Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Politicogate: dokumendid kinnitavad, et läbikukkunud infooperatsiooni üritatakse jätkata

-
22.02.2023
Libauudis valimiste mõjutamiseks.
© UU

Eesti Päevalehes ilmus 4,8 meetri pikkune [1] infopomm pealkirjaga “Dokumendid kinnitavad: Prigožini käsilased sekkusid Eesti valimistesse” [2].

Kuigi meedia poolt täis pumbatud Politicogate on leekides maha prantsatanud nagu Zeppelini dirižaabel, ei jäta kurja käsilased jonni. Nüüd on kokku kortsitud hunnik dokumente, mis just nagu toetavat teooriat sellest, et Kreml ja EKRE teevad õelat koostööd ja kui EKRE sellest ise teadlik ei ole, siis süüdi on ikkagi.

Kui aga lekitatud saladokumente lähemalt vaatama hakata, siis ilmuvad nähtavale rohmakad traagelniidid, nagu oleks valget siidsukka tõrvatud köiega paigata üritatud.

Esimene prohmakas: kasutatavad šriftid. Miks on “autentsetes” vene dokumentides EKRE alati ladina tähtedega, samas teised organisatsioonid, näiteks NATO või Reformierakond kirillitsas? Vastus: sest võltsdokumendid on tekitatud spetsiaalselt EKRE mustamiseks, ja märksa loogilisemad “ЭКРЭ”, “КНПЭ” või pikemalt “Консервативная народная партия Эстонии” ei oleks nii arusaadavad. Hea veel, et see EKRE kiri ei ole igas dokumendis hiigelsuureks ja punaseks tehtud, et igaüks ikka aru saaks. Aga palju puudu ka pole.

Väide: toetada tuleb vihast kriitikat toonase presidendi Kersti Kaljulaidi vastu. Kas silmas peetakse sedasama Kersti Kaljulaidi, kes käis isiklikult Putiniga sooje suhteid loomas? Sõbralikku küllakutset edasi andmas? Seda president Kerstit, kes kirglikult vihkab kõike eestimeelset? Miks peaks putinistid hea sõbra ja aatekaaslase vastu viha pidama? Pole loogiline.

Väide: toetada tuleb vihast kriitikat Raimond Kaljulaidi vastu. Tõestuseks on lausa ekraanipilt R. Kaljulaidi kritiseerivast artiklist Uutes Uudistes. Kas silmas peetakse sama Raimond Kaljulaidi, kes sai hämaraid annetusi Kremliga seotud krüptoärimeestelt? Sama Kaljulaidi, kes peab vihast võitlust kõige eestimeelse vastu? Miks peaks putinistid ustava võitluskaaslase vastu viha pidama, jääb arusaamatuks.

Väide: Партия реформ (mitte Reformierakond, vaid ikka kirillitsas nagu peab) on putinistide kõige kurjem vaenlane. Kas mõeldakse sama Reformierakonda, kes on teinud kõik, mida Kreml soovida võiks ja enamgi veel? Suurendanud lõhet rahva ja riigiaparaadi vahel, lõhkunud kaitsevõimet, lõhkunud majanduslikku konkurentsivõimet, lõhkunud rahvuslikku eneseteadvust. Kui Reformierakonda poleks, siis peaks Kreml selle välja mõtlema. Ja nüüd järsku kõige suurem vaenlane.

No ei ole loogiline, ei ole. Pigem on loogiline, et nii kasulikku kooslust vaikselt toetatakse. Võibolla ka selle kaudu, et avalikkuse ees näideldakse vastasseisu.

Üritatakse otsida sarnaseid jutupunkte. Kui Putin on kusagil maininud, et Päike tõuseb hommikul ja loojub õhtul ning samasugust arvamust avaldaks mõni EKRE liige, siis oleks vandenõuteoreetikute jaoks tõestatud, et tegemist on paadunud putinistiga. Rohepöörde vastane? Putinist! Sundvaktsineerimise vastane? Putinist! Euroopa Liidu võimuhaaramise vastane? Putinist! Eesti iseseisvuse kaitsja? Pagan teab mil viisil, aga ikkagi putinist!

Pikalt jätkata pole mõtet. Hiidpika üllitise läbiv eesmärk on musta valgeks rääkida. Kusjuures silma paistab teatud muster. EKRE kremlimeelsust tõestatakse selle kaudu, et rõhutatakse EKRE kriitikat nende vastu, kes avalikult Putini asja ajavad. Ehk lühemalt: igaüks, kes Kremlile huvidele vastu töötab, on Kremli liitlane ja vastupidi.

Viimane aeg on Darwini loogikaauhind välja kuulutada, sest kaks nominenti on juba järjekorras. Maailma kõige uurivamate ajakirjanike duo Роонемаа и Лайне suudaks mängleva kergusega tõestada ka selle, et maakera sees on teine maakera, mis on palju suurem kui väline ja süüdi on selles ei keegi muu kui EKRE.

PS. On üsna tõenäoline, et Kreml üritab meie elu mõjutada ja teebki seda nii palju kui võimalik. Taolise mõjutamise üks osa on ka orwellilik desinformatsioon, mida roonemaad ja lained levitavad. Puud tuntakse viljast, loevad erakondade ja inimeste teod, mitte see, mida propagandistid nende kohta kirjutavad.

Karl Olaf Rääk

Viited:

[1] Mõõdetud standardse 23 tollise ekraani järgi. Erinevatel seadmetel võib tulemus erinev olla.

[2] “Dokumendid kinnitavad: Prigožini käsilased sekkusid Eesti valimistesse”
Roonemaa, H, Laine, M. Eesti Päevaleht, 21.02.2023
https://epl.delfi.ee/artikkel/120147044/dokumendid-kinnitavad-prigozini-kasilased-sekkusid-eesti-valimistesse