Priit Tali Kaja Kallasele: Arnold Rüütli tsitaadid on kantud meie ammustest ootustest, mis pole EL-is täitunud

Arvamus,
©UU
Kaja Kallase kirjutis on täis demagoogiat.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali vastab esioravale Kaja Kallasele, et president Rüütli aastatetaguse tsitaadid näitavad pigem lootust, mis pole tänaseks teoks saanud.

“Oh hädaorgu, kui mannetud on selliste inimeste meeleheitlikud ponnistused, kellel enam ühtegi „relva“ ei ole, kõik argumendid on otsa saanud, millelegi toetuda pole, kuid… nii hirmsasti, nii hirmsasti tahaks ikka virutada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reformierakonna esimees on tänases Päevalehes lasknud avaldada hulga väljavõtteid president Rüütli kunagistest (2003) kõnedest Euroopa Liidu teemal ning kujundanud nende põhjal nutuse küsimuse – „Hetkel on aga president Rüütel EKRE auesimees. Mis tundega president Rüütel vaatab pealt seda, kuidas EKRE juhid propageerivad valitsuses hoopis teistsugust suhtumist, kui see, mille nimel president Rüütel koos tollaegsete riigijuhtidega töötas?“

Kas Kaja Kallas tõepoolest ei näe, milles on tänase euroliidu erinevus 2003. aasta euroliidust? Kõik toodud tsitaadid Rüütli kõnedest on ju kantud meie kõigi (või siis enamuse) toonastest lootustest, mida toonane euroliit oleks pidanud meile ühinemisel ka tagama. Ja just nende samade lootuste juurde tahaks ka rahvuslased praegu tagasi pöörduda.

Aastal 2003 ei olnud pagulaskriisi, ei olnud ilmselget suunda föderatsioonile, ei olnud võetud eesmärgiks sugude kaotamist ega perekonna „moderniseerimist“ või muud liberaaläärmuslikku akrobaatikat.

Ja kuigi Kaja Kallas leiab, et Rüütli kõnedest saab välja lugeda „selget toetust liberaalsele demokraatiale“, siis ei kasuta Rüütel kordagi sõna „liberaalne“. Tema jaoks on „demokraatia“ piisavalt arusaadav mõiste ning ei vaja laiendamist mingite kahtlaste lisanditega.

Minu arusaamist mööda seisneb EKRE „hoopis teistsugune suhtumine“ nimelt selles, et jõuda esmalt tagasi sellise Euroopa Liiduni, nagu see oli president Rüütli tsiteeritud kõnede pidamise ajal.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused