Põllumajandus-kaubanduskoda ja Roomet Sõrmus poevad koroona eest varju, jättes vastutuse teistele

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Põllumajandus-kaubanduskoda peaks olema põllumehe parem käsi, kuid osutus rusikaks allapoole vööd – kogu Roomet Sõrmuse algatatud kampaania andis lõpuks vaid jamasid. Pilt on illustratiivne.

Viimased uudised räägivad 22 positiivsest koroonatestist ning kahest järgmisest kriitilisest nädalast ja kohe on olemas ka Põllumajandus-kaubanduskoja variserilik teade: aus põllumees täidab kõiki seadusi ja seatud reegleid.

Kogu see lugu on koja poolt nii kahekeelne kui veel olla saab: alles nõuti mistahes hinna eest ukrainlaste sissetoomist, kuid nüüd, kui kolm ukrainlast olid nakatunud ja kümned hulkusid niisama ringi (või olid tööle läinud), distantseerib põllumeeste esindus eesotsas Sõrmusega ennast asjaosalistest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kuidas muidu mõista lauseid BNS-i uudisest: “Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja kinnitusel austavad nad  kõiki reegleid, mis Eesti riik on Eestis töötavatele inimestele seadnud, ning taunib vajadusel ka oma liikmeid, kes neist kinni ei ole pidanud, sõltumata sellest, kas töötaja puhul on tegu eestimaalase või võõrtöölisega. „Vaieldamatult ei ole kõik põllumehed ideaalsed tööandjad,“ märkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus.”

Järgneb pikk selgitus, kuidas koda ja Sõrmus isiklikult olevat teinud kõik, et ukrainlaste toomine läheks sujuvalt. Ometigi ajas seesama Sõrmus juba kevadest saati räiget survepoliitikat, et valitsus tooks võõrtöölisi – kuigi EKRE ministrid hoiatasid, et Ukraina on koroona osas riskiriik.

„Seoses kiirete kevadiste ja suviste põllutöödega on piiride avamine hooajatöölistele praegu ajakriitiline ja tööjõuprobleemi lahendamine peab olema prioriteet. Majandus on niigi raskes seisus – valitsus otsib aga juba pikemat aega ettekäändeid, mis takistavad põllumajandusettevõtjaid tootmisega kavandatud mahus jätkata,“ rääkis põllumajanduskoja juhatuse esimees Roomet Sõrmus mais.

Põllumajandus-kaubanduskoda eesotsas Sõrmuse ja maasikakasvatajate esindaja Elke Lillemetsaga tõmbasid oma võõrtööjõutarnesse ka opositsiooni ehk Reformierakonna ja sotsid, nad haarasid kaasa suhtekorraldusfirma ja saavutasid selle, et lennuk ikkagi ukrainlastele järele saadeti.

Mida aga nad ei suutnud saavutada, oli see, et tuuaks terveid töötajaid. Nüüd läheb koroona teisele ringile ja juhul kui hakkavad kehtima karantiinireeglid, on põllumehed otse sügistööde aegu veelgi suuremas hädas – ja nüüd hakkab koda ennast ära peitma.

Pole vähimalgi määral loogiline, et koda ja Sõrmus ei osanud ette näha ukrainlaste põlglikku suhtumist karantiini ega osade põllumeeste ebaausust ning hoolimatust – kogu ukrainlaste siintöötamise saaga kubiseb seaduserikkumistest nii nende kui ka tööandjate poolt.

Maasikasõja ajal soovitati Põllumajandus-kaubanduskojale ja maasikakasvatajatele: vahetage Sõrmus ja Lillemets välja, sest nemad on oma esinemistega põllumeeste maine alla kiskunud (mõeldi ennekõike eestlaste kui tööjõu halvustamist). Nüüd on paras aeg seda üleskutset korrata: koda oma hääletorudega juhtis põllumehed ja kogu riigi suure koroonasupi sisse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused