Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Putin on sõda

-
22.02.2022

Venemaa president Vladimir Putin teatas telepöördumises, et Venemaa otsustas tunnustada Donbassi isehakanud “rahvavabariike”.

Paar päeva tagasi võttis Venemaa riigiduuma vastu vastava pöördumise Putini poole ja riigijuhi ametkond vastas äärmiselt silmakirjalikult: et mis te nüüd, et me ei peaks ju… Kuigi ilma Putini loata ei arutata duumas mitte ühtegi küsimust. See komöödia oli hea vaid schröderistunud ja merkeliseerunud multikultilise Saksamaa jaoks, kus gaasi eest lakutakse Suure Võitja kirsat veel 300 aastat, kuni gaas saab otsa, sureb viimane sakslane ja sealkandis elavad moslemid otsustavad korrata taliibide vägitegusid.

Alates Gruusia sõjast on Euroopa Liit ja USA ise mänginud komöödiat, õrnalt noomides Putini režiimi, kui Venemaal jälle kedagi tapeti. Rakendati naeruväärseid sanktsioone, mis kahjustasid vaid Euroopa väiksemate riikide majandust, ise aga ehitasid Nordstream’e ja Mercedese tehaseid Venemaale. Väikese füüreri eneseuhkust masseerisid suured maailmaliidrid, tegi seda ka meie eesti kääbus. Kõik käisid ta jutul nagu holopid.

Putin aga näitas, et tema jaoks ei eksisteeri ei rahvusvahelist õigust ega tervet mõistust. Ta läks aina rohkem hoogu ja toimuva absurdsust illustreeris selline pisem asi, nagu Champagne’i veinipiirkonnas tehtud šampanja ärakeelamine ja annekteeritud nime ainuomistamine Venemaa vahuveinile. Et Prantsusmaal on nüüd vahuveinid ja Venemaal on šampanja. Euroopa neelas ka selle pilli alla.

Juba 2014. aastal võttis Venemaa endale mitte ainult Krimmi, vaid ka Donbassi. Kuid ametlikult vormistas enda omaks ainult poolsaare. Tegutsedes jultunult, kuid tasa ja targu, otsustas, et nüüd on Donetski ja Luganski kord. Islamiseeruvad euroidioodid ja BLM-istunud ameerikatolad aga muudkui võitlesid valgete inimeste, tsivilisatsiooni loojate kujude, Mozarti muusika, normaalse sugutungiga inimeste ja bensiiniautodega, muutes oma rahvad poolearuliseks määgivaks massiks, kes on võimeline põletama rahumeelsete kaasmaalaste autosid, kuid paneb plehku kaamelil ratsutavat afgaani nähes.

Sellise publikuga saab Putin jagu nii, nagu ta lubas mõni aasta tagasi teha teda pressikonverentsil ärritanud moslemist ajakirjanikuga: „Me lõikame teid ümber nii sügavalt, et teil seal asemele midagi ei kasvaks“.

Ajal, kui Brüsseli euroglobalistid protsessisid Ungari ja Poolaga ning türanniseerisid rahvusriike, kasvatas Venemaa oma armeed, töötas välja uutel ülitehnoloogiatel põhinevaid relvasüsteeme, tegi siseriiklikku suurpuhastuse opositsioonist ja veenis oma rahvast selles, et kõik, kes raja taga, on vaenlased, petturid, äraandjad ja perverdid. Et on olemas jumala poolt valitud riik ja rahvas, kes võitis ja „võib korrata“. Nüüd hakataksegi „kordama“. Sada miljonit oma vaimses ja füüsilises üleolekus veendunud fanaatikut on valmis „kordama“.

Venemaa politoloog Kirill Rogov kirjutas tund enne keskööd: „Luganski ja Donetski territooriumide tunnustamine on Minski lepete lõpp. Allakirjutatud lepingud abi osutamisest tähendavad Venemaa vägede legaliseerimist nendel territooriumidel, Lääne seisukohalt on see vene armee liikumine Ukrainasse, selle territoriaalse terviklikkuse rikkumine. Seda hakatakse hindama kui nõrka sissetungi. Samas meenutas Putini kõne vägagi 1939. aastat ja põhjendas Ukraina vastase ulatusliku sõja võimalikkust ja õiglust… Sõja uks jääb avatuks, Putin jätkab Läänega lehmakauplemist, õhutamas sõjahüsteeriat Venemaal ja ähvardades kogu maailma Kiievi vallutamisega.“

Putin kohustas Venemaa kaitseministeeriumi „tagama rahu kindlustamist“ DNR-is ja LNR-is vene armee jõududega. „Seoses DNR-i ja LNR-i juhtide pöördumisega tagada kuni lepingu sõlmimiseni rahuvalvamise funktsioonid nende vabariikide territooriumil Venemaa Föderatsiooni sõjajõudude poolt,“ öeldakse presidendi ukaasis.

Euroopa Liit aga reageerib täpselt nii, nagu oligi oodata.

„Euroliit võtab otsuse sanktsioonipaketi rakendamisest Venemaa vastu homme või ülehomme“, teatavad kohalikud väljaanded viidates Hollandi peaministrile Ruttele

Miks mitte üleülehomme või nädala-paari pärast? Mida nad muudavad?

„Euroliit ei jõusta sanktsioone Venemaa vastu kohe, sest soovib näha Vene Föderatsiooni järgmisi samme“, kirjutab euromeedia viitega „Euroopa Liidu kõrgele ametnikule“.

Eluterve uudishimu, kas pole?

Nagu ütles äsja Venemaa saadik Rootsis, „Me si..me teie sanktsioonidele“.

Nii hakataksegi rääkima maailmaga.

Sest Putin on sõda.

Ivan Makarov