Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Putinil võib ka Tallinnas vähemalt ühe mehe kaudu mõjuringkond tegutseda

03.04.2022
Z-meelseid inimesi on kindlasti ka otse Eesti pealinnas ilmselt küllaga. Illustratiivne pilt on tehtud Moskvas, kus poolehoidu Vene presidendile saab avalikult väljendada.
© Scanpix

Orientalist ja ühiskonnategelane Peeter Espak tegi hoiatava sotsiaalmeediapostituse mehe kohta, kes on õigustanud Krimmi okupeerimist ja saanud Putinilt Sõpruse ordeni.

“Kogu meie ideoloogilise rähklemise käigus ei ole Eesti “peavool” mitte kunagi tõsiselt tähelepanu juhtinud mulle teadaolevalt ainsale päriselt putinistlikule mõju omavale jõule Eestis – kelleks on Rein Müllerson ja tema ringkond Tallinnas. Ma enam isegi ei mäleta, mitu Facebooki postitust olen sellel teemal viimase 10 aasta jooksul teinud (väga palju!) – aga mitte kuskil mitte ükski organ ega ka ajakirjandusväljaanne pole teemat pikemalt arutlusele võtnud. Pakun, et selle põhjuseks on asjaolu, et nimetatud vaenlase agent omab Eestis mõjukaid kultuurilisi, teaduslikke ja ka ajakirjanduslikke meelsuskondlikke sõprussidemeid, mis on muutnud teema arutamise progressiivses plaanis ebavajalikuks või ebaperspektiivikaks. Ehk Müllerson on olnud piisavalt lähedane meie kohalikule vasakagendale ning progressivistlikule avangardile, mis muutis ta seeläbi ka puutumatuks. Äkki nüüd oleks aeg asi kellelgi üles võtta ja asja päriselt uurida – selle asemel, et luua fake-narratiive ja vandenõuteooriaid, võiks nüüd keegi ka päris putinimehe tausta ette võtta?” kirjutab Peeter Espak.

Vikipeedias leiab Rein Müllersoni kohta järgnevat infot: “Kaitsepolitseiameti 2017. aasta aastaraamatus kirjutatakse temast: “Veel üks näide Venemaa mõjutustegevusest on 18. septembril 2017 Simferopolis ise ennast rahvusvaheliseks meediaklubiks tituleeriva Format A-33 üritus “USA, Euroopa, Venemaa: ideoloogiate põrkumise geopoliitika”. Sel osales Tallinna Ülikoolis töötav Eesti teadlane Rein Müllerson, kes õigustas Krimmi annekteerimist ning avaldas arvamust, et Krimmi juriidiline tunnustamine Lääne poolt ning sanktsioonide tühistamine leiab aset peagi ja ilma suurema kärata.”

2019. aastal pälvis ta Venemaa Sõpruse ordeni teenete eest rahu ja sõpruse tugevdamisel rahvaste vahel, viljaka töö eest rahvuste ja rahvaste kultuuride lähenemise ja vastastikuse rikastamise nimel.

Peeter Espaki üleskutse uurida selle mehe praegust tausta kõlab igatahes mõistlikult, sest ka Eesti võimupoliitikas tehakse hetkel asju, mida ei peaks – näiteks on kaitsekulutusi madalal hoitud ja praegune rahastuse suurendamine on suuresti seetõttu tehtud, et seda mitte teha ei saakski. Mingi putinistlik mõju peab Eesti poliitikas olema, kui tegutsema hakatakse alles siis, kui Ukrainas sõda käib, nagu tegi seda Kaja Kallase valitsus.

UU