Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei ja meedia lasid kavandatava pealekaebamisseaduse Vabariigi aastapäeva eel juba käiku

-
23.02.2022
Oma rahva vastu oli selline hammaste näitamine justkui loomulik, aga punatanki juures võivad putinitiblad teha mida iganes. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Vahetult enne vabariigi aastapäeva alustas politsei nende inimeste tagaotsimist, keda ta peab seadusrikkujateks ning tahab piltide järgi tuvastada, appi on ennast pakkunud peavoolumeedia.

Politsei on 3. veebruaril Tallinna kesklinnas toimunud korrarikkumistega seoses alustanud 56 menetlust ning otsib seetõttu kümmet inimest, vahendab BNS.

Keda peab politsei seaduserikkujateks? BNS selgitab uudise kaudu: “Näiteks eiras üks autojuht politseinike selgitusi ning sõitis Toompea tänaval ohtlikult mööda nii liiklust reguleerinud ametnikest kui ka avalikult koosolekult lahkunud inimestest. Seejärel parkis juht enda auto vastassuunavööndisse. Sõidukit juhtinud 41-aastane mees viidi menetlustoiminguteks jaoskonda, kus talle koostati lühimenetluse otsus vastassuunas sõitmise eest. Kui politseinikud tegelesid liiklusrikkujaga, hakkasid ümbritsevaid inimesed takistama nende tööd ning politseisõiduki lahkumist. Samal ajal, kui politseinikud selgitasid sõiduteel viibinud inimestele, et nad takistavad liiklust ning suunasid inimesi kõnniteele, solvasid meeleavaldajad ametnikke ning loopisid politseisõiduki ja korrakaitsjate vastu lumepalle.”

“Oleme üle vaadanud kümneid tunde videosalvestusi, millelt oleme tuvastanud korrarikkumisi nii Tallinna linnapildis kui ka Toompea tänaval. Avaliku korra rikkumise, avaliku koosoleku korraldamise nõuete rikkumise ja politseinike solvamisega seoses on alustatud neli menetlust, mille raames on hetkeseisuga koostatud väärteoprotokoll ühele politseiniku solvajale. Liiklusrikkumiste osas on tagantjärele alustatud 52 menetlust, millest viies on juba tehtud kiirmenetluse otsus ning viies koostatud väärteoprotokoll. Lisaks viidi kaheksa menetlust läbi rikkumiste toimepanemise päeval,” ütles Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Inna Toater.

Politsei tegeleb kümneid tunde, et selgeks teha lumepallipildujad ja koostada mõni väärteoprotokoll. Tegu on tuntava kättemaksuaktsiooniga – mitte et väidetavad rünnakud oleks õigustatud, vaid ebaproportsionaalse jõuga tegutsenud politsei tegeleb ka karistamisega ebaproportsionaalselt.

Üks kommentaator ütleb: “Pealekaebamise seadus pole veel jõustunud, aga juba otsitakse pealekaebajaid!”

UU