Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peeter Espak: Raul Eametsa vallandanud ülikool kaitses samas Vjatšeslav Morozovi

-
05.07.2024
Tartu Ülikoolist on saanud kultuurimarksismi pesa.
© UU

Orientalist Peeter Espak soovitab üldsusel kahe professori – Raul Eametsa ja Vjatšeslav Morozovi – ümber toimunu üle veidi järele ja selgeks mõelda, mis tegelikult toimus.

“Vaenlase agendina tegutsenud ühemõtteliselt marksistliku ja teaduslikult madala kvaliteediga uurija “vallandas” meie ülikoolist tegelikult meie riigi turvalisuse tagamisega tegelenud luureorgan. Seda oludes, kus Morozovi eestivastasusele ja kahtlasele tegevusele oli korduvalt eelnevatel aastatel juba tähelepanu juhitud.

Eametsa, kes oli ja on igas mõttes oma riigi ja oma rahva poole hoidev peavoolu majandusteadlane, kes oli ja on ühiskonnas ka tuntud, respekteeritud ja isegi kuulus, vallandas tema enda ülikool ilma teadusliku või ühiskondliku töö panust kordagi arvesse võtmata. Ilma, et ta oleks ühtegi tõsist kurja tahtega tegu teinud. Kui, siis oli osaline kõmutekitanud jama tekkimises, kuid seda eesmärgiga Eesti riiki ja teadust edendada ja arendada, mitte talle teadlikult kahju teha.

Üks eestimeelne peavooluteadlane Eamets, kes eksis ühe allkirja andmisel antud kontekstis niigi totrate bürokraatlike reeglite vastu (saades karistuseks miskit samaväärset kiiruse ületamisega) eesmärgiga edendada teadust ja riiki, vallandati laimukampaania saatel ilma mingi järelekaalumiseta või võimaluseta kasvõi noomituse järgselt oma karjääri jätkata.

Teine – venemeelne Venemaa Föderatsiooni spioon pseudoteadlasest esoteeriline marksist-trotskist Morozov – vallandati aga seetõttu, et meie enda luureorganid ta vahele võtsid. Ülikool asus teda ja tema pseudoteadust oma esindajate kaudu aga pigem hoopiski kaitsma ning üritas juhtunust nii vähe rääkida (ja võimalik et ka õppida), kui võimalik.

Eestis on miskit väga viltu läinud.”

Allikas: sotsiaalmeedia