Priit Tali: ainult liberaaläärmuslased saavad nõuda oma riigilipu eemaldamist

Arvamus,
©UU
Kas Eesti saab kõiki neid lippe oma parlamendi saalis eksponeerida?

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab teemal, mis kolmapäeval Eesti ühiskonda vapustas – opositsioon nõudis riigilippude eemaldamist Valgest saalist, olles hääletamise käigus valmis lausa märatsemist alustama.

„On asju, millest ma meeleheitliku pingutuse kiuste ei suuda aru saada. Loomulikult tunnistan ma ka iseenda vaimsete võimete piiratuse võimalust, aga siiski.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu RE valitsusaja seisid Valges saalis Eesti lipud. Vastavalt konkreetsele olukorrale asendati vahel mõneks päevaks pooled lipud mõne muu riigi või organisatsiooni lippudega. Valdava enamuse ajast olid siiski vaid meie trikoloorid kohal.

Siis tuli Ratase valitsus. Eesti lipud lehvisid endiselt Valges saalis. Või noh, mis nad nüüd lehvisid, seisid lihtsalt kenasti.

Siis tuli Euroopa eesistumise aeg ja selle olulise perioodi rõhutamiseks asendati kaks oma lippu EL lippudega. Siis sai eesistumine läbi …

Kuidas OMETI saab kellelgi üldse selline mõte tekkida, et enam ei tohiks Valges saalis olla vaid Eesti lipud? Mis patoloogiline loogika sellist ideed genereerib?

Kas teate, kuhu meie riik rahvusvahelisel tasandil kuulub? NATO, ÜRO, NACC, OSCE, OECD, Rahvusvaheline Aatomienergiaagentuur, Balti Assamblee, Läänemeremaade Nõukogu, Maailma Kaubandusorganisatsioon ja veel kümneid.

Kas KÕIGI nende lipud peaksid Riigikogus pidevalt püsti olema? Tahtmata kuidagi Euroopa Liidu tähtsust vähendada, küsiksin siiski – mille poolest oleks EL-i lipp Valges saalis õigustatum, kui näiteks NATO või ÜRO lipp?

Kujutlege hetkeks, et keegi teeb ettepaneku asendada Valges Majas „stars-and-stripes“ NATO lipuga. Ning seejärel hakkaks meedia märatsema, kui Trump keeldub USA lippu maha võtmast. Või et mingi seltskond nõuaks Union Jacki välja viskamist Briti Parlamendihoonest, et see asendada ÜRO lipuga.

Ma ei ole veel kuulnud, et mõnes riigis mingi vähegi arvestatav liikumine, sõltumata poliitilistest vaadetest, oleks avalikult nõudnud OMA riigi esindushoonetes OMA riigilipu asendamist mistahes muu lipuga.

Millegi nii üdini jaburaga on minu andmetel siiani välja tulnud ainult Maarjamaa liberaaläärmuslased. Jääb vist vaid oodata, kuni Kadriorus hakkab lehvima sinimustvalge asemel OSCD plagu ja sotside peakontori katusel vikerkaarelipp.

Varsti on Laulupidu. Ootan juba hirmuga, milliseid lippe rongkäigus näha saab. On meie trikoloor ikka lubatud?

Kas mõnes Euroopa meediaväljaandes on ka juba näha pealkirju stiilis „Eesti natside järjekordne õudustegu – fašistlik koalitsioon keeldub Eesti riigilippu parlamendist välja viskamast!““

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused