Peep Leppiku avalik kiri Tallinna TV kaitseks: maainimestele on see üks vähestest tasuta kanalitest, kus on veel asjalikke saateid

Teadlane ja koolmeister Peep Leppik soovib maarahva nimel, et Tallinna TV alles jääks.

Teadlasest koolmeister Peep Leppik võtab oma lähikondlaste-tuttavate nimel sõna peatselt suletava Tallinna Televisiooni kaitseks.

“Neljapäeval, 26 septembril tuli teade Tallinna TV sulgemisest, mis eriti häiris maainimesi, eriti Lõuna-Eestis. Just paaril viimasel aastal on TTV ületanud Tallinna piirid ja muutunud vaadatavaks vaesema maarahva hulgas. Pealegi on TTV saadete kunstiline tase tõusnud.

Pärast TTV lahkumist jääb meie kandis paljudele inimestele vaatamiseks vaid Eesti TV, mille saadete tase on viimasel aastal kahjuks languses (palju kordussaateid ja tühiseid ameerika kommertslikke filme), mis pakuvad tõsisematele vaatajatele vähe huvi.

Pärast Kanal 2 ja TV 3 lahkumist vabalevist ahenes paljude inimeste võimalus TV vaatamiseks. Ka meie õpetajatest pensionäride pere ei suuda osta endale kommertskanalite vaatamise õigust; nii me olemegi sisuliselt kukkunud oma võimaluste poolest aega 40-50 (!) aastat tagasi. Paras! – mis te tegite seda (rasket-keerulist) odavat õpetajatööd ja kükitate seal Lõuna-Eestis!

Tallinna TV saadetest hindame siinkandis just kultuurisaateid, mida tehakse sageli ka maarahva elust. Sedalaadi kultuurisaated on Eesti TVs pea kadunud, isegi OPi püütakse kommertsliku kastmega „kaunistada“. TTV saated ongi ju näide, kuis teha lihtsaid ja sisukaid-mitmekesiseid saateid. Aga pisike Eesti ja tema kultuur üks. Vastandades omavahel just maksumaksja rahaga töötavaid telekanaleid, toimime arutult, hävitades oma kultuuri. Või ongi see eesmärk?

Pealinn Tallinn, mis uhkeldab oma kõrghoonetega, on üle 25 aasta põhiliselt kogunud jõudu maarahva arvel, kes sinna tööle suundunud. Ka aastaid tasuta bussisõitu ja isegi Tallinna TV on saanud osalt toimida maarahva pisimaksude arvel. Kas pole meil siis pisutki õigust midagi Tallinnalt vastu saada (kui meil muidu enam väärtust pole)? Ei mäleta, mil Valgamaal viimati mõni teatergi käis.

Kuulun inimeste hulka, kes püüab iga päev peale ETV ja TTV uudiste vaadata-kuulata ka meie naabrite uudiseid (interneti kaudu). Võrdluse tulemusena (üks mõtlemisoperatsioonidest!) leian, et ETV uudised on ühed kesisemad, ka TTV uudiste paketti vaatan meelsamini, aga kui need lõpevad…

Pealinna härrad on väitnud, et nüüd on inimesed nutikates ja nn sotsiaalmeedias. Seal vast nii ongi, aga maainimesed ja vanemad mitte. Minu „nutikas“ on 15-eurone Samsung ja näoraamatus ma aega ei viida nagu paljud minu põlvkonna mõtlejad… Hm!

Austatud pealinna härrad Toompeal ja all-linnas (daamidest rääkimata), istuge korraks maha ja arutage küsimus omavahel läbi ning leidke arukas lahendus – Tallinna TV on Eesti kultuuris vajalik kanal.”

Kommentaarid

3 kommentaari loole “Peep Leppiku avalik kiri Tallinna TV kaitseks: maainimestele on see üks vähestest tasuta kanalitest, kus on veel asjalikke saateid

 1. Avatar
  Maire Miglai kirjutas:

  Toetan ka Tallinna TV säilitamist ja paljud minu sõbrad ja tuttavad vaatavad ka Tallinna TV-d. Minu arvates on see telekanal juba kindlalt end kehtestanud teiste kanalite kõrval, oma vaatajaskonna leidnud ja peaks säilima. Huvitavad uudistesaated, spordisaated, vestlussaated jt. Head saatejuhid on ka minu arvates . Ainuisikuliselt ei tohiks küll selle kanali tegevust lõpetada – küsimus tuleb panna volikogus arutamisele ja eks siis igakülgselt kaalutakse, kas on seda vaja või ei. Ega siis Tallinna TV pärast ei jää teiste kanalite huvitavad saated vaatamata. Kõikides on midagi vaadata ja las konkurents olla.

 2. Avatar
  Rein Ets kirjutas:

  Valdade Omavalitsused peaks ühiselt toetama Tallinna Televisiooni rahastamist. Hr Kõlvart on sundseisus ja teda süüdistada pole mõtet.

 3. Avatar
  Riina Liim kirjutas:

  Tallinna TV oli ainuke eesti keelne kanal mille pärast telekas lahti teha. AK uudiste
  toon ja esitlus on äärmiselt ebameeldiv. Kõlvart tahab,et vene koolid jäävad alles, eestlastele võiks ka midagi alles jääda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga