Piret Kivi Petter Northugile mõeldes: kõik on korras nagu Norras?

Arvamus,
©Reuters/Scanpix
Petter Northug.

“Peavoolust on viimasel ajal lugeda, kuidas salliv ja sõbralik Norra Kuningriik valmistub oma suusajumalat Petter Northugi Rootsi kardinate taha saatma. Selles kõiges on minu jaoks midagi väga kurba ja häirivat. Üritan lähemalt seletada.

Internetist leiab Petter Northugi kohta palju materjali, seda nii Northugist tööd rabamas kui ka vabal ajal. Tööl ta suusatab. Koos temaga suusatavad maailma tippsuusatajad. Ainult et… kui välja volksatab Northug siis tundub järsku, et kõik teised maailma tippsuusatajad on liipavad lonkurid, kes ukerdavad vaevu suurvõistluste suusaradadel. Northug võtab neist mööda Duracelli jänku jõulise elegantsiga. Lihtsalt niisama. Nalja pärast, sest miks ka mitte. „Suur tänu kuldmedali eest! Millal on vaja uuesti suusad alla panna? Andke siis teada jne. Ma olen oma onnis.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ma olen aru saanud, et Northugil oli suurte suusapomodega kõvasti ütlemist. Talle ei meeldinud kõrvu longu lasta ja tasaselt pomiseda: „Jah, massa! Kui kõrgele, massa? Suudlen teie kätt ja saabast, massa!“ Suurtele ninadele käis Northugi iseloom närvidele. Nad ei osanud geeniusega suhelda. Selle eest põlevad nad põrgus.

On selge, et kui Northugi kaliibriga geenius läheb pensionile, siis ei saa see olla valutu. Eks massad hingasid kergendatult välja. Saimegi sellest hullust lahti. Aga kas see protsess oli õige? Kas on võimalik liikuda Duracelli jänesest lihtkodanikuni? Ei ole. „Appi“ tuli Lääne-Euroopa valge pulber. Ei, mitte pesupulber ega jahu, millest saab maitsvat skandinaavia kaneelisaia. „Appi“ tuli kokaiin, mis lubas Northugist teha uuesti valge ja koheva küüliku. Vähemalt mõneks hetkeks.

Maailmas ei ole mitte ühtegi teist narkootikumi, mida ma jälestaksin rohkem kui kokaiini. Viha, mida ma tunnen selle pulbri vastu, on piiritu. Lisan, et ma ei ole seda kuratlikku pulbrit mitte kunagi ise tarvitanud, kuigi pakutud on mulle seda lausa ilma rahata. Olen nagu kodukass ühel peol, kus ma osalesin. Peeglil olid reas kokaiinitriibud. Kiisu tegi ringe peegli ümber, lähenes hetkeks triipudele ja siis tõmbus võpatades tagasi. Loom teadvustas selgelt absoluutse kurjuse lähedust.

Ma olen Lääne-Euroopas elanud ning mul on olnud au töötada koos inimestega, kellest praktiliselt kõik tarvitasid kokaiini. Ma olin alguses nii rumal, et ma ei saanud sellest aru. Mõtlesin lihtsalt: „Miks nad reede õhtul üldse väsinud ei ole? Nad on vist minust palju tugevamad inimesed.“

Kokaiin teeb külmaks ja halastamatuks. Kokaiinitarvitaja võib olla kõige meeldivam ja soojem inimene ning hetk hiljem kõige vastikum lojus. Kokaiinitarvitaja käib kiiresti üles ja alla. Kokaiin võtab inimeselt ära tema inimlikkuse. Tal on ka abiline vaesema rahva jaoks. Abilise nimi on amfetamiin.

Ma arvan, et tippsportlasena pidi Northug end pidevalt väga tugevalt ületama. Tema ülemuste kõrk suhtumine kaasa ei aidanud. Ta oli alati hüljatud ja üksinda. Aga ta sai hakkama ning tema vaimustavad saavutused on siiani YouTube’is üleval. Need saavutused pakkusid talle kindlasti suurt rõõmu ja naudingut. Pärast karjääri lõppu tal enam võimalusi nii suureks rõõmuks ja naudinguks ei olnud. Tal oli aga raha. Saatan haistis rahalehka ja läks Northugile külla. Kill-kõll helises Petteri uksekell. Kas vanemad ei öelnud sulle, et võõrastele onudele ust lahti ei tehta?

Norra Kuningriik leidis raha, et loopida seda sellistele mõttetustele nagu Liisa Pakosta ja mõttekaaslaste tegevus mingil müstilisel võrdõiguslaste rindel. Võrdõiguslastel läheb hästi. Neil pole Norra raha vaja. Nad defineerivad lihtsalt kõik oma abivajajad peredeks ja kõik on korras… nagu Norras, sest hasartmängufondist ikka midagi pereinimestele pudeneb. Riigikontrolli kobisemist võib hiljem lihtsalt ignoreerida.

Norra Kuningriik leiaks ka raha, et Northugi vanglas kördi ja heeringaga toita. Knut Hamsuni nälga tänapäeva Norra vanglates vast ei ole. Aga äkki leiaks hoopis raha, et Northug päästa? Kui raha ei ole, sest Norras elab viimasel ajal palju toredaid „meie inimesi” aladelt, kus oli komandeeringus Norra kuningas Sigurd I Jeruusalemmasõitja, siis küsige Liisa Pakosta kollektiivilt see intressidega tagasi! Selle raha eest saab Northugile palju psühholooge ja mõtlusõpetajaid. Selle raha eest on võib-olla võimalik Northug kuradi küüsist päästa.

Aitab jamast ja sallivusest! Päästke Petter Northug!

Ma olen teadlik, et minu appikarje vist edasi kuskile ei jõua. Väike lootus on, et äkki tõlgitakse see Norra suursaadikule ning Tema Ekstsellents saadab selle edasi kuhu vaja.

31.08.2020 Anno Domini

Piret Kivi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused