Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Ernits: „Keegi ei tea, palju rohepööre tegelikult maksma läheb“

-
10.01.2022
Peeter Ernits
© Uued Uudised

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Peeter Ernits kirjutas, et täna arutati Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis koos majandusminister Taavi Aasa ja keskkonnaminister Erki Savisaarega Suure Rohepöörde mõju meie inimestele, majandusele ja riigi eelarvele.

Ernits: „Sürrealistlik kohtumine oli, kus loobiti ilusaid loosungeid, aga vastuseid konkreetsetele küsimustele kahjuks ei saanud. Korrutati ikka vana joru, et näe Brüsselis on alanud Suure Rohepöörde läbirääkimised, aga Eesti diplomaadid ei saa seal suud lahti teha kuna Riigikogu pole neile mandaati andnud.“

Ernits lisas, et mandaadi, ehk Eesti seisukohad Suure Rohepöörde kohta peab parlamendi nimel andma Euroopa Liidu Asjade Komisjon ehk ELAK, kes traditsiooni järgi peab valitsuse seisukohad kinnitama. „Paraku Siim Kallase juhitud ELAK pole seni olnud nõus oma tütre Kaja Kallase valitsuse poolt heaks kiidetud seisukohti kinnitada. Ja õigesti on teinud, sest olukorras, kus igasugused mõjuanalüüsid puuduvad ja Suur Rohepööre puudutab väga valusalt igat inimest ja iga viimast kui eluvaldkonda, oleks viimane lollus Eesti riigi seisukohad pimesi lukku lüüa,“ tähendas ta, rõhutades, et olukord on hirmuäratav.

„Kuigi Eesti on oma kasvuhoonegaaside heidet 72 % vähendanud (Euroopa eesmärk on teha seda 55 % ), tuleb Brüsseli näpunäidete järgi meil ennast armutult edasi piitsutada. Eriti valusalt hakkab see puudutama põllu- ja metsamehi,“ rõhutas Ernits. „Esimene pauk pandi põlevkivile ehk pruunile kullale. Selle käigus jäi mitu tuhat kaevurit ja energeetikut ilma tööta. Järgmine pauk tabab neid kes metsamehi. Praegu annab mets tööd ja leiba umbes 60 000 inimesele. Kui Eesti Brüsseli nõudmistega nõustub, kaotavad töö palju-palju rohkem inimesi.“

Ernits: „2019 aastal arvutas Stokholmi keskkonnainstituut välja palju eesseisev rohepööre meile maksma läheb. Selgus, et hinnalipikul on kirjas 17, 3 miljardit eurot. See aga tähendab, et aastatel 2021- 2030 tuleb igal aastal maksta 4 % SKT-st ( see on kaks korda rohkem kui osamaks NATO-le), järgmisel kümnel aastal tuleb maksta 2 % jne. Kuid tänaseks on maailm sootuks teine, CO2 tonni hind on juhitamatu ja kõik me oleme vahepeal detsembrikuise arve kätte saanud. Mitte keegi ei tea palju Kaja Kallase valitsuse Suure Rohepöörde lubadused meile tegelikult maksma lähevad.“