Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Kaljulaid peab kahtlaseid “ühiseid väärtusi” paremaks heidutusmeetmeks kui NATO õhuturvajaid

-
05.09.2021
Väärtuspõhine käesurumine?
© Scanpix

Kui Venemaa peaks kunagi Eestile kallale tungima, kas siis kaitsevad meid “euroopalikud väärtused” või NATO lennukid – president Kaljulaid arvab, et esimesed, õhtusöökidel paika panduna.

“Meie julgeoleku kõige tähtsam element ei ole mingi konkreetne heidutusmeede, relvasüsteem või relvastuskontrollileping. See on demokraatlike riikide hoiak ja nende tahe kaitsta oma väärtusi, rääkisin eile õhtul Lennart Meri konverentsi õhtusöögil. Ajalugu paneb pidevalt proovile seda, kas vabade rahvaste juhid tõesti ja siiralt kaitsevad meie eluviisi. Üks kõige nähtavamaid teste on meie võime toetada nende püüdlusi, kes tahavad meie universumiga ühineda. /…/ Me tegutseme, me ei tee tehinguid oma väärtustega,” kirjutab Kaljulaid sotsiaalmeedias.

See avaldus on jabur – seda näeb eriti hästi just praegu Afganistanis, kus Lääs hülgas oma veidigi läänelikumalt mõtlevad liitlased. Asi on isegi hullem – Kaljulaidi-sugused surusid sellele riigile peale omi “väärtusi” (veel juunis esines USA saatkond Kabulis LGBT-teemalise avaldusega ja saatkonnal lehvis lõpuni vikerkaarelipp), ja see võiski seal oluliseima tagasilöögi anda.

Lääneriigid suruvad Kolmanda maailma riikidele peale mingeid pseudoliberaalseid, aga nad ei kaitse tõelisi väärtusi – nii oleks pidanud Venemaa käsi pikendavale gaasijuhtmele Nord Stream 2 kohe pidurid panema, aga majanduskasu nimel lasti sel realiseeruda. Samas aga tuletatakse Moskvale pidevalt meelde, et geisid kiusata ei tohi.

“Vabade rahvaste juhid” ei kaitse kunagi siiralt Kaljulaidi “meie eluviisi”, sest see on neile võõras (nagu Afganistanis) – enamikel riikidel on omad traditsioonid ja tavad ning sooneutraalsus ja -vahetus tavaliselt sinna ei mahu. Selles osas liberaalsed Lääne liidrid tõepoolest tehinguid ei tee ja kihutavad Kabulist minema, kui LGBT-ideoloogia ei kinnitu.

Laias laastus näebki Kaljulaid “väärtuste kaitsmine” välja nii, et mingisse riiki eksporditakse neomarksistlik ideoloogia, tehakse see Lääne raha saamiseks kohustuslikuks, sealsed liidrid tahavad raha, vingerdavad neid “väärtusi” ühiskonnale kohustuslikuks, siis tuleb vastuhakk, ja Lääs jalutab minema, nagu Kabulist.

NATO ja Euroopa Liidu liikmesriikidel on ühised väärtused, mis põhinevad ajaloolisel kristlikul kultuuriruumil. Neid väärtusi tasub kaitsta ja sellesse universumisse ka teisi kaasa tõmmata. Kui aga väärtuste aluseks on see, kas LGBT tohib lasteaedadesse oma ideoloogiat tutvustama minna ja alaealised sugu vahetada, siis kukub kõik varem või hiljem kokku.

Meie julgeoleku kõige tähtsamad elemendid on konkreetsed heidutusmeetmed ja relvasüsteemid, mitte aga LGBT-paraadid Tallinna tänavatel.

UU