Priit Tali Kadi Raalile: Lasnamägede vastu ei võidelda mitte pahatahtlikkusest, vaid tõsise vajaduse korral

Arvamus,
©UU
Kui lauluväljakul kõlavad karmid sõnad, siis pole see pahatahtlikkusest – seal on alati olnud vaja neid üleskutseid välja öelda.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kritiseerib ajakirjanik Kadi Raali globalismimeelset ja eestlusevastast juttu ühes vasakpoolses ajalehes.

„Eestlus ei ela ega püsi sellest, et lubame vajadusel taas Lasnamäe peatada, keerame ukse lukku, jätame võtme ka igaks juhuks ette ning umbusaldame kõike ja kõiki.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selline juhtmõte kannab Päevalehes Kadi Raali tänast autorikülge, mis räägib eestlusest ja sellest, milline see olema peaks ning milline olla ei tohiks. Iseenesest justkui asjalik lugu, kuid läbi kumab ikkagi selles juhtmõtteski väljendatud suhtumine.

Kui autor ise süveneks selle lause sisusse, siis ta tõenäoliselt märkaks lõpuks ka ise sealset võtmesõna – „vajadusel“. Just see – vajadus – kannabki ju kogu rahvusluse nö võitlevat poolt. Tegelikult kogu inimlikkuse võitlevat poolt. Ning see on loomulik ja ainuvõimalik.

Tõenäoliselt suhtub mainitud kirjatüki autor oma naabrimehesse igati hästi, peab temast lugu, austab tema maailmavaadet ja nõnda edasi. Kui aga naabrimees tuleb purjuspäi, kirves käes, tema õue peale kraaklema, siis päris kindlasti võtab Kadi ette midagi radikaalset, mis talle muidu pähegi ei tuleks.

Miks? Sest tekib VAJADUS!

Normaalne inimene, mistahes rahvusest, ka eestlane EI umbusalda kõike ja kõiki, ei kapseldu ega lukusta oma ust, ei põlga kedagi ära, ei vaenutse. Kuid ta on valmis oma peret, oma eluviisi, oma õigusi kaitsma, kui tekib VAJADUS.

Kas meie vaarisad haarasid relva ja läksid rindele seetõttu, et neis kees „sallimatu suhtumine kõigisse, kes ei olnud nendega äravahetamiseni sarnane“? Kas nad uskusid, et „pidevalt tuleb vastanduda ja kellegi vastu võidelda“? Kas Kadi tõesti arvab nõnda? Ei, see ei olnud nii! Nad suundusid tapma ja surema VAJADUSEST.

Kas kellelegi meenub ajaloost mõni sündmus, mõni fakt, kus eestlased on täiesti omal initsiatiivil, ilma mingi põhjuse ja VAJADUSETA rünnanud ükskõik keda? Olgu siis relvaga või muul kombel.

Ajalugu on täis vallutajaid, anastajaid, ründajaid, okupante. Erinevatel aegadel on neiks olnud sakslased, rootslased, poolakad ja paljud muud. Eestlased ei kuulu nende hulka! Eestlase viha ja agressiivsus võõraste vastu on alati tulenenud VAJADUSEST.

Ja kui keegi meist ka praegu mõtleb ning väljendab mõtet, et uue VAJADUSE korral oleme taas valmis ennast kaitsma, siis on see üdini normaalne ja loomulik. Isegi hädavajalik.

Kadi – kui Teie ei ole nõus VAJADUSE tekkimisel astuma välja oma rahva, oma traditsioonide, oma pere, oma väärtuste kaitseks ehk „peatama Lasnamäed“, siis olgu nii. See on teie õigus. Kuid arusaamatu on Teie kihk näpuga näidata neile, kes sellist valmidust väljendavad. Me kõik loodame, et seda VAJADUST ei tule, kuid osa meist on sellele reageerimiseks valmis.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused