Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Postimehe ja Äripäeva toimetustel on häbi. Arvake ära, mille pärast?

-
12.03.2022
Sööge saia, eesti liha, jätke Eesti vastu viha!

Viimasel ajal on keskerakondlane Maria Jufereva-Skuratovski vene meedias jälle hüperaktiivne. Alles keeldus ta koos veel kümne keskriigikogulasega toetamast meie parlamendi protesti Ukraina sõja vastu. Seejärel aga läks ja tšillis Vabaduse väljakul toimunud miitingul Ukraina toetuseks. Ei olnud tal ka piisavalt aru peas et hiilida sinna inkognito, pidi ikka eputama Delfi kaamerate ees.

Ja kohe olid riigikogulasel käed tööd täis: muretseda Eesti venekeelse elanikkonna pärast, vene raamatute pärast, enda pärast, taguda ennast vastu rinda, et ta on venelane, mis on muidugi eriti naeruväärne. Vene Delfi avaldas loo: „Maria Jufereva-Skuratovski: me peame vältima klišeed, et venelane on häbimärk”. Seal rõhutab Jufereva-Skuratovski mitu korda, et ta ise on vene inimene: „Ja ma väga ei tahaks, et minu eesti kolleegid vaataksid mind kui viiendat kolonni ja salajast varjatud vaenlast”.

Otsesõnu: keeras rünnatud ukrainlastele s..ta ja kohe apelleeris vene lugejatele, et pahad eestlastest kaasriigikogulased võivad teda nüüd viiendaks kolonniks pidada. Ja nüüd muudkui esineb, muretsedes vene raamatute ja muude kaupade sortimendi pärast.

Äripäeva Delovõje Vedomosti peatoimetaja Polina Volkoval on häbi juba pealkirjas: „Tartu ülikooli vilistlasena mul on häbi“. Mitte sellepärast, et Ukrainas pommitatakse Putini vägede poolt haiglaid ja inimeste kodusid, tapetakse lapsi ja naisi. Mis te nüüd. Aga sellepärast, et mõneks ajaks on peatatud Venemaa ja Valgevene üliõpilaste vastuvõtt.

Ta kirjutab: „Näiteks mina kui massiteabevahendi peatoimetaja otsin võimalust võtta tööle kasvõi 1-2 inimest Venemaalt.“ Huvitav, miks just nüüd? Kas venekeelset meediat Eestis tulebki komplekteerida Venemaalt sissetoodud kaadritega? Kas ETV+ Venemaa kodakondsusega peatoimetaja muutub reegliks? Muide, Volkova ise tuli Äripäeva just ETV+ toimetusest, mis praktiseeris juba kogunisti telesaatejuhtide toomist Venemaalt. Kas siis kohalikud eesti ülikoolide mitteumbkeelsed vene päritolu vilistlased ei kõlbagi?

Volkova muudkui kordab, et tal on häbi ja teistel häbi.

Muide, vene poole peal ilmus lugu täismahus vabana, eestlased aga peavad selle lugemise eest maksma. Keda siis diskrimineeritakse? Häbi ei olegi?

Täna aga läks järjekordselt näost punaseks Postimees. Vene poole peal ilmus Olga Lebedeva kommentaar „TOIMETUSELT: Putin pole Venemaa, Lukašenka pole Valgevene“.

„Häbi on karistada ainult selle eest, et nad on venelased või valgevenelased,“ öeldakse tudengite kohta. Jälle vassimine. Ei võeta ajutiselt vastu tudengeid Venemaalt ja Valgevenest, mitte aga venelasi ja valgevenelasi. Olgu nad kasvõi burjaadid.

Selliseid lugusid ilmub praegu Eesti meedias päris palju. Neid ühendab see, et keegi autoritest samas ei häbene, et Venemaal toetab kolm neljandikku elanikkonnast Ukraina linnade pommitamist ja ukrainlaste tapmist, seega võimalus importida siia järjekordne putinlane on 3:1. Nendes lugudes ei mainita, kes on alustanud seda sõda. Ime, et seda veel „erioperatsiooniks“ ja „denatsifitseerimiseks“ ei nimetata. Aga äkki on nimetatudki. Igal juhul tuuakse vene Delfi mõnes loos näiteks Talibani mainides siiamaani sulgudes Roskomnadzori standardit „Venemaal keelatud organisatsioon“, kuigi Eesti ei ole ju Venemaa.

Teil pole aastakümneid olnud häbi selle pärast, mida Putin Venemaa rahvaga korda saatis, ja äkki hakkasite te õudsalt häbenema, aga hoopis muu asja pärast. Äkki võiksid eesti keeleliselt ja poliitiliselt kahepaikse meedia eestlastest juhid tuletada oma venekeelsetele kolleegidele lõpuks meelde, kellele kogu hordiga praegu kallale tuldi ja keda hetkel tegelikult hävitatakse ja tapetakse.

Aga toida volkovaid kuipalju tahes, vaatavad ikka Venemaa poole.

Ivan Makarov