Pole vaja mingit uut universaalset seadust – mistahes kuritegu on karistatav ka praeguste seaduste järgi

Arvamus,
- Updated
Joonatan Allandi emotsioonid.

„Päevalehes on Joonatan Allandi emotsionaalne lugu minister Repsi suunal. Lugu kiusamisest ja kiusajatest ja seadustest. Süüdistus valitsusele geide seadusliku „diskrimineerimise“ teemadel.

Eriti jäi silma üks lause – „Olen pidanud varjuma, kui tarvis. Ja võitlema, kui teisiti ei saa. Vahel veavad strateegiad alt – olen siis pidanud vastavalt peksa saama kah.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ja siit hakkasid kerkima küsimused …

Millise SEADUSE alusel on Teid ahistanud need, kelle eest olete pidanud varjuma?

Millise ÕIGUSAKTI põhjal on Teid rünnanud need, kellega olete pidanud võitlema?

Millisele legitiimsele õigusele tuginesid need, kelle käest peksa saite?

Ka mina olen elus piisavalt palju peksa saanud. Minult on varastatud, mind on röövitud. Ilma ühegi seadusliku põhjenduseta.

Aga teate mis? Teadaolevalt ei ole toimunud kuigi palju ahistamisi, peksmisi, vargusi, rööve või mõrvu seaduslikul alusel. Enamgi veel – vastava teo toime pannud isikud on (tuvastamise korral) pandud oma teo eest vastutama seaduslikul alusel.

Pätte, mölakaid, kaabakaid on alati olnud ja nad on alati tegutsenud SEADUSI RIKKUDES.

Teid mistahes moel kiusanud tegelased on rikkunud seadust (ühiskondlikest normidest rääkimata). Mõne uue seaduse või seadusemuudatuse kehtestamine ei muuda midagi. Kes rikkus seniseid sätteid, rikub ka uusi.

Teie ahistamine on lisaks „tavalistele“ seadustele keelatud ka põhiseadusega. See molkus, kes vilistab põhiseadusele ning Teile peksa annab, on TÄPSELT SAMA OHTLIK ka minu jaoks.

On täiesti jätkusuutmatu süüdistada valitsust viletsates seadustes seepärast, et Teid on kiusatud ka olemasolevaid seadusi eirates.

Või on Teil võimalik osutada mõnele seadusesättele või sätte puudumisele, mille tõttu mingi kaabakas on Teile tappa andnud? Noh, see oli retooriline küsimus.

Kuitahes humaansed, kõigiga arvestavad, võrdseid õigusi tagavad ja muul moel edumeelsed seadused ka ei kehtestataks – alati on neid, kes seadustele sülitavad ja kaasinimestele kurja teevad.

Kui sigadusi oleks võimalik ühiskonnast kõrvaldada õigusaktidega, siis oleksime ammu unustanud kõik mõrvad, vargused, röövid, peksmised ja muu vägivalla inimeste või nende vara suhtes.

Meil on olemas karistusseadustik ja hulk muid akte, mis sätestavad hunniku keelatud tegusid ning ühtlasi karistused nende sooritamise eest. Kas neid tegusid seepärast ei tehta?

Me kuuleme uudistest iga jumala päev liiklusrikkumistest, perevägivallast, narkokuritegudest, sissemurdmistest, ärandamistest … Kas mõni neist on siis lubatud? Muidugi mitte! Need KÕIK on keelatud.

Ka samasooliste paaride ahistamine ei ole lubatud. Geikogukonnale laienevad täpselt samad õigused, mis kõigile teistelegi.

Joonatan, nagu mind, nii ka Teid EI TOHI ahistada, rünnata, peksta. Selleks on vastav seadusandlus JUBA OLEMAS.

Ühiskonna enamus ei varasta, ei vägivallatse, ei röövi, ei peksa lapsi ega piina loomi. Ning samuti ei ahista samasoolisi paare.

Kuid alati on olnud, on praegu ja jääb paraku olema neid, kes varastavad, vägivallatsevad, röövivad, peksavad lapsi ja piinavad loomi. Ning ahistavad homoseksuaale. Või juute. Või punkareid. Või keda iganes.

Kui Teie teate retsepti, kuidas mingi universaalse õigusloome kaudu reaalselt ja lõplikult kõrvaldada selline väärkäitumine, siis palun käige see välja! Me kõik oleksime tänulikud ja õnnelikud.

Sest kui Teie pakutud variant võimaldab kaotada vääritu tegevuse samasooliste paaride suhtes, siis ilmselt saab selle abil jagu ka igasugusest muust lubamatust käitumisest.“

Priit Tali, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused