Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pronksiöö 10: süsteemne terror – mässajaid mahitasid Vene eriväelased

-
26.04.2017
Laadime sisu...

2007. aastal kaitseväe juhatajana teeninud ja pronksiöö sündmuste ajal kriisijuhtimise staabis viibinud Ants Laaneotsa sõnul algasid 2007. aasta aprillirahutused 26. aprillil spontaanselt, kuid läksid kiiresti üle organiseerituks, vahendab rahvusringhäälingu uudisteportaal TV3 saadet “Kuuuurija”.

Laaneotsa sõnul jäi toonaseid sündmusi jälginud luureametnikele silma, et rahutustes osalesid korralikes ülikondades sportlikud noormehed, kes andsid laamendajatele juhiseid. “Spetsnaz ehk Vene sõjaväe eriüksus. Meist ei ole Pihkva kaugel,” nentis Laaneots.

Pihkvas asub 2. eriotstarbeline ehk Spetsnazi brigaad umbes 900 võitlejaga. “Sealt neid siia tuua ei ole mingi probleem,” arvas Laaneots.

Laaneotsa sõnul oli märgata kolmetasandilist juhtimist. “Ülikondades noorema generatsiooni esindajad juhtisid, siis olid nn sotnikud (ehk 100 mehe komandörid), kes juhtisid erinevaid mässajate gruppe ja siis oli veel nn tagalatoetus, kes tõi neile viina ja muud alkoholi. See oli täiesti organiseeritud,” kinnitas Laaneots.

UU