Pullerits Lobjakast: Oxfordi ülikoolis õppinud mehelt ootaks mitmekülgsemat ühiskonna tajumist

Arvamus,
- Updated
©Scanpix

Ajakirjanik Priit Pullerits kritiseerib Tartu Postimehe arvamusloos Postimehe ekrevaenulikku Ahto Lobjakat, kes astus tema sõnul eelmisel nädalal lõksu, kuhu on astunud enne teda paljud teisedki, kes arvavad teadvat, kes on EKRE valijad.

„Lobjakas viitas neile kui väikelinnadepressantidele. Seda viidates näitas ta vildakat ja pealiskaudset üldistusoskust, mida ei tahaks temast uskuda, või kapseldumist eurotsenristlikku mulli, mil pole mingit sidet tegeliku eluga – mis on märksa tõe­näolisem,“ kirjutas Pullerits.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas:Oxfordi ülikoolis õppinud mehelt ootaks avatumat ja mitmekülgsemat ühiskonna tajumist, mida ei juhi lihtsustatud sildistamiskihk, mida omakorda kannustab varjamatu soov ühe erakonna valijaid iga hinna, sh tõe hinna eest halvustada. Rakendusliku antropoloogia keskuse kolm uurijat juhtisid juba aasta alguses rahvuskonservatiivselt meelestatud inimeste küsitlemise järel tähelepanu, et sugugi mitte kõik EKRE valijad pole vihased, mässavad ega tagurlikud.“

„Selles, et Lobjaka ja paljude teiste talle takka kiitjate ettekujutus EKRE valijast on naiivne, ütleks isegi, et äärmuspopulistlik, saab veenduda igaüks, kes suudab teistega rääkida usalduslikult, ilma neid lukku panemata. Näiteks tunnistas Eesti edukas filmilavastaja mulle kevadel, et tal on palju sõpru ja tuttavaid, kes hääletavad EKRE poolt. Tean kena naisnäitlejat, kes samuti on EKRE toetaja. Tartu ülikooli professor rääkis hiljuti emeriitprofessorist, kes on veendunud EKRE pooldaja. Kolleeg rääkis nimekast pealinna juristist, kes andis viimati hääle EKRE-le. Teine kolleeg rääkis, et tema vanemad, mõlemad kõrgharitud inimesed Tallinnas, hääletasid ka riigikokku EKRE liikme,“ kirjutas tunnustatud ajakirjanik ja õppejõud.

Viimastel Riigikogu valimistel sai EKRE Tartus toetajate arvult kindla teise koha. Tallinna kõigis kolmes valimisjaoskonnas sai EKRE suuruselt kolmanda häältesaagi. „Kas keegi suudab tõesti tõega võtta väidet, et Tartus ja Tallinnas on nii palju inimesi läbi imbunud väikelinnadepressantlusest?“ esitab Pullerits retoorilise küsimuse.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused