Piret Kivi: suurvene šovinism ei ela ainult Putinis, see on üldglobalistlik nähtus

Arvamus,
- Updated
Paras ports suurvene šovinismi elab ka janatoomides, kristinakallastes, ladõnskajates, ossinovskites ja teistes globaalvenelastes.

“Ma ei ole kunagi salanud, et pean Vladimir Putinit ääretult vastikuks ja ebameeldivaks tüübiks. Kagebiidid ja nende ringkond minus ülevaid mõtteid ei tekita. Vladimir ja mina oleme kahtlemata vaenlased. Mitte et see teadmine nüüd Vladimirit kuidagi morjendaks. Vaevalt ta teabki, et ma olemas olen. Jätkem see palun nii.

Ometi ei saa ma olla nõus meediategelastega, kes on Putinist kokku klopsinud mingi eriliselt bizarro lohemao. Taban end tihti õhkamas: „Oh oleks neil ainult õigus! Siis saaks saata poisid sellest va koristajate osakonnast Vladimiri manu. Järgneksid paar lasku või tilgake modifitseeritud DNA-ga kärbseseenenastoikat ja kõik meie probleemid oleksid igaveseks ajaks lahendatud. Edasine oleks elu maapealses paradiisis, sest kuri lohe meid enam ei segaks.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kahjuks ei ole elu nii lihtne. Mäletan hästi aega, mil peavool üritas meile pidevalt väita, et venelased, kes vihkavad Putinit, on automaatselt head ja toredad inimesed ning meie sõbrad. Väga tore, kui sellised Eestisse kolivad ning mitte kunagi eesti keelt ära ei õpi. Ei teadnudki, kas naerda või nutta. Vaadake, kõik putinistid on otse loomulikult suurvene šovinistid, kuid kõik suurvene šovinistid ei ole sugugi putinistid. Suurvene šovinistide hulgas on ka inimesi, kes vihkavad Putinit ja kelle elu Putini Venemaal väga lill just ei oleks. Selliseid isikuid pole minu tähelepanekute kohaselt sugugi vähe.

Paljudel eestlastel tundub olevat arvamus, et suurvene šovinist on isik, kes lükkab koidust ehani matte ja bljätte ritta, rüüpab teeklaasist viina või odekolonni, haukab küüslauku, keeduvorsti ja ‘allitand aguretsi peale ning taob porise kirsaga uksi hingedelt kiiva. Vetsupoti asemel on tal põrandas auk koos Stalini jalajälgedega, sokkide asemel kannab ta jalanartse ning kleidi asemel kombineed või öösärki. Selline vanaaegne šovinist naeratab soojalt plekkhammaste välkudes ning tunneb oma suures ja avaras hinges tõsist muret, miks teda Eestis ei armastata.

Noh, eks selliseid šoviniste koomiksiraamatuist ole meil muidugi ka. Olen isegi selliseid näinud. Vene ajal said nad taarapunktis oma tühjad hapukoorepurgid ja piimapudelid letile rivistada väljaspool järjekorda. Suure Isamaasõja veteranid või nii. Mäletan siiani, kuidas üks turske šovinistivana tõukas muldvana ja hapra eesti naise leti eest eemale. Selline füüsiline vägivald kedagi tol ajal häirida ei tohtinud, kuigi minule läks see loomulikult lapsehinge.

Praegu vaatan asja märksa optimistlikumalt: vana šovinist tõukas „fašistlikku naisterahvast“, noor punaväelane oleks vast teinud temaga midagi hullemat, à la 1945. aasta maikuu Berliinis. Vanatoil polnud lihtsalt hullemaks enam piisavalt jõudu. Aga, aga, aga… viimasel ajal kohtun ma vägagi teistsuguste suurvene šovinistidega.

Paljud on noored naised. Nad on viisakalt riides, kammitud juustega, mitteplekist hammastega. Nad ei käi ringi poristes kirsades ega tao uksi sisse. Nende punastav ja õrn loomus ei võimalda seda. Lihaseid pole ka nagu eriti. Mind on veel õpetatud jalanartsu mähkima ehk siis mul on algtaseme oskus täitsa olemas. Küll mitte kirsa, vaid vildi sees. Need noored naised pole kunagi ühtegi jalanartsu näinudki. Rääkimata selle mähkimisest.

Enamasti huvitavad neid naisi väikesed lapsed, koerad ja kassid. Lisaks veel marjapavlovad ja roosamanna. Esmapilgul on nad igati sulnid ja armsad isikud. Peaaegu meeldivad. Seda viimast kuni hetkeni, mil nad hakkavad kõva häälega arvama, et Eesti Vabariigil on kohustus garanteerida neile venekeelne keskkond ning nende mudilastele venekeelne kooliharidus. Kuni hetkeni, mil taipad, et see armas tütarlaps elab küll Eestis, aga eesti keelega on tal nagu on. Või täpsemalt ei ole.

Putinit sellised tütarlapsed tavaliselt ei armasta. Enamasti judistavad nad Vladimiri peale lausa õlgu. Analoogselt meie peavooluga peavad nad teda lohemaoks. Analoogselt meie peavooluga peavad nad abielu praeguses tähenduses Putini propagandaks. Ainult et… analoogselt Vladimiriga on ka nemad räiged suurvene šovinistid.

Võitlus eksklusiivselt Vladimir Putini vastu on minu meelest tobe. Lausa idiotismi tipp. Võidelda tuleb suurvene šovinismi vastu KÕIGIS selle avaldumisvormides. Jah, ka Putini vastu peab võitlema. Kuid võitlema peab ka nende venelaste vastu, kes Putinit vihkavad, kuid soovivad sellest hoolimata Eesti venestada ja eestluse hävitada.

Vene ajal oli suurvene šovinism nagu käsk võidelda Mike Tysoni vastu, sest Mike on sama palju inimene ja meie suur vend. Mis siis, et pärast seda võitlust tuleb kobida surnukuuri külmkappi. Roosamanna suurvene šovinism on käsk võidelda ükskõik kellega, sest me olevat kõik siin Eestimaa pinnal võrdsed, põhiseaduse preambula enam ei lugevat. Muidugi kuulub gruppi „ükskõik kes“ ka Mike. Ida-Virumaa kõnnumaal ainult Mike. Ainuke lootus? Mujal kuulub gruppi ka muid külmkappi lööjaid. Võib-olla ei pane Mike ja kolleegid meid tähele. Võib-olla hakkavad nad ajaviiteks üksteist taguma?

Bizarro lohemaod on naljakad lasteraamatutes. Päriselus on nad üpriski tüütud. Ja mida pean tegema, kui lohemadu Vladimir väljub hommikul oma grotist ning küsib mu käest, kui palju on kaks pluss kaks. Kas tohin lohemaole öelda, et neli? Sest kui ütlen, et neli, siis tuleb mul haarata lohemaol käppadest ja temaga suurest rõõmust tantsu lüüa. Olime me ju sama meelt. Mida arvaks aga lohemadu Vladimir roosamanna venelastest, kes teda vihkavad, aga kes on ka veendunud suurvene šovinistid? Äkki suudan kuidagimoodi Vladimirile selgeks teha, et säherdused tuleks pintslisse pista? Tõepoolest, kui roosamanna venelane ja lohemadu Vladimir võitleksid elu ja surma peale, siis võidaksid eestlased ju sajaprotsendilise kindlusega. Sest üks suurvene šovinist oleks igal juhul vähem.

Miks võitleb meie peavool Vladimir Putini vastu, aga ei võitle vene suuršovinismi kui jälgi katku vastu laiemalt? Kuhu on kadunud meie ideaalid? Kas meie rahvuslus on asendunud imperialistliku globalismiga? Globalism hõlmab endas aga ka suurvene šovinismi!

Miks laiendatakse Putinile kogu klassikaline õhtumaine maailmavaade? Miks on abielu järsku putinism? Mis veel putinism on? Kui ma ei taha LGBT-paraadi, siis kas see on ka putinism? Kas inimesed, kes on mošee ehitamise vastu, on äkki paadunud putinistid? Olen veendunud, et nii Vladimir kui ka mina oleme lasteaia seksuaalkasvatuse ja genitaalilaulu vastu. Kumbki meist ei lubaks kahel pullil kasvatada siili. Kas pean jälle lohemaoga tantsu lööma? Appi! Ei taha!

Jah, olukord on karm. Ainuke viis see lahendada: bizarro lohemadu ja roosamanna šovinist peavad ilmtingimata omavahel võitlema. Ellujääjaga õiendame arved meie. Õgvendagu vaenlased kõigepealt omavahel ridu, sest mida vähem vaenlasi, seda parem. Lohemadu, hopp grotist välja ja marjapavlovale!

Ma loodan, et mu viimane lause on enam-vähem, sest äkki on lohemadudele marjapavlova ja suurvene šovinisti pakkumine vihakõne? Äkki on see vihakõne isegi siis, kui lohemadu on ka ise suurvene šovinist?

Jah, suurvene šoviniste on väga palju ning nad jagunevad leeridesse. Eestlaste jaoks on nad kõik halvad. Võta üht ja viska teist ning lase nad kõik allavoolu. Järelikult oleks meie jaoks ainuke eetiline ja moraalne vaatenurk sõimata neid kõiki. Mitte ainult Vladimir Putinit ja tema võitluskaaslasi.

Teen siinkohal mõistliku ettepaneku. Kuna Vladimirit on juba kõvasti sõimatud ka, siis pühendaks äkki järgmised kuus kuud või nii eksklusiivselt roosamanna suuršovinistidele? Sellistele sallivatele ja moodsatele venekeelsetele, kes ei tundu väga teadvat, mis on kirjas EV põhiseaduse paragrahvis number kuus ning kes soovivad siia nn „kahepoolset integratsiooni“ ehk üritavad Eestisse ehitada väikest Venemaad. Eestlastele jäägu nende arvates kannel ja pastlad. Äpu ja Postikana ulatagu krokodill Genale mõni oma kehaosa, mille krokodill otsast ampsab.

Mis oleks aga üks lohemadu ilma oma idamaise vennata? Mida teevad lohemadu ja draakon, kui nad kokku saavad? Ei, nad ei söö marjakooki. Isegi veiniklaaside peale krimpsutatakse koonu. Draakon ja lohemadu küpsetavad koos pannkooke ning söövad neid kalamarjaga. Peale rüüpavad nad viina (Putin and Xi make pancakes https://www.youtube.com/watch?v=r5qZoT6bbJo vaadatud 13.12.2020; xi jinping vladimir putin cook pancakes together in russia | Topreporter news

https://www.youtube.com/watch?v=eURx0qHKtKI vaadatud 13.12.2020). Issand kui nunnud loomakesed ja oskavad isegi pannkooke praadida! Loomakestel on ees tohutu suured mollid, mis on pilgeni täis punast kalamarja. Musta kalamarja moll on millegipärast väiksem.

Iga venelane või venekeelne, kes elab Eestis nii nagu ta ei elaks Rootsis, Madalmaades, Ühendkuningriigis jne, ehk siis siin vene keelt ja meelt peale surudes ning vaevu riigikeelt töngates või seda üldse mitte osates, on suurvene šovinist. Putin on säherduste taustal enamasti kaheksandajärguline, sest vaadake, tema elab vähemalt oma kodumaal.

Surm suurvene šovinismile! Elagu Eesti Vabariik!

Piret Kivi

14.12.2020 Anno Domini

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused