Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Priit Tali: sotside pealik Läänemets nõuab demokraatia hülgamist

-
19.02.2023
Vihkav sotsialist Lauri Läänemets.
© UU

Sotside pealik on Päevalehes taas maha saanud iseloomuliku vaenukõnega. Seekord uskumatult räigega.

Kõikvõimalikke vähemusi tulihingeliselt toetav sots unustab selle hetkega, kui see talle poliitiliselt kasulik tundub.

Ükski meie partei ei ole isoleeritud omaette nähtus. Ka sotside endi partei ei piirdu ju nende 10 saadikuga parlamendis. Iga partei on väärt täpselt nii palju, kui palju neil on toetajaid ehk valijaid.

Ükski meie parteidest ei saa uhkustada enamuse toetusega. Ka hetkel suurima kandepinnaga erakonda toetab vaid umbes 30% valijatest. Igasuguse inimliku ja matemaatilise loogika kohaselt on 30% vaieldamatult vähemus.

Eranditult KÕIK meie parteid on vähemusparteid. Et mõni vähemus on mõnest teisest vähemusest väiksem või suurem, ei muuda asja. Seega iga erakonna toetajad moodustavad meie ühiskonnas ühe vähemusrühma.

Kuidas siis peaks suhtuma ühte SOTSIAALDEMOKRAATI, kes avalikult kutsub üles teatud vähemust diskrimineerima?

Mina tõepoolest ei mõista neid inimesi, kes annavad oma hääle sotsiaaldemokraatidele. Kuid ma pean sügavalt lugu nende õigusest just selline valik teha. Ja mulle oleks äärmiselt vastumeelne mõttelaad „Ahhaa, see raibe andis hääle Läänemetsale! Teda tuleb ahistada, kõrvale lükata, maha suruda!“.

Aga just sellisele suhtumisele kutsub sotside ninamees üles EKRE toetajate suhtes.

Eelmistel valimistel anti EKRE-le ligi 100 000 häält. Isegi eeldades, et see toetus ei ole kasvanud, on tegemist üüratu hulga inimestega! Tõrjuda riigivõimu juurest EKRE parlamendisaadikuid – see tähendab tõrjuda ühiskonnaelu korraldamise üle otsustamise juurest 100 000 Eesti kodanikku. Ja sellist mõttelaadi omab ning propageerib sots, kes teoreetiliselt peaks hoolivalt ja armastavalt suhtuma absoluutselt igasse ühiskonnaliikmesse.

Kuigi Läänemetsa partei nimessegi kuulub „demokraatia“, siis ei näi ta selle tähendust ja olemust mõistvat. Demokraatia just selles seisnebki, et otsuste tegemisel kuulatakse ja arvestatakse kõigi vähegi arvestatava suurusega vähemuste soove. Seda enam, et meie ühiskond ainult vähemustest koosnebki.

Igati mõistetav oleks Läänemetsa argumenteeritud selgitus, MIKS peaks valija EKRE asemel hääletama sotside (või kelle iganes) poolt. Aga selliseid argumente temalt ei tule. On vaid üdini ebademokraatlik üleskutse, et EKRE „täitevvõimust eemal hoidmine on nende VALIMISTE JÄREL kõigi Eesti erakondade ühine vastutus.“

Valimiste järel!?!

Läänemets ei esine mitte valimispropagandaga, et ENNE valimisi konkurentidelt hääli üle lüüa. Vaid etteruttava kihutuskõnega, et PÄRAST valijate otsuse tegemist tuleb igal juhul osa kodanikest tühistada.

Kas saab veel räigemaks minna?

Priit Tali