Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Espak: president Kaljulaidil pole õigus, ilmalikkus ei taga ühiskonna turvalisust

26.05.2017
Laadime sisu...

Tartu Ülikooli võrdleva usundiloo vanemteadur Peeter Espak kirjutab, et seost suurema turvalisuse ja rangelt ilmaliku riigi vahel ei paista kuskilt, pigem isegi vastupidi.

“Kõige rangemalt ilmalik ja kõike usuga seotut avalikust sfäärist välja tõrjuv riik Euroopas on aga Prantsusmaa. Sealne olukord ekstremismi leviku osas näib olevat hullem kui enamikus teistes Euroopa riikides,” kirjutab Espak Postimehes.

Espaki sõnul peaks islam üldjuhul aktsepteerima kristlust kui lubatud, kuid alama kategooria monoteistlikku raamatureligiooni, mille esindajad on kaitstud.

“Samas “uskmatu” tapmine ei tohiks ekstremistile suuremat sorti moraalseid dilemmasid tekitada. Islamiäärmuslase seisukohalt ei vääri oma “juured” kaotanud lääneriigid mitte mingit austust, seetõttu nähaksegi neid vast üha rohkem just hõivatava sõjatandrina,” märkis Espak.

President Kersti Kaljulaid ütles pärast Manchesteri terrorirünnakuid, et terroriohu eest aitab Eestit kaitsta rangelt ilmalik riik. “Arvan, et just see, et Eesti on rangelt ilmalik riik, tagab meile sellise olukorra, kus me ei pea kodumaal nende asjade pärast liiga palju muretsema,” ütles Kaljulaid.

UU

LOE LISAKS: Mart Helme: president Kaljulaidi lihtsameelsus kahjustab Eesti julgeolekut

Fotol Peeter Espak. 
(Allikas: Margus Ansu / Postimees)