Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Piret Kivi: preambulat ei ole võimalik mitte ühegi valemiga järgida, kui Eestimaa tänavatel rõkkab vene keel

-
13.03.2022
“Vene maailm” Peterburis, mis trügib ka Eestisse.
© Scanpix

Briti huumoriseriaal „Allo Allo“ tekitab lisaks naerupahvakutele ka mõtteid. Kes oleksin selles seriaalis mina? Putin kamandas oma sõjaväe Ukrainasse ning tekitas mulle kohe pähe selguse.

Mina oleksin Monsieur Alfonse. Monsieur Alfonse oli hädine surnumatja. Aga ta oli ka suur kodumaa patrioot. Paadunud konservatiiv. Tihti ütles ta keha üles, aga tema vaim oli alati tugev. Veelgi enam, ta oskas ka oma keha üle naerda.

Seriaalis on kuulus stseen, kus Monsieur Alfonse’i kuulatakse üle (https://www.youtube.com/watch?v=v_GpuZ2cudU vaadatud 13.03.2022). Okupatsiooniarmee kindral käsib okupatsiooniarmee leitnandil kasutada psühholoogilist vägivalda, et tekitada ülekuulatavas isikus ängi. Monsieur Alfonse kommenteerib, et kindrali õpetussõnad on tõesed ehk ta ongi juba ängis. Ta on viletsa tervisega vanamees, aga tema suur patrioodihing naerab kõigest hoolimata okupantidele näkku. Alati. Monsieur Alfonse osaleb ka innukalt kõige ohtlikumatel vastupanuliikumise missioonidel.

Pärast Ukraina sõja algust hakkas mul valust lõhkuma pea, siis süda. Siis nägin unes, kuidas lamasin vereloigus. Unenägu tundus kohutavalt ehtne. Olin üllatunud, kui ei näinud ärgates verd. Ühesõnaga, ma „alfonsistusin“ täiega. Aga oma füüsiliste ebamugavuste juures, oli mu vaim tugev. Täpselt nii nagu Monsieur Alfonse’il, kes oli vastupanuliikumise liige ning valmis oma kodumaa eest kõigeks.

Lastele räägitakse muinasjuttu Punamütsikesest. Muinasjutus on kuri hunt ning kuna lugu on mõeldud elus vähekogenud inimestele, siis antakse kõige lihtsamad juhtnöörid: „Mitte rääkida võõraste inimestega! Mitte öelda „huntidele“, kus vanaema elab!“

Täiskasvanu võiks vabalt ju ka hundiga juttu puhuda. Lihtsalt tuleb valetada. On märgiline, et muinasjutu hunt ei öelnud Punamütsikesele, mis tal plaanis on. Muinasjutu hunt salastas info 75 aastaks! Kui aga hunt oleks Putin ja Punamütsike Eestimaa?

Hunt: Kuhu sa lähed?

Punamütsike: Vanaema juurde.

Hunt: Kus su vanaema elab?

Punamütsike (annab hundile täpse vanaema aadressi)

Hunt: Suur tänu. Ma lähen nüüd su vanaema poole ja neelan ta alla. Seejärel panen ma selga vanaema riided, pähe vanaema öömütsi, ninale vanaema prillid ja heidan vanaema sängi. Kui sa saabud, ajan ma lolli loba oma karvaste kehaosade kohta. Siis neelan ma sinu ka alla. Vanaema maja muutub multiliigiliseks ehk seal hakkab edaspidi kõlama ainult huntide ulg, mis ühendab meid kõiki. Vanaema aidas hakkavad virelema põdura tervisega nahkhiired. Küsimusi?

Punamütsike (kellel läksid hundi sõnad ühest kõrvast sisse ja teisest välja): Ei teagi, mida siin laanes ette võtta…

Hunt: Korja lilli. Värvi juuksed siniseks. Joo mahepuu all mahelattet. Vaktsineeri. Rohepöörle samblal ja murul. Helista emale ja ütle, et ta võtaks endale koju hundikutsikaid. Allkirjasta kohe see hundisõbralik petitsioon (https://haridusekraanil.ee/letter/?fbclid=IwAR1lHcVOWKChTz5JfBLRpINjTxCm-813CgGk_H6Zn_Cs8gdfyXnIwhbzeeM vaadatud 13.03.2022), sest sinu koju on vaja palju hunte. Väga palju ulguvaid hunte. Lauta mahub ikka palju häid lam…hunte. Hundid on hästi pehmed ja armsad. Mõistan hukka huntide diskrimineerimise. Hunte diskrimineerivad ainult natsid, fašistid, jahimehed, puuraidurid ja tõrvikutega inimesed. Tervitan teie multiliigilist kodu! Aga nüüd on mul tegemist. Näeme hiljem. Juba ütlesin vist ka kus.

Punamütsike: Nägemist, kallis hunt! Tore, et oled olemas! Vanaema ja minu jaoks oled sa oma olend.

Putin räägib oma kavatsustest lahtise tekstiga. Ta ei vaevu midagi varjama. Putini jaoks oleme me osa tema maailmast ning meid peab ühendama „suur vene keel“. Kui soovite olukorda rohkem mõista, siis võtke abiks Venemaa modus operandi läbi aegade. See on väga lihtne: vallutada, segi pommitada, kohalik rahvas tappa ja küüditada, paisata vallutatud aladele elama suurel hulgal koloniste. Isegi kui vallutus ei jää püsima (sest alade enda käes hoidmine on märgatavalt raskem kui nende vallutamine), siis saab mõne aja pärast rääkida, kuidas venekeelseid „diskrimineeritakse“ ning kuidas neid oleks vaja minna „vabastama“.

Muidugi, turgi hõime Türgi sõjavägi Venemaale vabastama minna ei tohi. Üldse kohe ei tohi. Meie ei tohi Siberi soomeugrilasi ka vabastada (võib-olla Hiina varsti hästi natuke tohib?). Mõlemal juhul saaks Putin väga pahaseks. Turgi hõimudest ei tea ma midagi. Peale selle, et mul oli soome keele tunnis kunagi pinginaaber, kes ütles mulle, et ta on 25% tšuvašš. Unustasin kahjuks küsimata, kas ta soovib, et Erdogan ta osaliselt tunnist vabastaks. Siis oleks ta ju saanud veerand loenguajast Erdogani ja Erdogani turvameestega Toomemäel jalutada ning vaba inimesena värsket õhku hingata.

Siberi soomeugrilased on aga suures osas ropult venestunud ning kahtlustan nende puhul pealekauba raskekujulist putinismi (kelle poolt Siberi valimisringkondades hääletatakse? Ärgem mängigem jaanalindu!). Ei näe mingit mõtet vabastada isikuid, kes on de facto venelased. Vabastagu seal üksteist isekeskis viinapudeli veerel.

Miks meie ei venestunud? Sakslased olid inimkilbina ees. Ka sakslastest on mõnikord kasu. Mitte neist tänapäevastest sakslastest. Need õnnetud amööbid on pühendanud 90 protsenti oma kooliprogrammist faktile, et Adolf oli väga paha. Nad kütavad oma koole, kodusid ja majandust Vene kütusega ehk Ukraina naiste, laste ja varjupaigaloomade verega. Õnneks oli Adolf väga paha.

Oletame, et Putin annab käsu oma armeel Võrumaa vallutada – hoidku selle eest päriselus Jumal! – ning Võrumaalt läheb välisriikidesse liikvele põgeniketulv. Kui põgenikud saabuvad sihtkohta, antakse neile võrukeelsed infolehed. Põgenikekeskuse ustel on võrukeelsed sildid (https://www3.tallinn.ee/est/pirita/Uudis-Tallinn-avas-esimese-sojapogenike-vastuvotukeskuse vaadatud 13.03.2022). Kuidas toimiks selline asi päriselus? Vanemad maakohtadest pärit võrokesed räägivad küll võru keelt, kuid on harjunud lugema eesti keeles. Paljud nooremad inimesed ei saa midagi aru või saavad aru väga puudulikult. Õnneks on põgeniketulvas ka võru keeleteadlasi. Nemad saavad aru, kuid lähevad vastuvõtjatega kohe karvupidi kokku, sest need on jätnud hõki q-ga märkimata (https://synaq.org/index.php?vaade=raamat&syna=ma&saada.x=0&saada.y=0&suund=ev 13.03.2022). Põgenikekeskuses kostub eesti keel.

Sõjapõgenikud saabuvad meile venekeelsetelt aladelt. Eesti kõige valusam püsiprobleem on venestamine. Me taastasime oma iseseisvuse, et lõpetada venekeelsete sissevoog ning sellega kaasnev venestamine. Me taastasime oma iseseisvuse, et elada rahvusriigis. Kuidas see plaan õnnestus? Palun võrrelge Tallinna linna nüüd ja kakskümmend aastat tagasi. Minu jaoks on Tallinnast saanud elamiskõlbmatu linn. Ma ei kirjuta seda lauset kerge südamega, sest on valus, aga nii see on.

Kas elamiskõlbmatuks muutub varsti ka Tartu? On vägagi selge, et sõjategevuse raugedes peavad põgenikud minema tagasi koju. Preambulat ei ole võimalik mitte ühegi valemiga järgida, kui eestlased jäävad Eestis vähemusse ning kui Eestimaa tänavatel rõkkab vene keel. Preambulat ei ole võimalik järgida, kui valdav osa muulaskonnast räägib sama võõrkeelt. Tagugu nad siis üksteist omavahel poliitika pärast hakklihaks või mitte. Kui preambulat ei järgita, pole enam Eesti Vabariiki olemas. Ka siis ei ole, kui sümbolid säilitatakse.

Eestis elavad venekeelsed, kes paisati siia okupantide ja kolonistidena või kes on eelmainitute järglased, peavad otsustama tegude (!) tasandil, kas nad on Putini pommid või inimesed. Kui nad on inimesed, siis elavad nad siin nagu elavad venekeelsed riikides, mida Venemaa pole kunagi okupeerinud. Kui nad elavad Eestis teisiti – ja me ju näeme, et nad teevad seda –, siis on nad Putini pommid. Nad külvavad ainult pingeid, valu ja hävingut. Ja lõpuks surma.

Eesti on minu hinnangul surmaohus. Me peame pääsema. Esimene küsimus: mis on see venekeelsete maksimumkogus Eestis, mis ei too siia vene soldateid? Teine küsimus: mis on see Vene Föderatsiooni kodanike maksimumkogus Eestis, mis ei too siia vene soldateid? Kõik ülejäänud tuleb kiiremas korras Eesti Vabariigist dekoloniseerida. Seda tuleb teha otsemaid. Kohe. Ilma igasuguse viivituseta. Me peame Eesti päästma. Kell tiksub lähemale hukule.

Ukraina sõjapõgenike kohta on mul kaks küsimust ning üks ettepanek:

Küsimus 1. Kas vastab tõele, et ca pooled põgenikest soovivad oma lapsed panna nn. venekeelsetesse koolidesse?

Küsimus 2. Kas Ukraina valitsuse ja armeega on jõutud kokkuleppele desertööride küsimuses? Olen isiklikult juba desertööre näinud ning nende nägemine ei olnud meeldiv kogemus. Eeldan, et need mehed arreteeritakse ning saadetakse kiiremas korras Ukrainasse sõjakohtu alla, sest Eesti toetab sõjas Ukrainat. Kui need mehed Ukraina sõjakohtu alla ei lähe, vaid saavad Eestis põgenikustaatuse, siis toetavad Eesti valitsejad tegude (!) tasandil ju Venemaad ja Putini režiimi! Appi!

Ettepanek 1. Eestis käib hooajalistel (ehitus)töödel ka ukrainlasi. Olen kuulnud, et paljud viskasid kellud nurka ning tõusid relvile. Loodame, et need õilsad mehed jäävad ellu ning Ukraina võidab. Palun Eesti rikkuritel ning kõigil teistel, kes midagi ehitavad, edaspidi uurida oma hooajatööliste CV-sid. Kui näete rindelt tulnud mehi, siis andke töö neile ning makske neile korralikku palka. Nad on kangelased. Samuti võiks sõjakangelaste palkamist toetada Eesti Vabariik. Kui siia tahavad mõneks kuuks ehitama tulla kaks ukrainlast ning üks oli rindel, siis ajutine tööluba tuleb anda rindelt tulnud mehele. Hea oleks, kui selline asi pandaks kirja ka seadusesse, sest kes muidu neid rikkureid teab ja usaldab. Tänase seisuga tunduvad nad soovivat hoopistükkis Eestimaad venestada.

Anno 2022 tundub sõda Euroopas kuidagi väga totter. Miks Venemaa üldse sõdib? Saaks ju lihtsamini. Näiteks võiks klõbistada arvutinuppe ning gaasi enam amööbistunud sakslastele ei lähe. Seejärel esitaks Putin oma tingimused, mis oleksid eeldatavalt: „Avan gaasi – muidugi mitte nagu teie koonduslaagrites (alati on hea mõte tekitada inimestes ebamugavust ja süütunnet, siis on nad vaimselt nõrgemad) – ning Ukraina on minu, minu ja minu. Küsimusi?“

Vastus on ilmselge, kui taandada riikidevahelised suhted inimestevahelistele suhetele. Miks on agressiivsed ka paljud intelligentsed inimesed? Nemad oskavad ju ratsionaalselt käituda ning asju mõistusega võtta. Sest nii saab eelise olukorras, kus jõudu ei ole piisavalt või seda soovitakse millegi muu jaoks hoida. Inimeste peale karjumine viib ohvrid segadusse ja ängi. Paljudel reageerivad sünkroonis nii keha kui ka vaim ehk murduvad mõlemad. Monsieur Alfonse ja mina vaimul reageerida ei lase, aga meie kehad reageerivad siiski. Putin soovis oma vaenlase viia vaimselt raskesse olukorda. Ta soovis ehmatada, tekitada vaimuhaigusi. Kuidas saab Õhtumaa sellises olukorras võita? Ainult puhast tõtt rääkides. Ei saa ju kuidagi olla nii, et ühel päeval on biolaborid Venemaa jutupunktid ning järgmisel päeval Ameerika jutupunktid.

Kuidas tunnevad end praegu need, kes sõimasid biolaboritest rääkijaid putinistideks ning soovitasid neil Venemaale kolida? Tore, aga tänase seisuga ma Vene Föderatsiooni läänerindele heameelega ei koliks. Kuidas ma Vladivostokki saan? Alguses bussiga Peterburi ja sealt Aeroflotiga edasi? Või oleks rongiga huvitavam reisida? Kui Hiina viisa annab, siis Harbiini nädalavahetused saavad olema lõbusad. Harbiini saadeti ju neid, kellel jäi Mao ajal juuksekarv kuulist puudu. Seega loetakse seda Läänes hiina intellektuaalide linnaks. Minu hiina keele õpetaja õppis seal ning rääkis oma õpinguaastatest suure vaimustusega. Muide, biolaborite lainel meenutame kunagi koroonat nagu armsat nohu. See ei tähenda, et ma kavatseksin apartheidirežiimi kehtestajatele andestada.

Lõpetan oma mõtiskluse delikaatse teemaga, mis peab jääma rangeimasse saladusse. Minuga kontakteerus Don Diego de la Vega, kes võitleb korrumpeerunud ja julma linnaviletsuse vastu (ei ole midagi uut siin päikese all). Võitluseks maskeerub ta superkangelaseks nimega El Zorro (Rebane). Pärast edukaid operatsioone jätab ta linnaviletsusele teate. Teade on Z-täht, mille Don Diego visandab oma mõõgaga. Kas Eestis on pädevat advokaati, kes suudaks Don Diegot Venemaa vastu kohtus esindada? Venelased on ju varastanud tema allkirja!!! Vajalik oleks muidugi ka see, et linnaviletsus ei saaks teada, et Don Diego ja El Zorro on sama isik, sest vastasel juhul ei saaks Don Diego enam vaeseid inimesi aidata. Olukord on väga komplitseeritud. Kuidas edasi?

13.03.2022 Anno Domini

Piret Kivi