrra varieerusid, kuid kõigile kirjutasin: „Saadan Teile manuses oleva meediakriitilise loo. Ega ma ei looda, et see avaldatakse, aga kui keegi meediat ei analüüsi ega suuna, siis arvataksegi, et kõik on õigesti ja hästi tehtud. Ei ole.

Seda kinnitab kahanev tellimuste arv –  teid ei usaldata enam. Aeg on vaadata peeglisse. Enam ammu ei ole Juhan Peeglit, kes teid välja aitaks. Oodatav vastus on vaid – v a i k i m i n e.

Nüüd on juba peaaegu kuu möödas artikli avaldamisest Uutes Uudistes. Mida on mulle austatud adressaatide poolt vastatud? Tunnistan, et tulemus on null. Ainus vastuskiri saabus kirjale järgnenud päeval Rahvusringhäälingu dokumendihalduse spetsialistilt Kairit Mikkinilt: „Edastasime artikli uudiste- ja arvamustoimetusele teadmiseks“. See on nagu Presidendi Kantselei vastuskirjadki minu kirjadele, mis transkribeeritakse märgukirjast infokirjaks, millele ei pea enam vastama. Väga tark tegu dokumendihalduse spetsialisti poolt.

Niisiis täitus minu prohvetlik ennustus. Aga tänu ei jäänud tulemata – Uued Uudised avaldasid artikli „Ideoloogiliselt dresseeritud demokraatia“, mis kinnitab minu seisukohti. Selle kirjutas ajaloolane, politoloog ja entsüklopedist Toomas Varrak. Ta ütleb: „Peavoolumeedia reaktsioon kaastööpakkumisele on enamasti selle ignoreerimine. Sellega sisuliselt välistatakse võimalus, osaleda ühiskondlikus mõttevahetus. Hoolimata autori pädevusest käsitletavas küsimuses”.

Jaak Uibu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused