Priit Tali: totaalne ebavõrdsus valitseb vääramatult inimeste seas ka naissugu täiesti kõrvale jättes

Arvamus,
©UU
Selline naine saavutaks soolise võrdsuse igal juhul.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali võtab taas üles soolise võrdsuse teema, kuid sel korral… ilma sugudeta.

„Mõtiskleks taas naiste ja meeste võrdsusest, see ju nii populaarne teema. Aga et asja olemusest adekvaatset pilt ette saada, vaatleks seda natuke teistsuguse nurga alt.

Kõrvaldame korraks naised üldse pildilt ja vaatame olukorda AINULT meeste omavahelise võrdsuse pinnalt. On siis mehed võrdsed? Oh ei! Kaugeltki mitte!

Kas meil (meestel) on moraalne ja juriidiline õigus võrdsele palgale? Otse loomulikult! Kas me siis teenime kõik ühtemoodi? Ha-haa …

Kas meil on õigus konkureerida mistahes teemas võrdsetel alustel? Muidugi! Kas me oleme ka võrdselt edukad?

Kas meil on õigus kandideerida kuhu tahes võrdsetel alustel? Muidugi on! Kas me kõik osutume valituks?

On edukaid mehi, on populaarseid mehi, on jõukaid mehi, on võimuga mehi, on tugevaid mehi. Ja on ka saamatuid, nõrku, põlatud hädavareseid. Ning muidugi kirju, seinast-seina „keskklass“ kahe äärmuse vahel.

Millisest REAALSEST võrdsusest on võimalik rääkida? Mida REAALSET oleks võimalik võrdsuse saavutamiseks ühiskondlikult ette võtta.

Kuidas minu füüsist võrdsustada Erki Noole omaga? Kuidas minu populaarsust võrdsustada Ivo Linna omaga? Kuidas minu pangakontot võrdsustada Armin Karu omaga? Kuidas minu võimu võrdsustada Jüri Ratase omaga? Noh, igaüks võib neid „kuidas võrdsustada“ teemasid siia ise ritta laduda, rida saaks pikk, nii pikk…

Ei ole, no ei ole mitte mingisugust võrdsust! Ei ole kunagi olnud, ei hakka iialgi olema. Meie looduslikud „kaasavarad“ on liiga erinevad, meie arenemise keskkonnad on liiga erinevad, õnneliku või õnnetu juhuse faktorid on liiga erinevad.

Mine tea, võib-olla annaks Armin kõhklematult kõik oma miljonid ära, kui saaks vastu Ivo lauluhääle ja rahva armastuse. Aga näe – ei saa!

Täiesti totaalne ebavõrdsus valitseb vääramatult ja paratamatult inimeste seas ka naissugu täiesti kõrvale jättes. Ja kui me nüüd toome naised pilti tagasi, siis – millist „võrdsust“ nad tahaksid? Kas võrdsust olla meestega võrdväärselt absoluutselt ebavõrdsed? (Jube hästi kõlav lause, onju?)

Aga palun! Kulla feministid – teil on moraalne, legitiimne ja ka täiesti PRAKTILINE õigus olla täpselt sama EBAVÕRDSELT edukad, jõukad ja armastatud, nagu on kõik mehed.

Ainus ebavõrdsus, mida saaks likvideerida ja mille peaks likvideerima – see on inimeste ebavõrdne arusaamine sellest, kas inimestel on teoreetiliselt võimalik olla võrdsed või mitte. Sugu (või tänapäeval ka sootus) ei oma siin mitte mingisugust tähendust.

Parim retsept tulemaks toime paratamatu ebavõrduse olukorraga, on lihtne – ära mõtle sellele, milles oled kellestki viletsam. Me KÕIK oleme milleski kellestki viletsamad! Keskendu sellele, milles oled teistest parem. Sellele, mis su elus on ilusat ja toredat.

Kui sa aga oled üks neist neljast eestlasest, kes on igas valdkonnas kõigist teistest kehvem ja kelle elus ei ole mitte vähimatki kena ja toredat, siis jah … siis on sinu nurin õigustatud.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused